Warner Bros. gaat bioscoopfilms direct na première streamen
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Filmstudio Warner Bros. gaat komend jaar alle nieuwe films op de dag dat ze in première gaan uitbrengen in zowel de bioscoop als via zijn eigen streamingdienst. Bioscopen vrezen daardoor veel bezoekers te verliezen en tekenen protest aan.
Warners streamingdienst, HBO Max genaamd, werd in mei gelanceerd als een directe concurrent van Netflix. De films Godzilla vs. Kong en Suicide Squad zullen tegelijkertijd op het platform als in de bioscoop verschijnen, maakte het entertainmentbedrijf bekend. Vechtfilm Mortal Kombat, een nieuwe versie van sciencefictionklassieker Dune en het vierde deel van The Matrix worden ook op deze manier gelanceerd.
Volgens WarnerMedia, het bedrijf achter de filmstudio, is de stap noodzakelijk door de coronacrisis. Bioscopen in Amerika bleven door de pandemie dicht en bezoek bleef weg, waardoor werknemers hun baan verloren en bedrijven geld moesten lenen om overeind te blijven. Warner denkt dat bioscopen in de Verenigde Staten ook in 2021 minder vaak open zullen zijn.
Bioscopen
De bioscopen zijn fel gekant tegen het plan omdat ze inkomsten dreigen mis te lopen. De bioscopen willen al langer dat filmstudio's wachten met nieuwe films tot ze weer helemaal open kunnen. Filmstudio's willen echter niet wachten met hun blockbusters die op de plank liggen door de pandemie.
AMC Entertainment, de grootste bioscoopketen ter wereld, wil "dringend" in gesprek met Warner. Een andere keten, Cinemark, heeft al aangekondigd sommige van Warners films misschien niet te vertonen. De bedrijven hadden het na de aankondiging moeilijk op de beurs. AMC verloor bijna 16 procent. Cinemark leverde 22 procent in. Telecombedrijf AT&T, het moederbedrijf van WarnerMedia, bleef evenwel gelijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
8 uur geleden