Warriors na zege op Celtics één zege verwijderd van titel in NBA
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van de Golden State Warriors zijn nog één overwinning verwijderd van de titel in de NBA. In de finale tegen de Boston Celtics nam de ploeg een voorsprong van 3-2 door de vijfde ontmoeting met 104-94 te winnen.
De zege kon voor een groot gedeelte worden toegeschreven aan Andrew Wiggins, die 26 punten voor zijn rekening nam en ook dertien rebounds noteerde. De zesde ontmoeting tussen de Warriors en Celtics in de best-of-seven-serie is donderdag in Boston.
De Golden State Warriors kunnen hun vierde NBA-titel in acht jaar tijd behalen.
Klay Thompson was met 21 punten, na Wiggins, de meest trefzekere basketballer aan de kant van de Warriors. Stephen Curry kwam tot 16 punten. In het vorige duel was hij nog goed voor 43 punten.
"Hij heeft ervaren jongens die hem helpen te begrijpen wat we van hem nodig hebben", zei trainer Steve Kerr over de 27-jarige Wiggins. "Hij gebruikt zijn atletisch vermogen op veel verschillende manieren." Dat Curry een keer een wat mindere avond beleefde, vond Kerr niet vreemd. "Zo'n wedstrijd zit er een keer tussen. We hebben veel talent in de ploeg, genoeg spelers die zijn rol over kunnen nemen."
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden