
Warschau: 120 Polen geëvacueerd uit Israël, meer vluchten volgen
WARSCHAU (ANP) - De Poolse minister van Defensie Mariusz Blaszczak zegt op X dat inmiddels 120 Polen uit Israël zijn geëvacueerd. Zondag kondigde Polen al aan burgers uit Israël te halen, nu dat land in gewelddadigheden is verwikkeld met de militante Palestijnse beweging Hamas.
Een Boeing en twee militaire Herculesvliegtuigen zijn maandag teruggekeerd naar Polen na een vlucht naar Israël. Nog een overheidsvliegtuig is onderweg naar Israël. Ook Bulgarije en Hongarije hebben burgers uit Israël gehaald.
Zaterdag begon Hamas een grootschalig offensief tegen Israël. Israël reageert met luchtaanvallen op Gaza. Ook zijn er gevechten aan de Israëlische grens met de Gazastrook. Aan beide zijden vielen honderden doden en raakten duizenden gewond.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft naar eigen zeggen een Russische straaljager uit de lucht geschoten. Het gaat om een Soe-35 die in de richting van Koersk vloog, meldt de krijgsmacht op sociale media. Het nieuws is niet bevestigd door onafhankelijke bronnen of Rusland.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft het lichaam van de Thaise gijzelaar Nattapong Pinta geborgen in Gaza, meldt minister van Defensie Israel Katz. Hij werd ontvoerd tijdens de aanval van Hamas op 7 oktober 2023. Israël hield er rekening mee dat hij nog in leven zou kunnen zijn.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.
4 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een tot nu toe onbekend werk van de Belgische kunstschilder James Ensor (1860-1949) is recent opgedoken. Dat kondigt het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions zaterdag aan. Het werk wordt volgende week geveild.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van het hof van beroep persbureau AP de toegang tot bepaalde media-evenementen in het Witte Huis ontzeggen. Daarmee gaat het hof in tegen een beslissing van een rechter, die op 8 april bepaalde dat de AP-journalisten toegang moesten krijgen tot het Witte Huis en Air Force One, het presidentiële vliegtuig.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Burgemeester Karen Bass van Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië heeft vrijdag het optreden van immigratiedienst ICE tegen immigranten sterk veroordeeld.
7 uur geleden