Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warren Buffett: ik betaal meer belasting in VS dan techreuzen

Warren Buffett: ik betaal meer belasting in VS dan techreuzen

OMAHA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bekende Amerikaanse belegger Warren Buffett betaalt met zijn investeringsbedrijf Berkshire Hathaway in de Verenigde Staten meer belasting dan welk ander bedrijf dan ook. "Zelfs meer dan de Amerikaanse techreuzen met een marktwaarde in de biljoenen", heeft de 94-jarige Buffett zaterdag aangestipt in zijn jaarlijkse brief aan aandeelhouders.

Berkshire deed vorig jaar vier betalingen aan de belastingdienst, in totaal goed voor 26,8 miljard dollar. Dat is volgens Buffett ongeveer 5 procent van wat het hele Amerikaanse bedrijfsleven betaalde. Hij voegt toe dat Berkshire de Amerikaanse schatkist vorig jaar elke 20 minuten een check van 1 miljoen dollar had kunnen sturen, en dan nog zou het bedrijf aan het einde van het jaar een bedrag aan de fiscus verschuldigd zijn geweest.

Berkshire kwam in de jaren zestig in handen van Buffett. Hij maakte van de toenmalige textielfabrikant een groot zakenimperium. Het bedrijf is tegenwoordig een conglomeraat met belangen in tientallen ondernemingen.

Geen grote overnames

De laatste jaren heeft Buffett geen grote overnames meer gedaan. Hij heeft daarbij voor miljarden aan aandelen in Apple en Bank of America verkocht. Mede daardoor is de kas van Berkshire aangedikt tot een recordomvang van meer dan 334 miljard dollar.

In zijn brief aan aandeelhouders ging Buffett ook in op zorgen dat Berkshire te veel cash zou oppotten. Hij herinnerde beleggers eraan dat het overgrote deel van het geld van het bedrijf belegd blijft in aandelen en dat dit niet zal veranderen.

Recordresultaat

Met Berkshire heeft Buffett in 2024 voor het derde jaar op rij een recordresultaat in de boeken gezet. De miljardair profiteerde onder meer van hogere rendementen op Amerikaanse staatsobligaties en een beter resultaat bij autoverzekeraar GEICO.

De operationele winst, het cijfer waarnaar Buffett vooral kijkt, steeg met meer dan een kwart naar ruim 47 miljard dollar. De nettowinst ging wel omlaag, van dik 96 miljard naar 89 miljard dollar. Maar Buffett beschouwt nettoresultaten als misleidend omdat ze winsten en verliezen bevatten op beleggingen die Berkshire niet heeft verkocht en soms ook niet van plan is te verkopen.

Meer uit Financieel

Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

6 minuten geleden
Grootste stijging brandstofprijzen in VK sinds invasie Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.

23 minuten geleden
Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

2 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

2 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

2 uur geleden
Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

2 uur geleden
ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

VELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.

3 uur geleden