Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Water in Belgische Voeren iets gezakt, bewoners kunnen naar huis

Water in Belgische Voeren iets gezakt, bewoners kunnen naar huis

VOEREN (ANP/BELGA) - In de Belgische gemeente Voeren, niet ver van Maastricht, is het waterpeil na de overstromingen in de nacht van vrijdag op zaterdag weer iets gezakt. Inwoners die werden geëvacueerd konden zaterdagochtend weer terug naar hun woning. "Het waterpeil van de Berwijn en de Voer is gezakt. In de meeste straten is het water grotendeels weggetrokken", zei de gemeente op Facebook. Wel moeten mensen nog voorzichtig blijven.

Sommige mensen werden tijdelijk opgevangen in een cultureel centrum, over de grens in het Nederlands-Limburgse Eijsden. Deze opvanglocatie werd in de ochtend weer gesloten.

De problemen door wateroverlast ontstonden vrijdag aan het begin van de avond, toen flinke regenbuien over het gebied trokken. De burgemeester van Voeren noemde de watersnood "erger dan in 2021", toen ook Nederlands Limburg getroffen werd. "We hebben te maken met de ergste overstromingen in de geschiedenis van Voeren", meldde het Voerense gemeentebestuur in de nacht van vrijdag op zaterdag.

Bezoek minister

De Vlaamse minister van Omgeving Zuhal Demir bezocht het getroffen gebied zaterdag aan het begin van de middag. Zij sprak van een "ongeziene en dramatische gebeurtenis". Ze verwacht dat de Vlaamse regering de overstromingen als ramp gaat erkennen.

Ook de naastgelegen plaats Moelingen is getroffen door ernstige wateroverlast. In het centrum is nog altijd geen stroom. "We vragen nog steeds om Moelingen te vermijden", zei de gemeente zaterdagochtend. "Enkel familie en vrienden van getroffen inwoners worden toegelaten."

Andere gemeenten

Ook in de gemeenten Dalhem en Trooz is de situatie "zeer moeilijk", aldus de gouverneur Hervé Jamar van de provincie Luik. In de provincie werd vrijdagavond het rampenplan afgekondigd. Inmiddels is het rampenplan niet meer van kracht. Volgens Jamar daalt het water bijna overal in de provincie. Aan het einde van de middag wordt nieuwe regen verwacht, maar die zorgt waarschijnlijk niet voor grote problemen.

In Nederland zijn geen problemen gemeld. Wel zijn zaterdagochtend meerdere campings in Zuid-Limburg ontruimd om de dreigende wateroverlast.

Meer uit Buitenland

Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

1 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

1 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

2 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

2 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

2 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

4 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

4 uur geleden