'Waterkering Venetië alsnog geactiveerd'
VENETIË (ANP/DPA) - De hoogwaterkering van Venetië is woensdag alsnog geactiveerd. Dat lukte een dag eerder niet. Toen steeg het water tot een hoogte van 138 centimeter en liep de beroemde Italiaanse lagunestad deels onder water.
Het is onduidelijk waarom de miljarden kostende hoogwaterkering (MOSE) eerder niet functioneerde. Bronnen zeggen tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat het systeem in de nacht van dinsdag op woensdag alsnog kon worden ingeschakeld.
Ook de komende dagen wordt hoogwater verwacht in Venetië. Het waterpeil kan volgens weervoorspellingen stijgen tot 125 centimeter op woensdag, 135 centimeter op donderdag en zelfs 140 centimeter op vrijdag.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Keir Starmer treedt af als premier van het Verenigd Koninkrijk. Dat zei hij tijdens een persconferentie voor Downing Street 10. Starmer zei zijn ontslag maandagochtend bij koning Charles te hebben ingediend.
26 minuten geledenLUZERN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie is teruggekeerd naar Teheran, na een achttien uur durende gespreksronde met de VS in Zwitserland. Dat melden Iraanse media. De strijdende partijen waren bijeen in een resort nabij het Zwitserse Luzern om daar de details uit te werken rond de eerder aangekondigde voorlopige overeenkomst tussen de twee landen.
58 minuten geledenKINSHASA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot boven de duizend. Zondagavond meldden de plaatselijke autoriteiten 1003 bevestigde gevallen. 254 mensen zijn aan het virus overleden.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-minister van Justitie Park Sung-jae is veroordeeld tot 25 jaar cel. Dat meldt persbureau Yonhap. Dit vanwege zijn betrokkenheid bij het afkondigen van de staat van beleg door oud-president Yoon Suk-yeol eind 2024.
1 uur geledenMANILA (ANP/RTR) - Bij een schietpartij op een school in de Filipijnen zijn drie doden gevallen. Vijf mensen raakten gewond. Dat meldt de Filipijnse politie.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Rond de nipte uitslag van de presidentsverkiezingen in Colombia heerst spanning. Demonstranten in de stad Cali hebben Amerikaanse vlaggen in brand gestoken en botsten met de oproerpolitie. De politie heeft traangas ingezet om een menigte van duizenden mensen uiteen te drijven. Sommige demonstranten gooiden met stenen.
6 uur geledenBÜRGENSTOCK (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaars Pakistan en Qatar melden dat de eerste ronde van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran is afgerond. In een gezamenlijke verklaring van de bemiddelaars staat dat een stappenplan overeengekomen is om binnen zestig dagen tot een definitieve vredesdeal te komen. Technische gesprekken over de deal zullen de rest van de week plaatsvinden in Zwitserland.
7 uur geleden