Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warenhuisketen Macy's daalt op Wall Street na uitstel cijfers

Warenhuisketen Macy's daalt op Wall Street na uitstel cijfers

NEW YORK (ANP) - Macy's behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter warenhuisketens Macy's en Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, heeft de publicatie van de kwartaalcijfers uitgesteld. Macy's zou dinsdag de resultaten publiceren, maar doet dat nu op 11 december, nadat uit onderzoek was gebleken dat een werknemer tientallen miljoenen dollars aan uitgaven heeft verborgen.

Macy's liet op basis van voorlopige cijfers wel weten dat de verkopen van winkels die langer dan een jaar open zijn in het derde kwartaal met 1,3 procent zijn gedaald. Dat was iets beter dan analisten hadden verwacht. Het aandeel zakte kort na de opening ruim 4 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef verder positief, na de opmars van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent hoger op 44.658 punten. De graadmeter van de dertig grootste beursgenoteerde bedrijven sloot vrijdag al op een nieuw recordniveau. De bredere S&P 500-index won 0,7 procent op 6010 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 19.157 punten.

Wall Street kent deze week een korte handelsweek. Donderdag zijn de beurzen dicht om Thanksgiving Day. De dag erna, tijdens koopfestijn Black Friday, is de aandelenhandel in New York slechts een halve dag geopend. Black Friday en daaropvolgend Cyber Monday zijn het startschot voor het feestdagenseizoen en een belangrijke periode voor winkelbedrijven. Ook maken dinsdag retailers als Best Buy (plus 4,5 procent) en Nordstrom (plus 3,5 procent) hun resultaten bekend.

Naast de cijfers van de retailers gaat de aandacht uit naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die dinsdag naar buiten komen, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Fed.

Beleggers reageerden ook positief op de keuze van aankomend president Donald Trump om miljardair en hedgefondsmanager Scott Bessent te benoemen tot nieuwe Amerikaanse minister van Financiën. Bessent is voorstander van de plannen van Trump om hogere importtarieven in te voeren en de belastingen te verlagen. Wel gaf hij onlangs aan de tariefsverhogingen geleidelijk te willen invoeren en naast belastingverlagingen ook prioriteit te geven aan het verlagen van de overheidsuitgaven.

De euro was 1,0453 dollar waard, tegen 1,0399 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 70,57 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 74,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

5 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

5 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

7 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

7 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

8 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

9 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

9 uur geleden