Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington stuurt extra troepen om onrust Bagdad

Washington stuurt extra troepen om onrust Bagdad

IRAKWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen extra troepen naar het Midden-Oosten vanwege de gewelddadige protesten bij de Amerikaanse ambassade in Irak. Het gaat vooralsnog om 750 militairen. Minister Mark Esper (Defensie) heeft dat dinsdag meegedeeld.

"Deze inzet is een passende voorzorgsmaatregel die genomen is in reactie op de verhoogde dreiging tegen Amerikaans personeel en faciliteiten, zoals we vandaag in Bagdad hebben gezien", aldus Esper in een verklaring. Volgens anonieme bronnen zullen de extra troepen voorlopig in Koeweit gestationeerd worden en kan het aantal de komende dagen oplopen tot 4000.

Bij de ambassade in Bagdad verzamelde zich dinsdag een woedende menigte. Betogers gooiden met stenen en scandeerden leuzen als "Nee, nee, Amerika. Nee, nee, Trump." De urenlange onrust volgde op Amerikaanse luchtaanvallen op bases van een door Iran gesteunde militie, waarbij zeker 25 doden vielen en tientallen mensen gewond raakten.

Meer uit Buitenland

Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

2 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

3 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

4 uur geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

4 uur geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

5 uur geleden
Honderden arrestaties bij pro-Palestijns protest Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.

6 uur geleden
FT: onderhandelingen VS en Iran lopen vast op Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.

6 uur geleden