Warenhuis Target onderuit op Wall Street na winstwaarschuwing
NEW YORK (ANP) - Target ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het aandeel werd in de vroege handel ruim 20 procent lager gezet. De warenhuisketen schroefde de winstverwachting voor dit jaar flink terug na tegenvallende verkopen in het afgelopen kwartaal.
Volgens het bedrijf gaven consumenten minder uit aan niet noodzakelijke boodschappen zoals kleding en huishoudelijke apparaten. Ook werd de winst gedrukt doordat Target meer producten moest opslaan ter voorbereiding op de Amerikaanse havenstaking vorige maand. Het aanhouden van die extra voorraad viel duurder uit dan het bedrijf had verwacht.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na het gemengde slot een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 42.209 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent naar 5894 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 18.883 punten.
Nvidia
Beleggers kijken vooral uit naar de resultaten van Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) wist in de afgelopen kwartalen steeds de hooggespannen marktverwachtingen te overtreffen en is uitgegroeid tot de waardevolste beursgenoteerde onderneming ter wereld. Beleggers zijn met name benieuwd naar nieuws over Nvidia's nieuwste Blackwell-chip, die eerder dit jaar werd onthuld. Topman en oprichter Jensen Huang zei vorige maand nog dat de nieuwe AI-chip "volop in productie" is en dat de vraag ernaar "waanzinnig" is. In afwachting van de cijfers daalde het aandeel ruim 1 procent.
Dinsdag steeg Nvidia nog bijna 5 procent, waarmee de beurswaarde van het bedrijf opliep tot meer dan 3,6 biljoen (3600 miljard) dollar. Dit jaar is het aandeel al meer dan 200 procent gestegen. Mede door de forse koerswinst van Nvidia zijn de Amerikaanse beurzen dit jaar naar recordniveaus gestegen en de kwartaalcijfers van het bedrijf zullen naar verwachting de stemming op Wall Street in de laatste weken van het jaar gaan bepalen.
Comcast
Comcast noteerde daarnaast vrijwel onveranderd ten opzichte van de slotstand van een dag eerder. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil het mediaconcern zijn kabeltelevisiezenders, waaronder MSNBC en CNBC, afsplitsen. Dolby Laboratories werd verder zo'n 9 procent meer waard. Het audiotechnologiebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook keert het bedrijf meer dividend uit.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
55 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
2 uur geledenMARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
7 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
9 uur geleden