Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Water zakt, Hollandsche IJsselkering en Haringvlietsluizen open

Water zakt, Hollandsche IJsselkering en Haringvlietsluizen open

LELYSTAD (ANP) - De stormvloedkeringen Hollandsche IJsselkering en de Haringvlietsluizen in Zuid-Holland zijn maandag weer open, nadat ze eind vorige week dicht waren gegaan om het hoge water. Rijkswaterstaat meldt dat de hoge waterstanden weer dalen.

Het water is inmiddels dermate gezakt dat ook de Noordwaard bij de Biesbosch niet meer volstroomt. Dat is een speciaal aangelegd overloopgebied voor de rivier de Merwede en is twee keer eerder volgelopen, namelijk in februari 2020 en februari 2022.

De afgelopen dagen stond het water zowel langs de kust, in het IJsselmeer als in de grote rivieren hoog. Zo'n situatie komt volgens Rijkswaterstaat bijna nooit voor. Daarop zijn meerdere maatregelen genomen. Zo is vrijdag ook de stormvloedkering Ramspol bij Kampen gesloten. De opblaasbare Ramspolkering is de enige balgstuw ter wereld die dienst doet als stormvloedkering en sluit het Zwarte Meer af van het Ketelmeer.

Meer uit Binnenland

Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

2 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

6 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

6 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

8 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

9 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

9 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

9 uur geleden