Wapenstilstand Jemen is afgelopen
SANAA (ANP/DPA) - De wapenstilstand in Jemen, die sinds begin april van kracht was en in augustus nog met twee maanden werd verlengd, is zondag afgelopen. Ondanks een forse afname van het geweld zijn de Verenigde Naties er niet in geslaagd het staakt-het-vuren te verlengen.
De Jemenitische regering maakte zaterdag bekend dat ze een voorstel voor verlenging had ontvangen van speciaal VN-gezant Hans Grundberg en dit "positief zou behandelen". Tegelijkertijd beschuldigde de regering haar tegenstanders, de Houthi-rebellen, ervan hun verplichtingen onder het staakt-het-vuren niet te zijn nagekomen.
De Houthi's wezen zondag voorstellen voor verlenging af omdat ze "geen vredesproces initiëren". Volgens de opstandelingen voldeed het voorstel ook anderszins niet aan hun eisen. "Het Jemenitische volk zal zich niet laten misleiden door valse beloften."
VN-secretaris-generaal António Guterres had vrijdag nog opgeroepen tot verlenging van het staakt-het-vuren, dat immers had geleid tot "de langste fase van relatieve rust sinds het begin van de oorlog", aldus Guterres.
De oorlog in Jemen woedt al bijna acht jaar. Hij brak uit nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen de hoofdstad Sanaa in 2014 hadden ingenomen en de Jemenitische regering met hulp van een door Saudi-Arabië geleide coalitie een tegenactie was begonnen. Het conflict heeft meer dan 150.000 levens geëist en miljoenen mensen uit hun huizen verdreven. Het Aziatische land verkeert in een van de grootste humanitaire crises ter wereld.
Meer uit Buitenland
CUENCA (ANP/AFP) - In een illegale mijn in de Ecuadoraanse provincie Azuay zijn zondag acht verminkte lichamen aangetroffen. Dat maakte de politie bekend.
38 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De nieuwe president van Colombia, Abelardo de la Espriella, heeft gezegd dat zondag zes leden van gewapende groeperingen zijn gedood tijdens botsingen met Colombiaanse veiligheidsdiensten. Die vonden plaats vlak na de inauguratie van De la Espriella, die zaterdag zijn eerste werkdag had.
1 uur geledenSUMMERLAND (ANP/AFP) - Een 80-jarige vrouw is om het leven gekomen toen ze haar huis probeerde te ontvluchten voor een grote natuurbrand in de West-Canadese provincie British Columbia. Dat meldde de Canadese politie zondag.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Nog nooit waren de wereldzeeën in juli zo warm als vorige maand. De gemiddelde temperatuur van het water was ongeveer 21 graden. Voor het eerst sinds het begin van de metingen in 1979 komen de watertemperaturen in deze tijd van het jaar boven de 21 graden uit.
3 uur geledenBEDMINSTER (ANP/RTR/DPA) - Amerikaanse gevechtsvliegtuigen hebben twee vliegtuigen onderschept in de buurt van president Donald Trumps golfclub in Bedminster in de staat New Jersey. Dat bevestigt het North American Aerospace Defense Command (NORAD). De vliegtuigen schonden een tijdelijk vliegverbod in het gebied en werden door de F-16's het luchtruim uit begeleid.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft zijn eerste plannen aangekondigd om de hoge kosten van levensonderhoud aan te pakken. Hij wil hard optreden tegen nepkortingen en abonnementen die moeilijk op te zeggen zijn of automatisch verlengd worden tegen hogere kosten. Dat meldt Downing Street zondag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in gesprek met Axios gezegd dat hij de economische druk op Iran wil laten oplopen. Vorige week dreigde Trump nog met een hervatting van de aanvallen op Iran, maar nu lijkt hij een andere strategie te kiezen.
9 uur geleden