
Warenhuisketen Target zakt op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Warenhuisketen Target verloor woensdag kort na de opening van Wall Street 9,5 procent na de publicatie van een tegenvallend kwartaalrapport. Het bedrijf zag zijn omzet met bijna 2 procent dalen en kondigde ook het vertrek van topman Brian Cornell aan.
Beleggers deden het verder voorzichtig aan na de koersverliezen van grote techbedrijven dinsdag. Ook zijn ze in afwachting van een speech die Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell vrijdag geeft tijdens een symposium in Jackson Hole. Mogelijk geeft hij daarin iets prijs over welke kant het rentebeleid van de centralebankenkoepel opgaat. De verwachting dat de Fed in september begint met het verlagen van de rente zorgde de afgelopen tijd voor nieuwe recordstanden op Wall Street. Daarnaast kijken beurshandelaren uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen.
De Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,1 procent hoger op 44.979 punten. De S&P 500, waarin de 500 grootste beursgenoteerde bedrijven in de Verenigde Staten zijn opgenomen, zakte 0,1 procent tot 6402 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent op 21.221 punten. De S&P 500 en de Nasdaq beleefden dinsdag hun slechtste handelsdag in meer dan twee weken door de vrees bij beleggers dat technologieaandelen te hoog zijn gewaardeerd.
Moederbedrijf TKMaxx in de plus
Bouwmarktketen Lowe's viel op met een 2,7 procent hogere koers, na de aankondiging van een hoger dan verwachte kwartaalwinst. Ook maakte Lowe's de overname bekend van branchegenoot Foundation Building Materials voor 8,8 miljard dollar. Home Depot (plus 0,5 procent), de concurrent van Lowe's, voldeed een dag eerder niet aan de verwachtingen van Wall Street met zijn kwartaalcijfers. Het bedrijf handhaafde wel zijn verwachtingen voor het hele jaar.
Ook TJX steeg, met 6,1 procent. Het moederbedrijf van koopjesketen TKMaxx heeft de winstverwachting voor het hele jaar bijgesteld na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook verklaarde topman Ernie Herrman in een toelichting dat het huidige kwartaal "sterk is begonnen".
Olie- en dollarkoers
Een vat Amerikaanse olie werd woensdag 1,3 procent meer waard en kostte 63,15 dollar. Brentolie won 1 procent in prijs tot 66,43 dollar per vat. Op de valutamarkt stond de euro praktisch onveranderd ten opzichte van de dollar en was 1,1648 dollar waard.
Meer uit Financieel
LEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat Fed-bestuurder Lisa Cook haar functie neerlegt. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA) en een trouwe bondgenoot van Trump, had eerder om een onderzoek naar Cook gevraagd. Volgens hem heeft de Fed-bestuurder mogelijk hypotheekfraude gepleegd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic kan niet in Nederland blijven als het bedrijf toch aan de cao voor supermarkten moet voldoen. Dat zei topman Michiel Muller in het radioprogramma Sven op 1. De regering gaf Picnic eerder dispensatie, waardoor het bedrijf zich niet aan de cao voor supermarktpersoneel hoefde te houden. Bij het ministerie van Sociale Zaken ligt een nieuw verzoek van Picnic om dispensatie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, treedt tijdelijk terug omdat ze lijstduwer wordt voor D66 bij de Tweede Kamerverkiezingen. Dit bevestigt ze na berichtgeving door het FD. Ze schrijft ook mee aan het verkiezingsprogramma.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse reclamewaakhond heeft een reclame voor Sanex-douchegel van het Amerikaanse consumentengoederenconcern Colgate-Palmolive verboden. De spot zou hebben gesuggereerd dat zwarte huid "problematisch" en witte huid "superieur" was.
3 uur geledenEVERE (ANP/BELGA) - De Belgische telecomaanbieder Orange Belgium heeft eind vorige maand een cyberaanval op een van zijn IT-systemen ontdekt. Een hacker kreeg hierbij toegang tot zo'n 850.000 klantenaccounts, meldt het bedrijf woensdag.
4 uur geleden