Warner Bros. gaat bioscoopfilms direct na première streamen
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Filmstudio Warner Bros. gaat komend jaar alle nieuwe films op de dag dat ze in première gaan uitbrengen in zowel de bioscoop als via zijn eigen streamingdienst. Bioscopen vrezen daardoor veel bezoekers te verliezen en tekenen protest aan.
Warners streamingdienst, HBO Max genaamd, werd in mei gelanceerd als een directe concurrent van Netflix. De films Godzilla vs. Kong en Suicide Squad zullen tegelijkertijd op het platform als in de bioscoop verschijnen, maakte het entertainmentbedrijf bekend. Vechtfilm Mortal Kombat, een nieuwe versie van sciencefictionklassieker Dune en het vierde deel van The Matrix worden ook op deze manier gelanceerd.
Volgens WarnerMedia, het bedrijf achter de filmstudio, is de stap noodzakelijk door de coronacrisis. Bioscopen in Amerika bleven door de pandemie dicht en bezoek bleef weg, waardoor werknemers hun baan verloren en bedrijven geld moesten lenen om overeind te blijven. Warner denkt dat bioscopen in de Verenigde Staten ook in 2021 minder vaak open zullen zijn.
Bioscopen
De bioscopen zijn fel gekant tegen het plan omdat ze inkomsten dreigen mis te lopen. De bioscopen willen al langer dat filmstudio's wachten met nieuwe films tot ze weer helemaal open kunnen. Filmstudio's willen echter niet wachten met hun blockbusters die op de plank liggen door de pandemie.
AMC Entertainment, de grootste bioscoopketen ter wereld, wil "dringend" in gesprek met Warner. Een andere keten, Cinemark, heeft al aangekondigd sommige van Warners films misschien niet te vertonen. De bedrijven hadden het na de aankondiging moeilijk op de beurs. AMC verloor bijna 16 procent. Cinemark leverde 22 procent in. Telecombedrijf AT&T, het moederbedrijf van WarnerMedia, bleef evenwel gelijk.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/RTR) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.
18 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis mist capaciteit op het net voor ongeveer 86.000 woningen waarvan de bouw de komende drie jaar moet starten. De netbeheerder kreeg aanvragen voor aansluitingen op het net voor de bouw van zo'n 140.000 nieuwbouwwoningen, maar voor het merendeel van deze woningen is er nu geen ruimte op het net.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer opties voor Nederlanders om met de trein naar het buitenland te reizen zijn een stap dichterbij gekomen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt donderdag dat de Nederlandse treinvervoerder GoVolta toegang mag krijgen tot het spoornet voor nieuwe treindiensten naar het buitenland.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De grote Europese bioscoopketen Vue overweegt een beursgang in Londen. Dat heeft topman Tim Richards gezegd tegen zakenkrant Financial Times. Bij die beursgang zou dan een waardering aan Vue van ongeveer 1,5 miljard pond, omgerekend 1,75 miljard euro, gehangen kunnen worden. Vue heeft in Nederland twintig bioscopen met 133 schermen.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft in een rapport vier mogelijke toekomstscenario's voor de luchtvaartmaatschappij onderzocht. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij bevindt zich momenteel in moeilijk vaarwater, stelt het rapport. De vier scenario's geven een beeld van hoe KLM er in 2030 uit zou kunnen zien.
2 uur geleden