Wapenstilstand Tesla en Chinese autofabrikanten na prijzenoorlog
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla en de grote Chinese bouwers van elektrische auto's hebben officieel beloofd om eerlijk met elkaar te gaan concurreren om "abnormale prijzen" te voorkomen. Dat betekent mogelijk een einde aan de prijzenoorlog die al maanden aan de gang is.
De afspraken werden donderdag gemaakt tijdens een bijeenkomst in Shanghai, waar zestien bestuurders van Chinese autofabrikanten aanwezig waren. Het gaat onder meer om de Chinese merken Nio, Xpeng, Geely, Great Wall Motor en Chery Automobile. De fabrikanten beloofden ook consumenten niet te misleiden en de groei te helpen stabiliseren en risico's te vermijden.
Tesla veroorzaakte eind vorig jaar een prijzenoorlog door de prijzen van zijn modellen flink omlaag te gooien om de vraag aan te jagen. Dat zorgde ervoor dat andere grote merken met forse kortingen gingen strooien om klanten te lokken. Tesla, onder leiding van miljardair Elon Musk, en BYD, het grootste automerk van China, liepen voorop in de strijd. Deze merken verlaagden de prijzen met gemiddeld 6 procent gedurende de eerste vijf maanden van het jaar.
De prijsverlagingen wekten de woede van sommige klanten die al auto's hadden gekocht tegen de oude, veel hogere prijzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
16 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/RTR) - Netflix heeft zijn bod op de film- en tv-studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery omgezet in een volledig contant bod. In plaats van deels aandelen is de streamingdienst nu bereid de volle bijna 83 miljard dollar aan cash neer te tellen voor de overname. Daarmee probeert Netflix zijn bod interessanter te maken voor beleggers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.
2 uur geledenRIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.
2 uur geleden