Warenhuisketen Macy's schrapt 3900 banen door coronacrisis
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse warenhuisketen Macy's schrapt 3900 banen als gevolg van de coronacrisis. Het gaat om managementfuncties en banen op het hoofdkantoor. Macy's schat hiermee zo'n 630 miljoen dollar per jaar te besparen. Bij de warenhuisketen werkten eind vorig jaar nog zo'n 123.000 mensen.
Het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar sloot Macy's af met een verlies van 630 miljoen dollar. Als gevolg van het coronavirus hield de warenhuisketen de deuren wekenlang dicht. Deze sluiting was ook duidelijk te merken in de omzetcijfers.
Eerder deze maand regelde Macy's 4,5 miljard dollar aan financiering. Met dat geld kan de winkelketen onder meer nieuwe voorraden aanleggen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geƫindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
14 uur geleden