
Warren Buffett laat investeringskansen in India aan opvolgers
OMAHA (ANP) - De bekende belegger Warren Buffett ziet "veel kansen" in India, maar die laat hij over aan zijn opvolgers. Dat heeft de inmiddels 93 jaar oude Amerikaan afgelopen weekend gezegd tijdens de aandeelhoudersvergadering van zijn investeringsbedrijf Berkshire Hathaway, meldt financieel persbureau Bloomberg maandag.
Op de bijeenkomst waarvoor tal van beleggers afreisden naar Omaha in Nebraska, merkte Buffett op dat zijn bedrijf "onontdekte of onbeheerde" terreinen zou kunnen vinden om in te investeren in India. Dat land is een van de snelst groeiende economieën ter wereld. De miljardair voegde eraan toe dat dit "iets is dat een energieker management bij Berkshire zou kunnen nastreven".
In de financiële wereld is het al jaren een prangende vraag hoe Berkshire eruit zal zien zonder Buffett, die al sinds de jaren zestig de baas is bij het bedrijf. Hij maakte van de toenmalige textielfabrikant een groot zakenimperium, met belangen in onder meer Apple, American Express en Coca-Cola.
Charlie Munger
In november overleed Buffetts compagnon Charlie Munger, jarenlang de tweede man bij Berkshire. Hij stierf ruim een maand voor zijn honderdste verjaardag. Daardoor waren beleggers deze vergadering extra scherp op opmerkingen van Buffett die zouden kunnen wijzen op een aanstaand pensioen.
Toch is Buffett voorlopig nog niet van plan om te stoppen. Hij zei tegen de beleggers op de vergadering: "Niet alleen hoop ik dat jullie volgend jaar weer komen, maar ik hoop dat ik er dan zelf ook weer ben."
Greg Abel
Sinds 2021 is wel al duidelijk wie de leiding krijgt bij Berkshire als Buffett zou wegvallen. Toen heeft Buffett Greg Abel aangewezen als zijn toekomstige opvolger. De 61-jarige Abel heeft veel ervaring in de energiewereld en is al sinds 2018 een belangrijke bestuurder bij het bedrijf.
Afgelopen kwartaal heeft Buffett zijn belang in Apple aanzienlijk teruggebracht. Maar het bedrijf uit Cupertino blijft wel de grootste investering van Berkshire. Buffett benadrukte op de vergadering dat dit laatste voorlopig zo zal blijven, tenzij er iets dramatisch zou veranderen bij Apple. Buffett liet doorschemeren dat de verkoop van Apple-aandelen te maken had met belastingtechnische redenen. De zakenman herhaalde ook nog eens dat hij de iPhone van Apple als een van de beste producten aller tijden beschouwt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Netflix heeft een deal gesloten met het Franse commerciële televisiestation TF1 waarbij het streamingplatform volgend jaar ook traditionele televisieprogramma's gaat uitzenden. Het is voor het eerst dat het streamingplatform lineaire televisie aanbiedt.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Webshop AliExpress doet te weinig om de verkoop van illegale producten op zijn platform tegen te gaan, concludeert de Europese Commissie. Onder de Verordening digitale diensten heeft een groot onlineplatform zoals AliExpress de verplichting om de verkoop van namaakproducten of producten die niet voldoen aan EU-veiligheidsstandaarden tegen te gaan. De webwinkel doet dat momenteel nog onvoldoende, meldt de Commissie.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve laat dan naar verwachting voor de vierde keer op rij de rente in de Verenigde Staten onveranderd. Fed-voorzitter Jerome Powell komt ook met een toelichting. Daarnaast blijven beleggers de ontwikkelingen rond het conflict tussen Iran en Israël volgen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Philips is niet af van een claimzaak van de Consumentenbond over prijsafspraken rond beeldbuizen. De belangenclub eist een schadevergoeding van het technologiebedrijf voor ruim 65.000 mensen die door het beeldbuizenkartel te veel betaalden voor hun televisie of monitor. Een rechtbank oordeelde dat de Consumentenbond niet kon optreden namens alle gedupeerden, maar in hoger beroep stelde het gerechtshof in Den Bosch dat de organisatie wel ontvankelijk is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Blokker opent de komende tijd veertig vestigingen in Nederland om de vorig jaar failliet verklaarde winkelketen opnieuw op te bouwen. De eerste twaalf nieuwe winkels worden woensdag geopend. De rest volgt de komende weken, meldt de winkelketen.
4 uur geledenEDE (ANP) - Nederlanders hebben in de eerste drie maanden van dit jaar minder onlineaankopen gedaan. Dat meldt Thuiswinkel.org op basis van een onderzoek dat de belangenvereniging voor webwinkels door NielsenIQ GfK liet uitvoeren. Consumenten hebben minder spullen via internet aangeschaft en kochten online ook minder diensten, zoals festival- of vliegtickets. Wel nam het gemiddelde bedrag per onlineaankoop toe.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schuift de deadline voor de verkoop van Amerikaanse onderdelen van TikTok op met negentig dagen. Dat maakte het Witte Huis dinsdag (plaatselijke tijd) bekend. Het Chinese moederbedrijf van de app, ByteDance, had aanvankelijk tot donderdag voor de verkoop. Trump zei eerder al tegen journalisten dat hij het bedrijf "waarschijnlijk" meer tijd gunt.
5 uur geleden