Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington stuurt extra troepen om onrust Bagdad

Washington stuurt extra troepen om onrust Bagdad

IRAKWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen extra troepen naar het Midden-Oosten vanwege de gewelddadige protesten bij de Amerikaanse ambassade in Irak. Het gaat vooralsnog om 750 militairen. Minister Mark Esper (Defensie) heeft dat dinsdag meegedeeld.

"Deze inzet is een passende voorzorgsmaatregel die genomen is in reactie op de verhoogde dreiging tegen Amerikaans personeel en faciliteiten, zoals we vandaag in Bagdad hebben gezien", aldus Esper in een verklaring. Volgens anonieme bronnen zullen de extra troepen voorlopig in Koeweit gestationeerd worden en kan het aantal de komende dagen oplopen tot 4000.

Bij de ambassade in Bagdad verzamelde zich dinsdag een woedende menigte. Betogers gooiden met stenen en scandeerden leuzen als "Nee, nee, Amerika. Nee, nee, Trump." De urenlange onrust volgde op Amerikaanse luchtaanvallen op bases van een door Iran gesteunde militie, waarbij zeker 25 doden vielen en tientallen mensen gewond raakten.

Meer uit Buitenland

400.000 Russen gedood in Oekraïne-oorlog volgens gehackte data

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft sinds het begin van de invasie van Oekraïne in februari 2022 ongeveer 400.000 militairen geregistreerd die zijn omgekomen tijdens gevechten in Oekraïne. Dat zou blijken uit gegevens die hackers zeggen te hebben verkregen bij het Russische statistiekbureau Rosstat.

10 minuten geleden
Democraat Jeffries steunt afzettingsprocedure tegen Hegseth

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.

1 uur geleden
Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

2 uur geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

3 uur geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

3 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

3 uur geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

5 uur geleden