Warmste 5 april ooit gemeten
DE BILT (ANP) - Het mooie weer heeft zondag gezorgd voor een nieuw record. Om 16.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt namelijk naar 19,5 graden en daarmee is het officieel de warmste 5 april ooit gemeten in Nederland, aldus Weeronline.
Het oude record stond op 19,4 graden en werd gemeten in 1957. Tot nu toe werden er dit jaar al twee keer eerder datum-warmterecords gebroken. Op 31 januari werd het eerste nieuwe record gevestigd, op 16 februari tijdens storm Dennis ging het tweede warmterecord uit de boeken.
Het kan op deze 5 april officieel echter nóg iets warmer worden. Er is kans dat het kwik in De Bilt de 20 graden bereikt en als dat gebeurt is er zelfs sprake van de eerste officiële warme dag van het jaar.
De eerste lokale warme dag van het jaar werd eerder al in Hoek van Holland genoteerd, daar gaf de thermometer om 13.10 uur namelijk 20,0 graden aan.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
10 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
14 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
19 uur geleden