Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warmteverbruikers krijgen geld terug om fout bij toezichthouder

Warmteverbruikers krijgen geld terug om fout bij toezichthouder

DEN HAAG (ANP) - Mensen die stads-, blok of wijkverwarming gebruiken kunnen een meevaller van enkele tientjes krijgen. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekent dat een fout is gemaakt bij het vaststellen van het maximumtarief voor het vastrecht voor warmte. Dit wordt met terugwerkende kracht aangepast, wat betekent dat het jaartarief van verbruikers met maximaal 36 euro wordt verlaagd.

Volgens de ACM zijn er in een rekenbestand verkeerde gegevens ingevoerd. Daardoor heeft de toezichthouder de gemiddelde kosten voor het onderhoud van een gasgestookte combiketel dit jaar te hoog ingeschat, met als gevolg dat het maximumtarief hoger uitkwam dan eigenlijk had gemoeten. De ACM geeft aan inmiddels extra maatregelen te hebben genomen om te voorkomen dat dit in de toekomst weer fout gaat.

Overigens krijgen niet alle warmteverbruikers dit jaar 36 euro terug van hun leverancier, het bedrag kan ook lager uitvallen. Warmteleveranciers mogen zelf hun tarieven bepalen. Ze mogen alleen nooit meer vragen dan het door de toezichthouder vastgestelde maximumtarief.

Het kan nog even duren voordat mensen het geld terugkrijgen. Volgens de ACM mogen leveranciers zelf bepalen hoe ze het nieuwe tarief in de energierekeningen van huishoudens verwerken. Dit moet uiterlijk bij de jaar- en eindafrekening over dit jaar zijn gebeurd.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

3 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

5 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

5 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

6 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

8 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

9 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

9 uur geleden