Waterpeil Rijn zakt in de loop van zondag weer
LELYSTAD (ANP) - De waterstand van de Rijn bij Lobith gaat zondag aan het eind van de middag alweer zakken, verwacht Rijkswaterstaat. De rivier heeft zondagmorgen vroeg een stand van 14,35 meter boven NAP bereikt. Daar komen mogelijk nog enkele centimeters bij, maar daarna zakt de waterstand alweer. Woensdag staat de Rijn bij de grens met Duitsland weer op een voor deze tijd van het jaar normaal peil, aangezien er weinig of geen regen in het stroomgebied van de rivier gaat vallen.
De hoogwatergolf moet nog door het hele land afgevoerd worden richting zee en het IJsselmeer. De komende dagen zal daarom langs rivieren zoals de Waal, de Lek en de IJssel nog sprake zijn van wateroverlast en ondergelopen uiterwaarden en buitendijkse gebieden. Om de watermassa te verwerken, heeft Rijkswaterstaat de grote stuwen op de Nederrijn bij Driel en de Lek bij Amerongen opgetrokken. De Prinses Marijkesluizen in het Amsterdam-Rijnkanaal bij Tiel zijn gestremd voor de scheepvaart. Ook de naastgelegen kering Ravenswaaij is dicht.
Waterschappen controleren dijken en kades voortdurend. Laaggelegen kades zoals in Nijmegen, Arnhem en Tiel gaan onder water lopen en zijn afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht dat de hoogwatergeul naast de IJssel tussen Veessen en Wapenveld in Gelderland niet ingezet hoeft te worden. Een hoogwatergeul wordt ingezet om een overvloed aan water in de rivier meer ruimte te geven.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
7 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
8 uur geleden