Washington beschuldigt spionnen Noord-Korea van cyberaanvallen
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten beschuldigen drie spionnen uit het communistische Noord-Korea van omvangrijke cyberaanvallen. Volgens het ministerie van Justitie konden de militaire inlichtingenfunctionarissen voor ruim 1,3 miljard dollar aan geld en cryptomunten stelen, bijvoorbeeld van banken in Azië, Mexico en Afrika. Er waren ook andere slachtoffers, zoals een Hollywood-filmstudio.
De drie hackers creëerden onder meer cryptocurrency-applicaties die achterdeurtjes openden naar de computers van de slachtoffers. Ze braken via het internet in bij bedrijven die digitale valuta zoals de bitcoin op de markt brengen en verhandelen.
In de aanklacht noemen de Amerikanen de namen en leeftijden van de drie computerprogrammeurs, die werkten voor de Noord-Koreaanse militaire inlichtingendiensten. Een van hen was eerder al beschuldigd.
De spionnen vielen in november 2014 Sony Pictures Entertainment aan als vergelding voor de film The Interview, waarin de leider van Noord-Korea wordt vermoord. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij een aanval waardoor in 2017 de Britse nationale gezondheidsdienst NHS zwaar werd getroffen.
Volgens de Amerikanen opereerden de Noord-Koreanen ook vanuit andere landen, zoals China en Rusland.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
41 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
4 uur geleden