Warm onthaal Wijnaldum in Italië voor afronding transfer AS Roma
ROME (ANP) - Supporters van AS Roma hebben Georginio Wijnaldum enthousiast onthaald op de luchthaven van Rome. De Nederlandse middenvelder arriveerde daar donderdag aan het begin van de avond, om zijn transfer naar AS Roma af te ronden. De winnaar van de Conference League huurt Wijnaldum naar verluidt voor een jaar van Paris Saint-Germain, met een optie tot koop.
Giliano Wijnaldum, het broertje van de 86-voudig international van het Nederlands elftal, had via Instagram al laten zien dat de broers vanuit Rotterdam onderweg waren naar Rome. Op het vliegveld in de Italiaanse hoofdstad stonden enkele honderden fans van AS Roma, die de 31-jarige Rotterdammer toezongen. Een supporter hield een bordje omhoog met de tekst 'Ti amo' (ik houd van je).
Wijnaldum stapte vorig jaar transfervrij over van Liverpool naar Paris Saint-Germain en ondertekende in de Franse hoofdstad een lucratief driejarig contract. De oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United begon het seizoen bij PSG als basiskracht, maar raakte zijn plek al snel kwijt.
Geen toekomst
Wijnaldum speelde 31 wedstrijden in de Franse competitie, waarvan 18 in de basis. Hij maakte één doelpunt voor de Franse kampioen, die in de achtste finales van de Champions League werd uitgeschakeld door Real Madrid. Na weer een jaar zonder het zo gewenste Europese succes namen de Arabische eigenaren afscheid van trainer Mauricio Pochettino. Onder de nieuwe trainer Christophe Galtier werd al snel duidelijk dat Wijnaldum geen toekomst meer had in Parijs.
De middenvelder ontbrak eind vorig seizoen in de selectie van Oranje voor de start van de Nations League, hoewel hij normaal gesproken na Virgil van Dijk de tweede captain is. Bondscoach Louis van Gaal zei dat hij ontevreden was over het spel van Wijnaldum in de nationale ploeg.
De Rotterdammer hoopt in Rome onder trainer José Mourinho zijn oude vorm te hervinden en zo een plek in de selectie van Van Gaal voor het WK van eind dit jaar in Qatar te bemachtigen. Wijnaldum is na Nemanja Matic (Manchester United) en Paulo Dybala (Juventus) de derde grote aanwinst deze zomer van AS Roma, dat eind vorig seizoen Feyenoord met 1-0 versloeg in de finale van de Conference League. Hij wordt in de Italiaanse hoofdstad teamgenoot van een andere oud-Feyenoorder Rick Karsdorp. De Serie A start volgende week.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
9 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
1 dag geleden