Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen

Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen

WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse president Joe Biden steeds meer onder druk komt te staan om zich terug te trekken uit de presidentsrace, vindt ook oud-president Barack Obama dat hij zich serieus moet afvragen of zijn positie nog houdbaar is, schrijft The Washington Post. Obama zou tegen zijn medewerkers hebben gezegd dat Bidens kansen om de verkiezingen te winnen flink zijn gekrompen.

Veel Amerikaanse kiezers twijfelen aan een tweede termijn voor de 81-jarige Biden om zijn hoge leeftijd en die zorgen werden niet weggenomen door een slecht debatoptreden drie weken geleden. Obama nam het toen nog op voor zijn vroegere vicepresident. "Slechte debatavonden komen voor. Vertrouw mij, ik weet het", schreef hij op X.

Maar sindsdien heeft een groeiend aantal partijgenoten Biden opgeroepen af te zien van een gooi naar een nieuwe termijn in het Witte Huis. Achter de schermen praten volgens Amerikaanse media ook steeds meer prominente Democraten in op de president om die beslissing te nemen. Obama is nog altijd zeer invloedrijk binnen de partij en sommige Amerikaanse waarnemers hebben gesuggereerd dat hij misschien in staat is om Biden van gedachten te laten veranderen.

Meer uit Buitenland

Oud-president Kabila gaat nieuwe rebellencoalitie Congo leiden

GOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.

1 uur geleden
Houthi's claimen nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.

2 uur geleden
Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

4 uur geleden
VK bekijkt beveiliging prominenten na moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.

4 uur geleden
Speleoloog na ruim 27 uur gered uit grot op Sardinië

URZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.

4 uur geleden
Premier Canada vraagt eenheid in aanloop naar referendum Alberta

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.

5 uur geleden
Nobelprijswinnares prijst ICC tijdens bezoek aan hof

DEN HAAG (ANP) - Navanethem Pillay, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bezocht. De oud-ICC-rechter benadrukte daarbij het belang van het hof, dat onder grote Amerikaanse druk staat.

5 uur geleden