Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington noemt optreden leger Myanmar tegen Rohingya genocide

Washington noemt optreden leger Myanmar tegen Rohingya genocide

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Biden heeft het gewelddadige optreden van het leger van Myanmar tegen de Rohingya, een islamitische minderheid in het land, formeel bestempeld als genocide en misdaad tegen de menselijkheid. Amerikaanse functionarissen hebben dat bevestigd tegen persbureau Reuters. Volgens advocaten helpt Washington met dat besluit de pogingen de junta die Myanmar momenteel bestuurt ter verantwoording te roepen.

De minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zal het besluit maandag bekendmaken in het Holocaust Memorial Museum in Washington, waar momenteel een tentoonstelling te zien is over de omstandigheden waarin de Rohingya moeten leven. Hij beloofde veertien maanden geleden bij zijn aantreden een nieuw onderzoek te gelasten naar het leed dat deze bevolkingsgroep in Myanmar is aangedaan.

De nationale strijdkrachten begonnen in 2017 een militaire operatie waardoor zeker 730.000 Rohingya van huis en haard werden verdreven. De meesten vluchtten naar buurland Bangladesh, waar de grote meerderheid van de bevolking moslim is, en deden daar hun verhaal over de talloze gevallen van moord, verkrachting en brandstichting. Daarvoor zijn meer dan voldoende bewijzen verzameld. In 2021 greep het leger de macht in Myanmar.

Meer uit Buitenland

Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

2 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

2 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

3 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

4 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

4 uur geleden
Lichamen gevonden bij doorzoeking uitgebrande veerboot Filipijnen

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.

4 uur geleden
Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

6 uur geleden