Washington sluit National Mall tijdens inhuldiging Biden
WASHINGTON (ANP) - Washington sluit de National Mall tijdens de inhuldiging van president Biden op 20 januari. Traditioneel bevinden zich honderdduizenden belangstellenden op dit uitgestrekte plein om een glimp op te vangen van de inauguratie van een Amerikaanse president.
Volgens The Washington Post zal de hele Mall gesloten zijn, behalve voor media en beveiligingspersoneel. De krant baseert zich op ingewijden.
De uitzonderlijke stap is de laatste in een reeks veiligheidsmaatregelen om de stad te beschermen tegen gewelduitbarstingen zoals de bestorming van het parlementsgebouw Capitool op 6 januari. De autoriteiten stelden al een veiligheidszone in het centrum in. Meer dan 20.000 reservisten van de Nationale Garde zijn opgeroepen.
Onder anderen de burgemeester van de hoofdstad had al opgeroepen weg te blijven uit het gebied. Rechtse groeperingen, onder wie aanhangers van vertrekkend president Trump, kondigden voor zondag en voor de inauguratiedag protesten aan. Ook wordt op sociale media gedreigd met geweld.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
1 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
1 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
9 uur geleden