Washington Post: Obama vindt dat Biden moet heroverwegen
WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse president Joe Biden steeds meer onder druk komt te staan om zich terug te trekken uit de presidentsrace, vindt ook oud-president Barack Obama dat hij zich serieus moet afvragen of zijn positie nog houdbaar is, schrijft The Washington Post. Obama zou tegen zijn medewerkers hebben gezegd dat Bidens kansen om de verkiezingen te winnen flink zijn gekrompen.
Veel Amerikaanse kiezers twijfelen aan een tweede termijn voor de 81-jarige Biden om zijn hoge leeftijd en die zorgen werden niet weggenomen door een slecht debatoptreden drie weken geleden. Obama nam het toen nog op voor zijn vroegere vicepresident. "Slechte debatavonden komen voor. Vertrouw mij, ik weet het", schreef hij op X.
Maar sindsdien heeft een groeiend aantal partijgenoten Biden opgeroepen af te zien van een gooi naar een nieuwe termijn in het Witte Huis. Achter de schermen praten volgens Amerikaanse media ook steeds meer prominente Democraten in op de president om die beslissing te nemen. Obama is nog altijd zeer invloedrijk binnen de partij en sommige Amerikaanse waarnemers hebben gesuggereerd dat hij misschien in staat is om Biden van gedachten te laten veranderen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een toestel van Austrian Airlines dat onderweg was van Tel Aviv naar Wenen, is zondag uitgeweken naar de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Bemanningsleden besloten in Sofia te landen nadat ze een bommelding hadden ontvangen toen het vliegtuig Roemenië naderde, aldus het Bulgaarse ministerie van Transport.
4 uur geledenWAINWRIGHT (ANP/RTR) - Bij de dodelijke brand op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn bijna veertig mensen gewond geraakt. Zeker negentien van hen verkeren in kritieke toestand, meldt de staatspremier van Alberta, Danielle Smith, zondag. Eerder was al bekendgemaakt dat vier militairen zijn omgekomen bij de brand.
4 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
8 uur geleden