Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen

Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen

WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse president Joe Biden steeds meer onder druk komt te staan om zich terug te trekken uit de presidentsrace, vindt ook oud-president Barack Obama dat hij zich serieus moet afvragen of zijn positie nog houdbaar is, schrijft The Washington Post. Obama zou tegen zijn medewerkers hebben gezegd dat Bidens kansen om de verkiezingen te winnen flink zijn gekrompen.

Veel Amerikaanse kiezers twijfelen aan een tweede termijn voor de 81-jarige Biden om zijn hoge leeftijd en die zorgen werden niet weggenomen door een slecht debatoptreden drie weken geleden. Obama nam het toen nog op voor zijn vroegere vicepresident. "Slechte debatavonden komen voor. Vertrouw mij, ik weet het", schreef hij op X.

Maar sindsdien heeft een groeiend aantal partijgenoten Biden opgeroepen af te zien van een gooi naar een nieuwe termijn in het Witte Huis. Achter de schermen praten volgens Amerikaanse media ook steeds meer prominente Democraten in op de president om die beslissing te nemen. Obama is nog altijd zeer invloedrijk binnen de partij en sommige Amerikaanse waarnemers hebben gesuggereerd dat hij misschien in staat is om Biden van gedachten te laten veranderen.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro mag straf onder huisarrest blijven uitzitten

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag zijn straf onder huisarrest blijven uitzitten. Dat heeft het hooggerechtshof bepaald.

1 uur geleden
Coalitie Jemen reageert fel op dreigementen Houthi's

SANAA (ANP) - De door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie in Jemen waarschuwt dat zij resoluut en met "ongekende kracht" zal reageren op elke poging van de Jemenitische Houthi's om Saudi-Arabië aan te vallen. De Houthi's dreigden eerder vrijdag Saudische luchthavens en andere doelwitten aan te vallen.

1 uur geleden
Poetin viert inname Oekraïense stad Kostjantynivka

MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.

3 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

6 uur geleden
President Mexico roept WK-fans op tot 'verantwoorde vieringen'

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.

7 uur geleden
Bosbrand bij Costa Brava nog niet onder controle

CALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.

8 uur geleden
Overleg VS met 'NAVO-voorhoede' inclusief Nederland wekt onrust

BRUSSEL (ANP) - Een overleg van de Verenigde Staten met Nederland en een selecte groep andere 'koplopers' binnen de NAVO is slecht gevallen bij sommige andere leden van het bondgenootschap. Sommigen vrezen verdeeldheid en vermoeden boze opzet van de Amerikaanse regering, zeggen NAVO-bronnen.

8 uur geleden