Wapenverkoop VS aan Saudi-Arabië was wettig
WASHINGTON (ANP) - De goedkeuring van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo voor een wapendeal met enkele Arabische Golfstaten, was niet strijdig met de wet. Dat wordt gesteld in onderzoek door het kantoor van de hoogste ambtenaar van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het ging om de verkoop van 8 miljard dollar aan wapens aan onder meer Saudi-Arabië.
Pompeo gebruikte een noodwet om de verkoop goed te keuren. Daarmee passeerde de minister het Amerikaanse parlement, het Congres, dat bezwaren tegen de deal had. Uit intern onderzoek blijkt volgens een hooggeplaatste functionaris van het ministerie van Buitenlandse Zaken dat Pompeo daarmee niet in strijd met de wet handelde.
Steve Linick, de oud-topambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken die in mei door president Donald Trump werd ontslagen, deed onderzoek naar de beslissing van Pompeo. Diens waarnemend opvolger Steve Akard nam vorige week ontslag nadat hij zichzelf uit dat onderzoek had teruggetrokken. Het ontslag van Linick deed destijds stof opwaaien omdat de Democraten en sommige Republikeinen vrezen dat de Trump-regering op die manier het toezicht op de regering probeert te bemoeilijken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
9 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
9 uur geleden