Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapenstilstand Jemen is afgelopen

Wapenstilstand Jemen is afgelopen

SANAA (ANP/DPA) - De wapenstilstand in Jemen, die sinds begin april van kracht was en in augustus nog met twee maanden werd verlengd, is zondag afgelopen. Ondanks een forse afname van het geweld zijn de Verenigde Naties er niet in geslaagd het staakt-het-vuren te verlengen.

De Jemenitische regering maakte zaterdag bekend dat ze een voorstel voor verlenging had ontvangen van speciaal VN-gezant Hans Grundberg en dit "positief zou behandelen". Tegelijkertijd beschuldigde de regering haar tegenstanders, de Houthi-rebellen, ervan hun verplichtingen onder het staakt-het-vuren niet te zijn nagekomen.

De Houthi's wezen zondag voorstellen voor verlenging af omdat ze "geen vredesproces initiëren". Volgens de opstandelingen voldeed het voorstel ook anderszins niet aan hun eisen. "Het Jemenitische volk zal zich niet laten misleiden door valse beloften."

VN-secretaris-generaal António Guterres had vrijdag nog opgeroepen tot verlenging van het staakt-het-vuren, dat immers had geleid tot "de langste fase van relatieve rust sinds het begin van de oorlog", aldus Guterres.

De oorlog in Jemen woedt al bijna acht jaar. Hij brak uit nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen de hoofdstad Sanaa in 2014 hadden ingenomen en de Jemenitische regering met hulp van een door Saudi-Arabië geleide coalitie een tegenactie was begonnen. Het conflict heeft meer dan 150.000 levens geëist en miljoenen mensen uit hun huizen verdreven. Het Aziatische land verkeert in een van de grootste humanitaire crises ter wereld.

Meer uit Buitenland

Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

8 minuten geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP) - Bondgenoten van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zeggen tegen CNN Brasil dat hij het land heeft verlaten. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters naar de Verenigde Staten zijn gereisd. Het hooggerechtshof had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

23 minuten geleden
Likoed-partij vraagt om verruiming van openingstijden stemlokalen

JERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.

1 uur geleden
Paspoorten Bolsonaro ongeldig verklaard na missen deadline

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.

1 uur geleden
Partijleider Israëlische Ra'am noemt verwijten Netanyahu leugens

JERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.

1 uur geleden
Rusland 'onderzoekt samenwerking' met VS in noordpoolgebied

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.

3 uur geleden
Denemarken ontstemd over Fins-Noors telefoontje met Poetin

HELSINKI (ANP/DPA) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.

4 uur geleden