Warren Buffett stapt op bij stichting Bill en Melinda Gates
OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De bekende belegger Warren Buffett stapt op als bestuurslid bij de Bill & Melinda Gates Foundation, het liefdadigheidsfonds van softwaremiljardair Bill Gates en zijn ex-vrouw Melinda Gates. Rond het fonds is onrust ontstaan sinds de scheiding van de twee bekende oprichters.
Buffett noemt het stuklopen van het huwelijk niet als reden voor zijn vertrek, maar zegt dat zijn rol binnen het fonds "inactief" was. De 90-jarige topman van investeringsmaatschappij Berkshire Hathaway heeft de afgelopen 15 jaar bijna 33 miljard dollar geschonken aan de Bill & Melinda Gates Foundation, die bijna 50 miljard dollar aan liefdadigheidsgeld beheert.
Bill en Melinda Gates kondigden in mei aan te gaan scheiden, maar benadrukten het werk voor de naar hen vernoemde stichting voort te zetten. Bill Gates richtte softwarebedrijf Microsoft op en werd daarmee een van de rijkste personen op aarde. Na de breuk met zijn echtgenoot doken berichten op dat Gates in het verleden een ongepaste relatie had met een medewerkster van Microsoft.
Doelen
Buffett gaat in zijn verklaring vooral in op de doelen van de Bill & Melinda Gates Foundation. "Mijn doelen komen 100 procent overeen met die van de stichting", schrijft hij.
De "superbelegger" uit Omaha is ook een persoonlijke vriend van Bill Gates. Mogelijk bracht Buffetts positie als één van de drie trustees, een soort toezichthouders, van de stichting hem in een lastige positie, oppert universitair docent liefdadigheid Greg Witowski van de Columbia University. De andere twee bestuursleden zijn Bill en Melinda Gates zelf, waardoor hij een beslissende stem zou hebben bij meningsverschillen.
Een totaal van drie trustees is overigens uitzonderlijk laag voor een grote liefdadigheidsorganisatie als dat van Bill en Melinda Gates. Het bestuur van The Ford Foundation, dat qua omvang slechts een vijfde van Gates' stichting is, bestaat bijvoorbeeld uit vijftien leden. De Rockefeller Foundation, die tien keer in de Bill & Melinda Gates Foundation zou passen, heeft nooit minder dan twaalf trustees gehad.
Meer uit Financieel
REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
2 uur geleden