Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warenhuisketen Macy's daalt op Wall Street na uitstel cijfers

Warenhuisketen Macy's daalt op Wall Street na uitstel cijfers

NEW YORK (ANP) - Macy's behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf achter warenhuisketens Macy's en Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, heeft de publicatie van de kwartaalcijfers uitgesteld. Macy's zou dinsdag de resultaten publiceren, maar doet dat nu op 11 december, nadat uit onderzoek was gebleken dat een werknemer tientallen miljoenen dollars aan uitgaven heeft verborgen.

Macy's liet op basis van voorlopige cijfers wel weten dat de verkopen van winkels die langer dan een jaar open zijn in het derde kwartaal met 1,3 procent zijn gedaald. Dat was iets beter dan analisten hadden verwacht. Het aandeel zakte kort na de opening ruim 4 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef verder positief, na de opmars van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent hoger op 44.658 punten. De graadmeter van de dertig grootste beursgenoteerde bedrijven sloot vrijdag al op een nieuw recordniveau. De bredere S&P 500-index won 0,7 procent op 6010 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 19.157 punten.

Wall Street kent deze week een korte handelsweek. Donderdag zijn de beurzen dicht om Thanksgiving Day. De dag erna, tijdens koopfestijn Black Friday, is de aandelenhandel in New York slechts een halve dag geopend. Black Friday en daaropvolgend Cyber Monday zijn het startschot voor het feestdagenseizoen en een belangrijke periode voor winkelbedrijven. Ook maken dinsdag retailers als Best Buy (plus 4,5 procent) en Nordstrom (plus 3,5 procent) hun resultaten bekend.

Naast de cijfers van de retailers gaat de aandacht uit naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die dinsdag naar buiten komen, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Fed.

Beleggers reageerden ook positief op de keuze van aankomend president Donald Trump om miljardair en hedgefondsmanager Scott Bessent te benoemen tot nieuwe Amerikaanse minister van Financiën. Bessent is voorstander van de plannen van Trump om hogere importtarieven in te voeren en de belastingen te verlagen. Wel gaf hij onlangs aan de tariefsverhogingen geleidelijk te willen invoeren en naast belastingverlagingen ook prioriteit te geven aan het verlagen van de overheidsuitgaven.

De euro was 1,0453 dollar waard, tegen 1,0399 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 70,57 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 74,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

5 minuten geleden
UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

1 uur geleden
Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

3 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

3 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

4 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

4 uur geleden