Warren Buffett stapt op bij stichting Bill en Melinda Gates
OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De bekende belegger Warren Buffett stapt op als bestuurslid bij de Bill & Melinda Gates Foundation, het liefdadigheidsfonds van softwaremiljardair Bill Gates en zijn ex-vrouw Melinda Gates. Rond het fonds is onrust ontstaan sinds de scheiding van de twee bekende oprichters.
Buffett noemt het stuklopen van het huwelijk niet als reden voor zijn vertrek, maar zegt dat zijn rol binnen het fonds "inactief" was. De 90-jarige topman van investeringsmaatschappij Berkshire Hathaway heeft de afgelopen 15 jaar bijna 33 miljard dollar geschonken aan de Bill & Melinda Gates Foundation, die bijna 50 miljard dollar aan liefdadigheidsgeld beheert.
Bill en Melinda Gates kondigden in mei aan te gaan scheiden, maar benadrukten het werk voor de naar hen vernoemde stichting voort te zetten. Bill Gates richtte softwarebedrijf Microsoft op en werd daarmee een van de rijkste personen op aarde. Na de breuk met zijn echtgenoot doken berichten op dat Gates in het verleden een ongepaste relatie had met een medewerkster van Microsoft.
Doelen
Buffett gaat in zijn verklaring vooral in op de doelen van de Bill & Melinda Gates Foundation. "Mijn doelen komen 100 procent overeen met die van de stichting", schrijft hij.
De "superbelegger" uit Omaha is ook een persoonlijke vriend van Bill Gates. Mogelijk bracht Buffetts positie als één van de drie trustees, een soort toezichthouders, van de stichting hem in een lastige positie, oppert universitair docent liefdadigheid Greg Witowski van de Columbia University. De andere twee bestuursleden zijn Bill en Melinda Gates zelf, waardoor hij een beslissende stem zou hebben bij meningsverschillen.
Een totaal van drie trustees is overigens uitzonderlijk laag voor een grote liefdadigheidsorganisatie als dat van Bill en Melinda Gates. Het bestuur van The Ford Foundation, dat qua omvang slechts een vijfde van Gates' stichting is, bestaat bijvoorbeeld uit vijftien leden. De Rockefeller Foundation, die tien keer in de Bill & Melinda Gates Foundation zou passen, heeft nooit minder dan twaalf trustees gehad.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
35 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
37 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beëindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beëindigen.
54 minuten geledenMENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.
2 uur geleden