Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen
WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse president Joe Biden steeds meer onder druk komt te staan om zich terug te trekken uit de presidentsrace, vindt ook oud-president Barack Obama dat hij zich serieus moet afvragen of zijn positie nog houdbaar is, schrijft The Washington Post. Obama zou tegen zijn medewerkers hebben gezegd dat Bidens kansen om de verkiezingen te winnen flink zijn gekrompen.
Veel Amerikaanse kiezers twijfelen aan een tweede termijn voor de 81-jarige Biden om zijn hoge leeftijd en die zorgen werden niet weggenomen door een slecht debatoptreden drie weken geleden. Obama nam het toen nog op voor zijn vroegere vicepresident. "Slechte debatavonden komen voor. Vertrouw mij, ik weet het", schreef hij op X.
Maar sindsdien heeft een groeiend aantal partijgenoten Biden opgeroepen af te zien van een gooi naar een nieuwe termijn in het Witte Huis. Achter de schermen praten volgens Amerikaanse media ook steeds meer prominente Democraten in op de president om die beslissing te nemen. Obama is nog altijd zeer invloedrijk binnen de partij en sommige Amerikaanse waarnemers hebben gesuggereerd dat hij misschien in staat is om Biden van gedachten te laten veranderen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
8 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
8 uur geleden