Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington noemt optreden leger Myanmar tegen Rohingya genocide

Washington noemt optreden leger Myanmar tegen Rohingya genocide

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Biden heeft het gewelddadige optreden van het leger van Myanmar tegen de Rohingya, een islamitische minderheid in het land, formeel bestempeld als genocide en misdaad tegen de menselijkheid. Amerikaanse functionarissen hebben dat bevestigd tegen persbureau Reuters. Volgens advocaten helpt Washington met dat besluit de pogingen de junta die Myanmar momenteel bestuurt ter verantwoording te roepen.

De minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zal het besluit maandag bekendmaken in het Holocaust Memorial Museum in Washington, waar momenteel een tentoonstelling te zien is over de omstandigheden waarin de Rohingya moeten leven. Hij beloofde veertien maanden geleden bij zijn aantreden een nieuw onderzoek te gelasten naar het leed dat deze bevolkingsgroep in Myanmar is aangedaan.

De nationale strijdkrachten begonnen in 2017 een militaire operatie waardoor zeker 730.000 Rohingya van huis en haard werden verdreven. De meesten vluchtten naar buurland Bangladesh, waar de grote meerderheid van de bevolking moslim is, en deden daar hun verhaal over de talloze gevallen van moord, verkrachting en brandstichting. Daarvoor zijn meer dan voldoende bewijzen verzameld. In 2021 greep het leger de macht in Myanmar.

Meer uit Buitenland

Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

28 minuten geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

29 minuten geleden
Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

1 uur geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

2 uur geleden
Regeringsleger Jemen claimt controle over Bab al-Mandeb

DHUBAB (ANP/RTR) - Het Jemenitische regeringsleger zegt de controle over de zeestraat Bab al-Mandeb terug te hebben veroverd op de Houthi's, meldt Al Jazeera. Die groep nam het gebied rond die belangrijke vaarroute vorige maand in na een snelle opmars, maar het regeringsleger kondigde maandag een tegenoffensief aan.

3 uur geleden
Andrew Mountbatten-Windsor start rechtszaak tegen politie

LONDEN (ANP) - Andrew Mountbatten-Windsor is een rechtszaak gestart tegen Thames Valley Police. De voormalige prins wil de rechtmatigheid van de huiszoekingsbevelen die in februari tot zijn arrestatie leidden, laten onderzoeken, meldt persbureau Reuters maandag.

4 uur geleden
Spaanse premier kondigt nieuwe verkiezingen aan om woningcrisis

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd vanwege de woningcrisis die al weken voor grote protesten zorgt. Zijn regering deed vorige week twee wetsvoorstellen om die crisis aan te pakken, maar die werden weggestemd door het parlement.

5 uur geleden