Warner Bros. Discovery kijkt vooruit na jaar van reorganisatie
NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Warner Bros. Discovery kijkt weer vooruit nadat 2022 in het teken had gestaan van reorganisaties en kostenbesparingen. Met de hitserie The Last of Us op streamingdienst HBO Max en de sterke verkopen van Harry Potter-computerspel Hogwarts Legacy heeft het bedrijf volgens topman David Zaslav een goede start van het jaar te pakken. Maar de resultaten over afgelopen jaar vielen tegen.
In het slotkwartaal van 2022 zette het entertainmentconcern een omzet van 11 miljard dollar in de boeken. Dat is minder dan een jaar eerder als het fusiebedrijf toen al had bestaan. Er was een verlies van 2,1 miljard dollar in de periode.
Vooral de inkomsten uit advertenties bij de tv-zenders van het concern liepen terug. Dat had te maken met dalende aantallen kijkers naar die zenders. Ook de studio's hadden minder inkomsten, met name omdat er minder grote films in première gingen. Superheldenfilm Black Adam was nu de belangrijkste uitgave. Eind 2021 verschenen onder meer Dune, The Matrix Resurrections en King Richard.
Nieuwe films
De streaming- en abonnementsdiensten HBO Max, Discovery+ en HBO groeiden nog wel. Die hadden in totaal 96,1 miljoen abonnees, 1,1 miljoen meer dan aan het einde van het derde kwartaal. Maar Warner Bros. Discovery was ook meer geld kwijt om die abonnees aan zich te binden.
Voor de toekomst richt Warner Bros. Discovery zich ook weer op toch al succesvolle filmreeksen. Zo komen er meerdere nieuwe films van The Lord of the Rings aan, maakte het bedrijf bekend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
25 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
26 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna de helft van alle supermarkten kun je op eerste kerstdag boodschappen doen. Op tweede kerstdag kunnen mensen die nog een snelle boodschap willen halen zelfs bij ongeveer 90 procent van de supermarkten terecht. Dat is vergelijkbaar met eerdere jaren, blijkt uit gegevens die het ANP heeft ontvangen van Openingstijden.nl.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming, die iets hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 oktober werd gemeld, kwam de groei uit op 0,4 procent.
2 uur geleden