Washington stuurt extra troepen om onrust Bagdad
IRAKWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen extra troepen naar het Midden-Oosten vanwege de gewelddadige protesten bij de Amerikaanse ambassade in Irak. Het gaat vooralsnog om 750 militairen. Minister Mark Esper (Defensie) heeft dat dinsdag meegedeeld.
"Deze inzet is een passende voorzorgsmaatregel die genomen is in reactie op de verhoogde dreiging tegen Amerikaans personeel en faciliteiten, zoals we vandaag in Bagdad hebben gezien", aldus Esper in een verklaring. Volgens anonieme bronnen zullen de extra troepen voorlopig in Koeweit gestationeerd worden en kan het aantal de komende dagen oplopen tot 4000.
Bij de ambassade in Bagdad verzamelde zich dinsdag een woedende menigte. Betogers gooiden met stenen en scandeerden leuzen als "Nee, nee, Amerika. Nee, nee, Trump." De urenlange onrust volgde op Amerikaanse luchtaanvallen op bases van een door Iran gesteunde militie, waarbij zeker 25 doden vielen en tientallen mensen gewond raakten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
3 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
12 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
13 uur geleden