Wapenstilstand Frankrijk en VS in conflict digitaks
DAVOS (ANP/RTR) - Frankrijk en de Verenigde Staten zijn een wapenstilstand overeengekomen in hun onderlinge geschil over het belasten van bedrijven die digitale diensten aanbieden. De landen kondigden aan dat ze samen zullen werken bij de herziening van internationale regels. Door dat kaderakkoord staat het Franse plan voor een digitaks tot eind dit jaar in de ijskast. Ook de vergeldingsmaatregelen waar de VS mee dreigden zijn van de baan.
De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire en zijn Amerikaanse collega Steven Mnuchin hadden in de kantlijn van het Wereld Economisch Forum in Davos een ontmoeting over de Franse digitaks. Dat plan is een reactie op het belastingbeleid van grote techbedrijven waardoor ze in de meeste landen nauwelijks of geen belasting betalen. Volgens Le Maire werken de VS en Frankrijk nu samen aan een wereldwijde internationale oplossing voor digitale en internationale belastingheffing.
Zo'n 140 landen streven ernaar om later deze maand bij een OESO-bijeenkomst in Parijs hun steun uit te spreken aan een herziening van de internationale belastingregels. De voorbereidingen voor die bijeenkomst werden overschaduwd door het Frans-Amerikaanse conflict.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
26 minuten geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
54 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
18 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
21 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geleden