Wapenstilstand Tesla en Chinese autofabrikanten na prijzenoorlog
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla en de grote Chinese bouwers van elektrische auto's hebben officieel beloofd om eerlijk met elkaar te gaan concurreren om "abnormale prijzen" te voorkomen. Dat betekent mogelijk een einde aan de prijzenoorlog die al maanden aan de gang is.
De afspraken werden donderdag gemaakt tijdens een bijeenkomst in Shanghai, waar zestien bestuurders van Chinese autofabrikanten aanwezig waren. Het gaat onder meer om de Chinese merken Nio, Xpeng, Geely, Great Wall Motor en Chery Automobile. De fabrikanten beloofden ook consumenten niet te misleiden en de groei te helpen stabiliseren en risico's te vermijden.
Tesla veroorzaakte eind vorig jaar een prijzenoorlog door de prijzen van zijn modellen flink omlaag te gooien om de vraag aan te jagen. Dat zorgde ervoor dat andere grote merken met forse kortingen gingen strooien om klanten te lokken. Tesla, onder leiding van miljardair Elon Musk, en BYD, het grootste automerk van China, liepen voorop in de strijd. Deze merken verlaagden de prijzen met gemiddeld 6 procent gedurende de eerste vijf maanden van het jaar.
De prijsverlagingen wekten de woede van sommige klanten die al auto's hadden gekocht tegen de oude, veel hogere prijzen.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
20 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
22 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
23 uur geleden