Warren Buffett stapt op bij stichting Bill en Melinda Gates
OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De bekende belegger Warren Buffett stapt op als bestuurslid bij de Bill & Melinda Gates Foundation, het liefdadigheidsfonds van softwaremiljardair Bill Gates en zijn ex-vrouw Melinda Gates. Rond het fonds is onrust ontstaan sinds de scheiding van de twee bekende oprichters.
Buffett noemt het stuklopen van het huwelijk niet als reden voor zijn vertrek, maar zegt dat zijn rol binnen het fonds "inactief" was. De 90-jarige topman van investeringsmaatschappij Berkshire Hathaway heeft de afgelopen 15 jaar bijna 33 miljard dollar geschonken aan de Bill & Melinda Gates Foundation, die bijna 50 miljard dollar aan liefdadigheidsgeld beheert.
Bill en Melinda Gates kondigden in mei aan te gaan scheiden, maar benadrukten het werk voor de naar hen vernoemde stichting voort te zetten. Bill Gates richtte softwarebedrijf Microsoft op en werd daarmee een van de rijkste personen op aarde. Na de breuk met zijn echtgenoot doken berichten op dat Gates in het verleden een ongepaste relatie had met een medewerkster van Microsoft.
Doelen
Buffett gaat in zijn verklaring vooral in op de doelen van de Bill & Melinda Gates Foundation. "Mijn doelen komen 100 procent overeen met die van de stichting", schrijft hij.
De "superbelegger" uit Omaha is ook een persoonlijke vriend van Bill Gates. Mogelijk bracht Buffetts positie als één van de drie trustees, een soort toezichthouders, van de stichting hem in een lastige positie, oppert universitair docent liefdadigheid Greg Witowski van de Columbia University. De andere twee bestuursleden zijn Bill en Melinda Gates zelf, waardoor hij een beslissende stem zou hebben bij meningsverschillen.
Een totaal van drie trustees is overigens uitzonderlijk laag voor een grote liefdadigheidsorganisatie als dat van Bill en Melinda Gates. Het bestuur van The Ford Foundation, dat qua omvang slechts een vijfde van Gates' stichting is, bestaat bijvoorbeeld uit vijftien leden. De Rockefeller Foundation, die tien keer in de Bill & Melinda Gates Foundation zou passen, heeft nooit minder dan twaalf trustees gehad.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
11 uur geleden