Warriors na zege op Celtics één zege verwijderd van titel in NBA
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van de Golden State Warriors zijn nog één overwinning verwijderd van de titel in de NBA. In de finale tegen de Boston Celtics nam de ploeg een voorsprong van 3-2 door de vijfde ontmoeting met 104-94 te winnen.
De zege kon voor een groot gedeelte worden toegeschreven aan Andrew Wiggins, die 26 punten voor zijn rekening nam en ook dertien rebounds noteerde. De zesde ontmoeting tussen de Warriors en Celtics in de best-of-seven-serie is donderdag in Boston.
De Golden State Warriors kunnen hun vierde NBA-titel in acht jaar tijd behalen.
Klay Thompson was met 21 punten, na Wiggins, de meest trefzekere basketballer aan de kant van de Warriors. Stephen Curry kwam tot 16 punten. In het vorige duel was hij nog goed voor 43 punten.
"Hij heeft ervaren jongens die hem helpen te begrijpen wat we van hem nodig hebben", zei trainer Steve Kerr over de 27-jarige Wiggins. "Hij gebruikt zijn atletisch vermogen op veel verschillende manieren." Dat Curry een keer een wat mindere avond beleefde, vond Kerr niet vreemd. "Zo'n wedstrijd zit er een keer tussen. We hebben veel talent in de ploeg, genoeg spelers die zijn rol over kunnen nemen."
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
8 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
9 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
9 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
13 uur geleden