Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warmste 15 februari ooit en eerste officiële lentedag van het jaar

Warmste 15 februari ooit en eerste officiële lentedag van het jaar

DE BILT(ANP) - In De Bilt steeg het kwik donderdag naar 15,3 graden. Hiermee gaat deze dag de boeken in als warmste 15 februari ooit gemeten, meldt Weeronline. Het vorige warmterecord voor 15 februari stond op 15,1 graden en stamde uit 1998. Met deze temperatuur van meer dan 15 graden in De Bilt is ook sprake van de officiële eerste lentedag van het jaar.

In Woensdrecht werd het donderdag om 14.30 uur zelfs 17,9 graden. Volgens de weerdienst was het niet eerder zo warm op 15 februari op een weerstation in Nederland. In 1958 werd op het voormalige weerstation Epen in Limburg een temperatuur van 17,6 graden gemeten. Van de huidige weerstations dateert het vorige record uit 2017, toen werd het in Maastricht 17,1 graden.

Temperaturen boven de 15 graden komen steeds vaker voor in februari, stelt Weeronline. Gebruikelijk is een temperatuur van 6 tot 7 graden halverwege februari.

Meer uit Binnenland

Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

26 minuten geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

2 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

3 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

3 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

15 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

15 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

16 uur geleden