Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen

Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen

WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse president Joe Biden steeds meer onder druk komt te staan om zich terug te trekken uit de presidentsrace, vindt ook oud-president Barack Obama dat hij zich serieus moet afvragen of zijn positie nog houdbaar is, schrijft The Washington Post. Obama zou tegen zijn medewerkers hebben gezegd dat Bidens kansen om de verkiezingen te winnen flink zijn gekrompen.

Veel Amerikaanse kiezers twijfelen aan een tweede termijn voor de 81-jarige Biden om zijn hoge leeftijd en die zorgen werden niet weggenomen door een slecht debatoptreden drie weken geleden. Obama nam het toen nog op voor zijn vroegere vicepresident. "Slechte debatavonden komen voor. Vertrouw mij, ik weet het", schreef hij op X.

Maar sindsdien heeft een groeiend aantal partijgenoten Biden opgeroepen af te zien van een gooi naar een nieuwe termijn in het Witte Huis. Achter de schermen praten volgens Amerikaanse media ook steeds meer prominente Democraten in op de president om die beslissing te nemen. Obama is nog altijd zeer invloedrijk binnen de partij en sommige Amerikaanse waarnemers hebben gesuggereerd dat hij misschien in staat is om Biden van gedachten te laten veranderen.

Meer uit Buitenland

Museum Louvre sluit deuren om studentenprotest

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.

4 minuten geleden
Marseille voert samenscholingsverbod in na rellen

MARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.

19 minuten geleden
Zelensky meldt massale stroomuitval na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.

38 minuten geleden
Nieuwe Amelia Earhart-zoektocht lost mysterie niet op

SYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.

1 uur geleden
Australisch parlementslid aangereden, premier spreekt van aanval

WANGARATTA (ANP) - Het Australische parlementslid Helen Haines is aangereden buiten haar kantoor. Dat melden Australische media. Volgens ABC News had de chauffeur van de wagen die haar raakte een mes bij zich en is deze persoon opgepakt. Premier Anthony Albanese spreekt van een aanval.

1 uur geleden
Arrestaties na aanvallen op journalist en diplomaten op Westoever

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft tien verdachten opgepakt in een onderzoek naar gewelddadige incidenten met kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Een fotojournalist van The Washington Post en Europese diplomaten werden afzonderlijk van elkaar aangevallen.

1 uur geleden
Griekenland meldt dood migranten bij meerdere incidenten op zee

ATHENE (ANP/AFP) - Zeker twaalf migranten zijn om het leven gekomen bij twee afzonderlijke pogingen de Egeïsche Zee over te steken, melden de Griekse autoriteiten. Bij Lesbos kwam een speedboot in botsing met een schip van de kustwacht; bij Samos kapseisde een ander bootje met migranten.

2 uur geleden