Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Washington beschuldigt spionnen Noord-Korea van cyberaanvallen

Washington beschuldigt spionnen Noord-Korea van cyberaanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten beschuldigen drie spionnen uit het communistische Noord-Korea van omvangrijke cyberaanvallen. Volgens het ministerie van Justitie konden de militaire inlichtingenfunctionarissen voor ruim 1,3 miljard dollar aan geld en cryptomunten stelen, bijvoorbeeld van banken in Azië, Mexico en Afrika. Er waren ook andere slachtoffers, zoals een Hollywood-filmstudio.

De drie hackers creëerden onder meer cryptocurrency-applicaties die achterdeurtjes openden naar de computers van de slachtoffers. Ze braken via het internet in bij bedrijven die digitale valuta zoals de bitcoin op de markt brengen en verhandelen.

In de aanklacht noemen de Amerikanen de namen en leeftijden van de drie computerprogrammeurs, die werkten voor de Noord-Koreaanse militaire inlichtingendiensten. Een van hen was eerder al beschuldigd.

De spionnen vielen in november 2014 Sony Pictures Entertainment aan als vergelding voor de film The Interview, waarin de leider van Noord-Korea wordt vermoord. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij een aanval waardoor in 2017 de Britse nationale gezondheidsdienst NHS zwaar werd getroffen.

Volgens de Amerikanen opereerden de Noord-Koreanen ook vanuit andere landen, zoals China en Rusland.

Meer uit Buitenland

Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

45 minuten geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

46 minuten geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

7 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

7 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

8 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

8 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

8 uur geleden