Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington noemt optreden leger Myanmar tegen Rohingya genocide

Washington noemt optreden leger Myanmar tegen Rohingya genocide

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Biden heeft het gewelddadige optreden van het leger van Myanmar tegen de Rohingya, een islamitische minderheid in het land, formeel bestempeld als genocide en misdaad tegen de menselijkheid. Amerikaanse functionarissen hebben dat bevestigd tegen persbureau Reuters. Volgens advocaten helpt Washington met dat besluit de pogingen de junta die Myanmar momenteel bestuurt ter verantwoording te roepen.

De minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zal het besluit maandag bekendmaken in het Holocaust Memorial Museum in Washington, waar momenteel een tentoonstelling te zien is over de omstandigheden waarin de Rohingya moeten leven. Hij beloofde veertien maanden geleden bij zijn aantreden een nieuw onderzoek te gelasten naar het leed dat deze bevolkingsgroep in Myanmar is aangedaan.

De nationale strijdkrachten begonnen in 2017 een militaire operatie waardoor zeker 730.000 Rohingya van huis en haard werden verdreven. De meesten vluchtten naar buurland Bangladesh, waar de grote meerderheid van de bevolking moslim is, en deden daar hun verhaal over de talloze gevallen van moord, verkrachting en brandstichting. Daarvoor zijn meer dan voldoende bewijzen verzameld. In 2021 greep het leger de macht in Myanmar.

Meer uit Buitenland

Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, meldt CNN op basis van de politie. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

19 minuten geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

1 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

3 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

3 uur geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

4 uur geleden
Protest Italië tegen vrijlating bareigenaar in Zwitserse Crans

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.

4 uur geleden