Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen
WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse president Joe Biden steeds meer onder druk komt te staan om zich terug te trekken uit de presidentsrace, vindt ook oud-president Barack Obama dat hij zich serieus moet afvragen of zijn positie nog houdbaar is, schrijft The Washington Post. Obama zou tegen zijn medewerkers hebben gezegd dat Bidens kansen om de verkiezingen te winnen flink zijn gekrompen.
Veel Amerikaanse kiezers twijfelen aan een tweede termijn voor de 81-jarige Biden om zijn hoge leeftijd en die zorgen werden niet weggenomen door een slecht debatoptreden drie weken geleden. Obama nam het toen nog op voor zijn vroegere vicepresident. "Slechte debatavonden komen voor. Vertrouw mij, ik weet het", schreef hij op X.
Maar sindsdien heeft een groeiend aantal partijgenoten Biden opgeroepen af te zien van een gooi naar een nieuwe termijn in het Witte Huis. Achter de schermen praten volgens Amerikaanse media ook steeds meer prominente Democraten in op de president om die beslissing te nemen. Obama is nog altijd zeer invloedrijk binnen de partij en sommige Amerikaanse waarnemers hebben gesuggereerd dat hij misschien in staat is om Biden van gedachten te laten veranderen.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.
4 uur geledenVALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.
4 uur geleden