Washington beschuldigt spionnen Noord-Korea van cyberaanvallen
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten beschuldigen drie spionnen uit het communistische Noord-Korea van omvangrijke cyberaanvallen. Volgens het ministerie van Justitie konden de militaire inlichtingenfunctionarissen voor ruim 1,3 miljard dollar aan geld en cryptomunten stelen, bijvoorbeeld van banken in Azië, Mexico en Afrika. Er waren ook andere slachtoffers, zoals een Hollywood-filmstudio.
De drie hackers creëerden onder meer cryptocurrency-applicaties die achterdeurtjes openden naar de computers van de slachtoffers. Ze braken via het internet in bij bedrijven die digitale valuta zoals de bitcoin op de markt brengen en verhandelen.
In de aanklacht noemen de Amerikanen de namen en leeftijden van de drie computerprogrammeurs, die werkten voor de Noord-Koreaanse militaire inlichtingendiensten. Een van hen was eerder al beschuldigd.
De spionnen vielen in november 2014 Sony Pictures Entertainment aan als vergelding voor de film The Interview, waarin de leider van Noord-Korea wordt vermoord. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij een aanval waardoor in 2017 de Britse nationale gezondheidsdienst NHS zwaar werd getroffen.
Volgens de Amerikanen opereerden de Noord-Koreanen ook vanuit andere landen, zoals China en Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden