
Warm onthaal Franse voetballers in hartje Parijs
PARIJS (ANP) - De Franse voetbalploeg heeft maandagavond een warm onthaal gekregen van duizenden fans in hartje Parijs. De equipe, die zondag in een heroïsche finale van het WK in Qatar na strafschoppen verloor van Argentinië, liet zich toejuichen door een menigte op de Place de la Concorde.
De selectie van bondscoach Didier Deschamps landde om 20.00 uur op het vliegveld van de Franse hoofdstad en stapte vervolgens in een touringcar die de spelers afzette bij Hotel de Crillon. Vanaf het balkon zwaaiden topscorer Kylian Mbappé, doelman Hugo Lloris en de andere spelers naar de fans. Volgens schattingen waren zo'n 10.000 mensen verzameld op het plein.
Er werd vuurwerk afgestoken, met de Franse vlag gezwaaid en 'Allez Les Bleus' gescandeerd. Ook zongen de fans het volkslied toen de voetballers zich vertoonden. Het gejuich en applaus klonken het luidst voor Mbappé, de topscorer van het WK met acht doelpunten.
Enorme emoties
"We willen de Franse fans bedanken voor hun steun", nam bondscoach Deschamps het woord. "We hebben enorme emoties gedeeld en de nederlaag van gisteren doet uiteraard pijn, maar we mogen niet vergeten dat deze groep veel tegenslagen heeft gehad. Voor mijn spelers is het erg belangrijk om dit publiek te begroeten."
Voor aanvoerder Lloris bood de aanwezigheid van de fans toch wat troost. "Erkenning is belangrijk, ook al wilden we hier met de beker staan. Het was stil tijdens de terugreis, maar we zijn ook trots. We hebben veerkracht getoond en zijn een groep gebleven."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet komend seizoen bij de eerste twee clubs in de Eredivisie eindigen. Technisch directeur Alex Kroes noemt die doelstelling in een interview op de website van de Amsterdamse club.
29 minuten geledenZURICH (ANP) - Chasity Grant vervangt Daniëlle van de Donk bij de Oranjevrouwen in het tweede EK-duel met Engeland. De 169-voudig international heeft lichte klachten en bekijkt tijdens het warmlopen nog of ze wel kan invallen. "Een hard gelag, maar we hebben een sterke ploeg", zei bondscoach Andries Jonker voor de camera van de NOS.
52 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
8 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
18 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
18 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
21 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
22 uur geleden