Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington sluit National Mall tijdens inhuldiging Biden

Washington sluit National Mall tijdens inhuldiging Biden

WASHINGTON (ANP) - Washington sluit de National Mall tijdens de inhuldiging van president Biden op 20 januari. Traditioneel bevinden zich honderdduizenden belangstellenden op dit uitgestrekte plein om een glimp op te vangen van de inauguratie van een Amerikaanse president.

Volgens The Washington Post zal de hele Mall gesloten zijn, behalve voor media en beveiligingspersoneel. De krant baseert zich op ingewijden.

De uitzonderlijke stap is de laatste in een reeks veiligheidsmaatregelen om de stad te beschermen tegen gewelduitbarstingen zoals de bestorming van het parlementsgebouw Capitool op 6 januari. De autoriteiten stelden al een veiligheidszone in het centrum in. Meer dan 20.000 reservisten van de Nationale Garde zijn opgeroepen.

Onder anderen de burgemeester van de hoofdstad had al opgeroepen weg te blijven uit het gebied. Rechtse groeperingen, onder wie aanhangers van vertrekkend president Trump, kondigden voor zondag en voor de inauguratiedag protesten aan. Ook wordt op sociale media gedreigd met geweld.

Meer uit Buitenland

Nog eens 35 miljard dollar extra steun voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.

46 minuten geleden
Reuters: Trump kondigt volgende week wederopbouwplan Gaza aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.

50 minuten geleden
Zuid-Afrika zet leger in tegen georganiseerde misdaad

JOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".

1 uur geleden
Rechter zet streep door poging VS om Congreslid Kelly te straffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft vooralsnog een streep gezet door een poging van de regering-Trump om de militaire rang van het Democratische Congreslid Mark Kelly te verlagen en daarmee de hoogte van zijn pensioen.

1 uur geleden
Venezolanen demonstreren voor meer vrijheid

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor meer vrijheid. Het is de eerste grote betoging sinds president Nicolás Maduro ruim een maand geleden gevangen werd genomen door de Amerikanen.

1 uur geleden
Rutte ontwaart 'nieuwe eendracht' in NAVO

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.

2 uur geleden
VS blijven Europa helpen beschermen, belooft onderminister

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven bijdragen aan de verdediging van Europa, niet alleen met kernwapens, hebben ze de andere NAVO-landen nog eens beloofd. De VS onder de Amerikaanse president Donald Trump willen zich niet uit Europa terugtrekken, maar hebben zelfstandiger bondgenoten nodig nu ze niet meer alleen wereldwijd de dienst kunnen uitmaken. En de NAVO-bondgenoten zijn daartoe goed op weg, vindt onderminister Bridge Colby.

3 uur geleden