Warenhuis Target onderuit op Wall Street na winstwaarschuwing
NEW YORK (ANP) - Target ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het aandeel werd in de vroege handel ruim 20 procent lager gezet. De warenhuisketen schroefde de winstverwachting voor dit jaar flink terug na tegenvallende verkopen in het afgelopen kwartaal.
Volgens het bedrijf gaven consumenten minder uit aan niet noodzakelijke boodschappen zoals kleding en huishoudelijke apparaten. Ook werd de winst gedrukt doordat Target meer producten moest opslaan ter voorbereiding op de Amerikaanse havenstaking vorige maand. Het aanhouden van die extra voorraad viel duurder uit dan het bedrijf had verwacht.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na het gemengde slot een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 42.209 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent naar 5894 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 18.883 punten.
Nvidia
Beleggers kijken vooral uit naar de resultaten van Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) wist in de afgelopen kwartalen steeds de hooggespannen marktverwachtingen te overtreffen en is uitgegroeid tot de waardevolste beursgenoteerde onderneming ter wereld. Beleggers zijn met name benieuwd naar nieuws over Nvidia's nieuwste Blackwell-chip, die eerder dit jaar werd onthuld. Topman en oprichter Jensen Huang zei vorige maand nog dat de nieuwe AI-chip "volop in productie" is en dat de vraag ernaar "waanzinnig" is. In afwachting van de cijfers daalde het aandeel ruim 1 procent.
Dinsdag steeg Nvidia nog bijna 5 procent, waarmee de beurswaarde van het bedrijf opliep tot meer dan 3,6 biljoen (3600 miljard) dollar. Dit jaar is het aandeel al meer dan 200 procent gestegen. Mede door de forse koerswinst van Nvidia zijn de Amerikaanse beurzen dit jaar naar recordniveaus gestegen en de kwartaalcijfers van het bedrijf zullen naar verwachting de stemming op Wall Street in de laatste weken van het jaar gaan bepalen.
Comcast
Comcast noteerde daarnaast vrijwel onveranderd ten opzichte van de slotstand van een dag eerder. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil het mediaconcern zijn kabeltelevisiezenders, waaronder MSNBC en CNBC, afsplitsen. Dolby Laboratories werd verder zo'n 9 procent meer waard. Het audiotechnologiebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook keert het bedrijf meer dividend uit.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
14 uur geleden