Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Waterkering Venetië alsnog geactiveerd'

'Waterkering Venetië alsnog geactiveerd'

VENETIË (ANP/DPA) - De hoogwaterkering van Venetië is woensdag alsnog geactiveerd. Dat lukte een dag eerder niet. Toen steeg het water tot een hoogte van 138 centimeter en liep de beroemde Italiaanse lagunestad deels onder water.

Het is onduidelijk waarom de miljarden kostende hoogwaterkering (MOSE) eerder niet functioneerde. Bronnen zeggen tegen het Italiaanse persbureau ANSA dat het systeem in de nacht van dinsdag op woensdag alsnog kon worden ingeschakeld.

Ook de komende dagen wordt hoogwater verwacht in Venetië. Het waterpeil kan volgens weervoorspellingen stijgen tot 125 centimeter op woensdag, 135 centimeter op donderdag en zelfs 140 centimeter op vrijdag.

Meer uit Buitenland

Senaatsverkiezing 'catastrofaal' voor Tsjechische coalitie

PRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.

18 minuten geleden
Kolonisten vallen westerse diplomaten aan op bezette Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.

1 uur geleden
Premier Lecornu hekelt geweld rond Franse protesten

PARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".

1 uur geleden
Rust keert terug in België; politie slaat betoging Brussel neer

BRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.

1 uur geleden
Meerdere doden bij aanvallen over en weer in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.

1 uur geleden
Burgemeester Parijs veroordeelt geweld in Frankrijk en zijn stad

PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.

2 uur geleden
Demonstrant in Saint-Étienne verliest hand door politiegranaat

SAINT-ÉTIENNE (ANP/AFP) - In het Zuid-Franse Saint-Étienne, niet ver ten zuidwesten van Lyon, is een demonstrant een hand verloren door een politiegranaat. Dat meldt persbureau AFP op gezag van iemand met kennis van het voorval.

2 uur geleden