Wassen beeld Trump in New Yorkse Madame Tussauds mét mondmasker
NEW YORK (ANP) - Het wassen beeld van de Amerikaanse president Donald Trump is in het heropende wassenbeeldenmuseum Madame Tussauds in New York voorzien van een mondmasker. Het populaire wassenbeeldenmuseum op Times Square in Manhattan sloot in maart vanwege de corona-epidemie en is sinds enkele dagen weer open, zij het met beperkte openingstijden, minder bezoekers tegelijkertijd en afstandsregels en hygiëneprotocollen.
Het beeld van de 45e president van de Verenigde Staten staat met zijn kenmerkende zwarte pak een rode das bij de ingang. "Met een lengte van meer dan 1,80 meter heeft de president een zeer indrukwekkende gestalte", aldus de woordvoerder van Madame Tussauds tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN. "Daarom hebben wij het gevoel dat dit het perfecte beeld is om onze gasten mee te helpen herinneren dat ze hun selfies veilig met een mondmasker op moeten maken."
De echte president Trump heeft er dikwijls geen geheim van gemaakt dat hij mondmaskers maar niks vindt. Slechts enkele keren is hij in het openbaar gezien met mond- en neusbedekking.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.
11 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
7 uur geleden