Warner Bros kondigt nieuwe Harry Potter-serie aan
BURBANK (ANP/RTR) - Warner Bros. gaat een nieuwe serie maken gebaseerd op de boeken over Harry Potter. Dat heeft de Amerikaanse filmstudio woensdag bekendgemaakt tijdens een grote perspresentatie.
De serie zal in de toekomst te zien zijn op MAX, de nieuwe streamingdienst van Warner. In de nieuwe serie zullen andere acteurs te zien zijn dan in de succesvolle filmreeks. Elk seizoen van de serie zal één boek uit de reeks beslaan. Het is de bedoeling dat de serie Harry Potter tien jaar lang gaat lopen op MAX.
Volgens schrijver J.K. Rowling zal de nieuwe bewerking van haar reeks "een mate van diepte en gedetailleerdheid brengen die alleen mogelijk is in een langlopende tv-serie".
De boeken van Harry Potter zijn al verfilmd. De eerste Harry Potter-film verscheen in 2001. De reeks werd in 2011 afgesloten met Harry Potter en de Relieken van de Dood deel 2. Het is na Marvel en Star Wars de meest succesvolle filmreeks uit de geschiedenis.
De acht films brachten wereldwijd 10 miljard dollar op. In Nederland kochten meer dan 12 miljoen bezoekers een bioscoopkaartje.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
37 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
38 minuten geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
3 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
9 uur geleden