Warenhuisketen Macy's daalt op Wall Street na uitstel cijfers
NEW YORK (ANP) - Macy's behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter warenhuisketens Macy's en Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, heeft de publicatie van de kwartaalcijfers uitgesteld. Macy's zou dinsdag de resultaten publiceren, maar doet dat nu op 11 december, nadat uit onderzoek was gebleken dat een werknemer tientallen miljoenen dollars aan uitgaven heeft verborgen.
Macy's liet op basis van voorlopige cijfers wel weten dat de verkopen van winkels die langer dan een jaar open zijn in het derde kwartaal met 1,3 procent zijn gedaald. Dat was iets beter dan analisten hadden verwacht. Het aandeel zakte kort na de opening ruim 4 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef verder positief, na de opmars van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent hoger op 44.658 punten. De graadmeter van de dertig grootste beursgenoteerde bedrijven sloot vrijdag al op een nieuw recordniveau. De bredere S&P 500-index won 0,7 procent op 6010 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 19.157 punten.
Wall Street kent deze week een korte handelsweek. Donderdag zijn de beurzen dicht om Thanksgiving Day. De dag erna, tijdens koopfestijn Black Friday, is de aandelenhandel in New York slechts een halve dag geopend. Black Friday en daaropvolgend Cyber Monday zijn het startschot voor het feestdagenseizoen en een belangrijke periode voor winkelbedrijven. Ook maken dinsdag retailers als Best Buy (plus 4,5 procent) en Nordstrom (plus 3,5 procent) hun resultaten bekend.
Naast de cijfers van de retailers gaat de aandacht uit naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die dinsdag naar buiten komen, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Fed.
Beleggers reageerden ook positief op de keuze van aankomend president Donald Trump om miljardair en hedgefondsmanager Scott Bessent te benoemen tot nieuwe Amerikaanse minister van Financiën. Bessent is voorstander van de plannen van Trump om hogere importtarieven in te voeren en de belastingen te verlagen. Wel gaf hij onlangs aan de tariefsverhogingen geleidelijk te willen invoeren en naast belastingverlagingen ook prioriteit te geven aan het verlagen van de overheidsuitgaven.
De euro was 1,0453 dollar waard, tegen 1,0399 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 70,57 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 74,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oranje-reclames zullen de komende weken weer volop te zien zijn. Supermarktketens als Jumbo en Albert Heijn en KNVB-hoofdsponsor ING presenteren deze week weer grote campagnes rond het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de NPO verkoopt, verwacht hogere uitgaven dan tijdens het EK van 2024 in Duitsland en het WK van 2022 in Qatar.
29 minuten geledenSEJONG (ANP) - Vakbonden en bedrijfsvertegenwoordigers bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung hebben een akkoord goedgekeurd waarin de chipmedewerkers gigantische premies worden beloofd.
1 uur geledenCHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
9 uur geleden