Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warmteverbruikers krijgen geld terug om fout bij toezichthouder

Warmteverbruikers krijgen geld terug om fout bij toezichthouder

DEN HAAG (ANP) - Mensen die stads-, blok of wijkverwarming gebruiken kunnen een meevaller van enkele tientjes krijgen. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekent dat een fout is gemaakt bij het vaststellen van het maximumtarief voor het vastrecht voor warmte. Dit wordt met terugwerkende kracht aangepast, wat betekent dat het jaartarief van verbruikers met maximaal 36 euro wordt verlaagd.

Volgens de ACM zijn er in een rekenbestand verkeerde gegevens ingevoerd. Daardoor heeft de toezichthouder de gemiddelde kosten voor het onderhoud van een gasgestookte combiketel dit jaar te hoog ingeschat, met als gevolg dat het maximumtarief hoger uitkwam dan eigenlijk had gemoeten. De ACM geeft aan inmiddels extra maatregelen te hebben genomen om te voorkomen dat dit in de toekomst weer fout gaat.

Overigens krijgen niet alle warmteverbruikers dit jaar 36 euro terug van hun leverancier, het bedrag kan ook lager uitvallen. Warmteleveranciers mogen zelf hun tarieven bepalen. Ze mogen alleen nooit meer vragen dan het door de toezichthouder vastgestelde maximumtarief.

Het kan nog even duren voordat mensen het geld terugkrijgen. Volgens de ACM mogen leveranciers zelf bepalen hoe ze het nieuwe tarief in de energierekeningen van huishoudens verwerken. Dit moet uiterlijk bij de jaar- en eindafrekening over dit jaar zijn gebeurd.

Meer uit Financieel

Time kiest 'Architecten van AI' tot Personen van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.

3 minuten geleden
Duitsland wil minder bezwaarmogelijkheden rond infraprojecten

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland gaat het moeilijker maken voor milieuorganisaties om te procederen tegen infrastructuurprojecten. In plannen voor een nieuwe wet staat dat bezwaar alleen nog mogelijk wordt als een partij dat eerder in de planningsfase ook al heeft gedaan. Dit moet gaan gelden voor met name werkzaamheden aan wegen en kanalen.

33 minuten geleden
Honderden vluchten geannuleerd in Portugal door staking

LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.

2 uur geleden
IEA verlaagt voorspelling recordoverschot olie in 2026

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.

4 uur geleden
Voorstel: EU-budget moet 10 procent omhoog

BRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.

4 uur geleden
AEX-index daalt na renteverlaging Fed en resultaten Oracle

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.

5 uur geleden
Overlevenden tyfoon Filipijnen in 2021 klagen Shell aan

LONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.

5 uur geleden