Warriors na zege op Celtics één zege verwijderd van titel in NBA
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van de Golden State Warriors zijn nog één overwinning verwijderd van de titel in de NBA. In de finale tegen de Boston Celtics nam de ploeg een voorsprong van 3-2 door de vijfde ontmoeting met 104-94 te winnen.
De zege kon voor een groot gedeelte worden toegeschreven aan Andrew Wiggins, die 26 punten voor zijn rekening nam en ook dertien rebounds noteerde. De zesde ontmoeting tussen de Warriors en Celtics in de best-of-seven-serie is donderdag in Boston.
De Golden State Warriors kunnen hun vierde NBA-titel in acht jaar tijd behalen.
Klay Thompson was met 21 punten, na Wiggins, de meest trefzekere basketballer aan de kant van de Warriors. Stephen Curry kwam tot 16 punten. In het vorige duel was hij nog goed voor 43 punten.
"Hij heeft ervaren jongens die hem helpen te begrijpen wat we van hem nodig hebben", zei trainer Steve Kerr over de 27-jarige Wiggins. "Hij gebruikt zijn atletisch vermogen op veel verschillende manieren." Dat Curry een keer een wat mindere avond beleefde, vond Kerr niet vreemd. "Zo'n wedstrijd zit er een keer tussen. We hebben veel talent in de ploeg, genoeg spelers die zijn rol over kunnen nemen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
17 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
18 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
21 uur geleden