Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warenhuis Target onderuit op Wall Street na winstwaarschuwing

Warenhuis Target onderuit op Wall Street na winstwaarschuwing

NEW YORK (ANP) - Target ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het aandeel werd in de vroege handel ruim 20 procent lager gezet. De warenhuisketen schroefde de winstverwachting voor dit jaar flink terug na tegenvallende verkopen in het afgelopen kwartaal.

Volgens het bedrijf gaven consumenten minder uit aan niet noodzakelijke boodschappen zoals kleding en huishoudelijke apparaten. Ook werd de winst gedrukt doordat Target meer producten moest opslaan ter voorbereiding op de Amerikaanse havenstaking vorige maand. Het aanhouden van die extra voorraad viel duurder uit dan het bedrijf had verwacht.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na het gemengde slot een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 42.209 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent naar 5894 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 18.883 punten.

Nvidia

Beleggers kijken vooral uit naar de resultaten van Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) wist in de afgelopen kwartalen steeds de hooggespannen marktverwachtingen te overtreffen en is uitgegroeid tot de waardevolste beursgenoteerde onderneming ter wereld. Beleggers zijn met name benieuwd naar nieuws over Nvidia's nieuwste Blackwell-chip, die eerder dit jaar werd onthuld. Topman en oprichter Jensen Huang zei vorige maand nog dat de nieuwe AI-chip "volop in productie" is en dat de vraag ernaar "waanzinnig" is. In afwachting van de cijfers daalde het aandeel ruim 1 procent.

Dinsdag steeg Nvidia nog bijna 5 procent, waarmee de beurswaarde van het bedrijf opliep tot meer dan 3,6 biljoen (3600 miljard) dollar. Dit jaar is het aandeel al meer dan 200 procent gestegen. Mede door de forse koerswinst van Nvidia zijn de Amerikaanse beurzen dit jaar naar recordniveaus gestegen en de kwartaalcijfers van het bedrijf zullen naar verwachting de stemming op Wall Street in de laatste weken van het jaar gaan bepalen.

Comcast

Comcast noteerde daarnaast vrijwel onveranderd ten opzichte van de slotstand van een dag eerder. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil het mediaconcern zijn kabeltelevisiezenders, waaronder MSNBC en CNBC, afsplitsen. Dolby Laboratories werd verder zo'n 9 procent meer waard. Het audiotechnologiebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook keert het bedrijf meer dividend uit.

Meer uit Financieel

Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

33 minuten geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

1 uur geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

1 uur geleden
Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

2 uur geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

4 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

6 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

17 uur geleden