Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warenhuisketen Kohl's fors hoger op Wall Street, Target omlaag

Warenhuisketen Kohl's fors hoger op Wall Street, Target omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen geopend door economische onzekerheid bij beleggers. Warenhuisketen Kohl's was een opvallende stijger na bekendmaking van vergevorderde overnamegesprekken. Winkelbedrijf Target stond juist bij de verliezers op Wall Street na een nieuwe winstwaarschuwing.

Kohl's ging in de vroege handel 9 procent omhoog. Het bedrijf is in exclusieve onderhandelingen verwikkeld over een overname door Franchise Group, waarbij Kohl's gewaardeerd wordt op 8 miljard dollar. Target leverde ruim 6 procent in. De onderneming verlaagde voor de tweede keer in drie weken tijd de verwachting voor de winstmarge in het lopende kwartaal vanwege maatregelen om overtollige voorraden weg te werken. Andere winkelketens gingen mee omlaag. Zo verloren Walmart en Costco tot 2,3 procent.

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,6 procent lager op 32.718 punten. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent tot 4096 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 11.961 punten.

Winstverwachting

Softwarebedrijf GitLab deed het goed met een koerswinst van 14,6 procent. GitLab kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en een verhoging van de winstverwachting. Levensmiddelenproducent J.M.Smucker opende eveneens de boeken over de afgelopen periode en werd 2 procent hoger gezet. Het concern waarschuwde dat de hoge inflatie, problemen in toeleveringsketens en andere factoren druk op de prestaties zetten en voor grotere onzekerheid zorgen.

De maker van fitnessapparatuur voor thuisgebruik Peloton Interactive kon ook op aandacht rekenen. Peloton maakte bekend dat financieel directeur Jill Woodworth na vier jaar vertrekt. Ze wordt opgevolgd door Liz Coddington die eerder bij Amazon en Netflix werkte. Het aandeel Peloton werd bijna 3 procent minder waard.

Schijnwerpers

Biotechnoloog Novavax staat eveneens in de schijnwerpers. Een panel van de Amerikaanse toezichthouder FDA komt bijeen om te kijken naar de aanvraag voor goedkeuring van het coronavaccin van Novavax. De handel in het aandeel is daarom tijdelijk stilgelegd

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 118,37 dollar. Brentolie zakte 0,2 procent in prijs tot 119,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

10 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

10 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

11 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

11 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

14 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

14 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

16 uur geleden