Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen
WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse president Joe Biden steeds meer onder druk komt te staan om zich terug te trekken uit de presidentsrace, vindt ook oud-president Barack Obama dat hij zich serieus moet afvragen of zijn positie nog houdbaar is, schrijft The Washington Post. Obama zou tegen zijn medewerkers hebben gezegd dat Bidens kansen om de verkiezingen te winnen flink zijn gekrompen.
Veel Amerikaanse kiezers twijfelen aan een tweede termijn voor de 81-jarige Biden om zijn hoge leeftijd en die zorgen werden niet weggenomen door een slecht debatoptreden drie weken geleden. Obama nam het toen nog op voor zijn vroegere vicepresident. "Slechte debatavonden komen voor. Vertrouw mij, ik weet het", schreef hij op X.
Maar sindsdien heeft een groeiend aantal partijgenoten Biden opgeroepen af te zien van een gooi naar een nieuwe termijn in het Witte Huis. Achter de schermen praten volgens Amerikaanse media ook steeds meer prominente Democraten in op de president om die beslissing te nemen. Obama is nog altijd zeer invloedrijk binnen de partij en sommige Amerikaanse waarnemers hebben gesuggereerd dat hij misschien in staat is om Biden van gedachten te laten veranderen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran meldt dat tientallen burgers om het leven zijn gekomen door de Amerikaanse luchtaanvallen van de afgelopen dagen in het zuiden van het land. Een regeringswoordvoerder sprak volgens staatsmedia over zeker dertig omgekomen mensen.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne mag geld van een EU-lening voor defensie uitgeven aan Chinese drone-onderdelen. Dat meldt de Financial Times. Eigenlijk moet het geld voor de lening binnen Europa of bij goedgekeurde partners zoals Canada worden uitgegeven, maar de onderdelen zijn daar schaars.
1 uur geledenKYIV (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen is afgereisd naar de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Ze stelt op X dat het tij in de oorlog keert en dat Oekraïne nu een sterk militair momentum heeft opgebouwd. "Ik zal nieuwe initiatieven aankondigen om onze defensie-industrieën beter op elkaar af te stemmen. Zodat we meer kunnen produceren, en sneller."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft laten weten dat zij faciliteiten van de Amerikaanse Vijfde Vloot in Bahrein heeft bestookt. Het ging daarbij volgens de Iraanse militaire elite-eenheid om installaties voor bevelvoering en aansturing, logistiek, brandstofvoorziening en militair materieel.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Een toeristenboot met drie dekken en negentien opvarenden is omgeslagen nabij Alcatraz Island in de Baai van San Francisco. Daarbij is één persoon om het leven gekomen en raakten twee andere opvarenden vermist, meldden lokale autoriteiten. Drie mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De overige dertien opvarenden bereikten veilig de wal.
4 uur geledenGIBRALTAR (ANP) - Er is een nieuw tijdperk aangebroken voor de betrekkingen tussen Spanje en het kleine Britse gebied Gibraltar: de grenscontroles, die lange tijd voor spanning en frustratie zorgden, zijn opgeheven. Kort na middernacht staken enkele tientallen mensen en voertuigen vanuit Spanje de grens over zonder douanecontrole te ondergaan.
4 uur geledenODESSA (ANP) - Bij Russische aanvallen op schepen in het zuiden van Oekraïne en in de Zwarte Zee zijn dinsdag zeker drie doden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Ook zou haveninfrastructuur in de zuidelijke havenstad Odesa onder vuur zijn genomen.
4 uur geleden