Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warriors in basketbaltopper te sterk voor Suns

Warriors in basketbaltopper te sterk voor Suns

PHOENIX (ANP) - De basketballers van Golden State Warriors hebben de koppositie in de Western Conference van de NBA weer overgenomen van Phoenix Suns. In een onderlinge confrontatie tussen de twee best presterende teams in de Amerikaanse profcompetitie maakte Otto Porter Jr. in de slotfase het verschil. 7 van zijn 19 punten bewaarde hij voor de laatste 130 seconden. Mede daardoor wonnen de gasten uit San Francisco met 116-107.

De Warriors misten vier spelers vanwege het coronaprotocol van de NBA. Drie anderen, onder wie Klay Thompson, ontbraken door blessures. Maar ook dankzij Stephen Curry, goed voor 33 punten, bezorgden ze de Suns hun eerste thuisnederlaag na vijftien overwinningen op rij.

Giannis Antetokounmpo keerde terug bij Milwaukee Bucks en leidde zijn ploeg met 36 punten en 12 rebounds naar de winst op Boston Celtics. Ook de Griekse sterspeler stond enige tijd op de coronalijst van de NBA, met spelers die een besmetting hebben opgelopen of in nauw contact zijn geweest met een besmet persoon. Antetokounmpo miste vijf duels. De Bucks wonnen met 117-113.

Brooklyn Nets, koploper in de oostelijke divisie, versloeg in Los Angeles de Lakers met 122-115. James Harden, terug na twee weken aan corona gerelateerde afwezigheid, was goed voor 36 punten, 10 assists en 10 rebounds. Zijn ploeggenoot Kevin Durant was voor het tweede duel op rij niet beschikbaar vanwege de coronaregels. Bij de Lakers was LeBron James de topschutter met liefst 39 punten.

Meer uit Sport

Geen bestuurlijke afvaardiging NOC*NSF naar Jeugdspelen in Dakar

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.

7 uur geleden
Wielrenner Van Baarle loopt polsbreuk op bij trainingsongeluk

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.

8 uur geleden
Baanwielrenners nog niet onder de indruk van olympische piste LA

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.

11 uur geleden
Sloveense wielrenner Roglič wint EK-tijdrit in eigen land

ŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.

11 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen na nederlagen extra gebrand op goed WK

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.

11 uur geleden
Judoka Van Lieshout verliest strijd om brons op WK in Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.

12 uur geleden
Reusser opnieuw Europees kampioene tijdrijden, Vollering tweede

ŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.

13 uur geleden