Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterbeheerders raken gewend aan omgang met droge zomers

Waterbeheerders raken gewend aan omgang met droge zomers

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat en de waterschappen zien de omgang met droogte in het voorjaar en de zomer steeds meer als regulier werk. Er wordt minder snel opgeschaald naar een alarmniveau en maatregelen als het extra opsparen van water in het IJsselmeer en het Markermeer zijn dit jaar al genomen toen er nog geen sprake was van droogte. Dat zegt Rijkswaterstaat bij het verschijnen van de laatste droogtemonitor van 2023, vlak voor het stormseizoen op 1 oktober van start gaat.

De Landelijke Coördinatiecommissie Overstromingsdreiging (LCO) neemt het stokje in oktober over van de Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling (LCW). De waterschappen constateren dat de grondwaterstand nu aan het eind van de zomer bijna overal in Nederland goed tot zelfs hoog is. Vrijwel alle sproeiverboden zijn opgeheven dankzij de regen die eind juli en begin augustus overvloedig viel.

Kort voor die regenperiode dreigde in Nederland wel een watertekort, aldus Rijkswaterstaat. Rijn en Maas stonden toen erg laag en ver onder hun gemiddelde niveau in de zomer. Overal werden extra pompen opgebouwd om water in beken en riviertjes stromend te houden. In het westen van Nederland liep de verzilting van het rivierwater zo hoog op dat er extra zoetwater uit het midden van het land aangevoerd moest worden. Ook de waterkwaliteit ging hard achteruit door de grote warmte in juni. Er is veel blauwalg geweest.

Nu het stormseizoen aanbreekt, test Rijkswaterstaat de zes stormvloedkeringen in Nederland. De Maeslant- en de Hartelkering tussen Rotterdam en Hoek van Holland en de Diefdijk over de snelweg A2 bij Everdingen zijn al geweest. Dinsdag is de opblaasbare balgstuwkering Ramspol bij Kampen aan de beurt. Dit weekend gaat het mogelijk hard waaien langs de kust en op het IJsselmeer en op zondag 1 oktober is het springtij, aldus de LCW.

Meer uit Binnenland

Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

47 minuten geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

1 uur geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

2 uur geleden
Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

3 uur geleden
Politie fouilleert en arresteert jongeren bij Malieveld Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.

3 uur geleden
Boot met migranten voor kust Zeeland had geen motor meer

CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.

5 uur geleden
Twee aanhoudingen voor schietpartij in centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.

5 uur geleden