Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warmst gemeten jaar in Rusland

Warmst gemeten jaar in Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Dit jaar is voor Rusland het warmste geweest sinds de temperaturen bijna 130 jaar systematisch worden bijgehouden. De meteorologische dienst berichtte dat bijvoorbeeld de gemiddelde temperatuur in Moskou dit jaar 7,6 / 7,7 graden is. En dat is 0,3 graden hoger dan het vorige record van het jaar daarvoor.

In Moskou worden de temperaturen al sinds 1879 bijgehouden en in heel Rusland sinds 1891. De Russische hoofdstad beleeft zijn warmste december in honderd jaar en er is nog geen sneeuw gevallen. De maand december is nu volgens meteoroloog Anatoli Tsigankov over het algemeen 10 graden warmer geweest dan normaal. Dat komt volgens hem door wervelstormen op de Atlantische Oceaan en door veranderingen in het klimaat.

De Moskouse burgemeester Sergej Sobjanin laat van elders sneeuw aanrukken om voor oud en nieuw in het centrum winterse sferen en een snowboardbaan te creëren.

Het uitgestrekte land ondervindt tal van gevolgen van klimaatveranderingen. President Poetin zei eerder deze maand dat niemand weet wat de verandering veroorzaakt. Maar hij streeft naar eigen zeggen wel naar het terugdringen van broeikasgassen.

Meer uit Buitenland

Poetin zegt veel na te denken over zijn opvolging

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.

2 uur geleden
Zelensky in Praag om te praten over levering munitie aan Oekraïne

PRAAG (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn vrouw Olena zijn in Praag aangekomen voor een tweedaags bezoek. Ze werden ontvangen door de Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken Jan Lipavsky. Belangrijkste gespreksonderwerp is een initiatief om Oekraïne verder te voorzien van munitie voor artillerie.

3 uur geleden
Spanje: nog enkele dagen nodig om oorzaak stroomstoring te vinden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering denkt nog enkele dagen nodig te hebben om de oorzaak van de grote stroomstoring in Spanje en Portugal van afgelopen week te achterhalen. "We houden nog altijd rekening met alle mogelijke scenario's, waaronder ook een cyberaanval", aldus de Spaanse milieuminister Sara Aagesen tegen de krant El País.

3 uur geleden
Houthi's claimen raketaanval Ben-Gurion en waarschuwen luchtvaart

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval bij de Israëlische luchthaven Ben-Gurion. Een woordvoerder van de groep zei op televisie dat de beschieting laat zien dat het vliegveld "niet meer veilig is" voor vliegverkeer.

5 uur geleden
Israël dreigt met vergelding na raketaanval bij grote luchthaven

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Israël heeft vergeldingsmaatregelen in het vooruitzicht gesteld na een raketaanval bij de grote luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv. "Als iemand ons kwaad doet, slaan we zeven keer zo hard terug", reageerde minister van Defensie Israel Katz.

6 uur geleden
Kremlin bevestigt meerdaags bezoek Xi aan Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt van 7 tot en met 10 mei een bezoek aan Rusland, meldt het Kremlin. Hij neemt daar deel aan de plechtigheden op de Dag van de Overwinning. Rusland staat dan stil bij de overwinning op nazi-Duitsland, 80 jaar geleden.

6 uur geleden
Gewonden door nachtelijke aanval op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten melden dat zeker elf mensen, onder wie twee kinderen, gewond zijn geraakt door een nachtelijke droneaanval op hoofdstad Kyiv. In woongebouwen brak brand uit nadat restanten van neergehaalde drones daar waren neergekomen, meldt een militaire bestuurder op sociale media.

6 uur geleden