Warner Bros. gaat bioscoopfilms direct na première streamen
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Filmstudio Warner Bros. gaat komend jaar alle nieuwe films op de dag dat ze in première gaan uitbrengen in zowel de bioscoop als via zijn eigen streamingdienst. Bioscopen vrezen daardoor veel bezoekers te verliezen en tekenen protest aan.
Warners streamingdienst, HBO Max genaamd, werd in mei gelanceerd als een directe concurrent van Netflix. De films Godzilla vs. Kong en Suicide Squad zullen tegelijkertijd op het platform als in de bioscoop verschijnen, maakte het entertainmentbedrijf bekend. Vechtfilm Mortal Kombat, een nieuwe versie van sciencefictionklassieker Dune en het vierde deel van The Matrix worden ook op deze manier gelanceerd.
Volgens WarnerMedia, het bedrijf achter de filmstudio, is de stap noodzakelijk door de coronacrisis. Bioscopen in Amerika bleven door de pandemie dicht en bezoek bleef weg, waardoor werknemers hun baan verloren en bedrijven geld moesten lenen om overeind te blijven. Warner denkt dat bioscopen in de Verenigde Staten ook in 2021 minder vaak open zullen zijn.
Bioscopen
De bioscopen zijn fel gekant tegen het plan omdat ze inkomsten dreigen mis te lopen. De bioscopen willen al langer dat filmstudio's wachten met nieuwe films tot ze weer helemaal open kunnen. Filmstudio's willen echter niet wachten met hun blockbusters die op de plank liggen door de pandemie.
AMC Entertainment, de grootste bioscoopketen ter wereld, wil "dringend" in gesprek met Warner. Een andere keten, Cinemark, heeft al aangekondigd sommige van Warners films misschien niet te vertonen. De bedrijven hadden het na de aankondiging moeilijk op de beurs. AMC verloor bijna 16 procent. Cinemark leverde 22 procent in. Telecombedrijf AT&T, het moederbedrijf van WarnerMedia, bleef evenwel gelijk.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
3 uur geleden