Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapenstilstand bereikt in Pakistan na dodelijk sektarisch geweld

Wapenstilstand bereikt in Pakistan na dodelijk sektarisch geweld

PESHAWAR (ANP/RTR/AFP) - Een team bemiddelaars van de Pakistaanse regering is erin geslaagd een staakt-het-vuren van zeven dagen te bewerkstelligen tussen rivaliserende sektarische groepen, meldt een van de bemiddelaars. Daarmee kwam er een einde aan dagen van gevechten in het noordwesten van Pakistan. Daardoor kwamen volgens een lokale overheidsvertegenwoordiger in drie dagen tijd zeker 82 mensen om en raakten 156 anderen gewond.

Regeringswoordvoerder Muhammad Ali Saif zei tegen persbureau Reuters dat zowel sjiitische als soennitische leiders hebben ingestemd met het stoppen van aanvallen over en weer. De vijandelijkheden zouden zijn begonnen toen gewapende mannen donderdag konvooien van burgervoertuigen aanvielen, waarbij minstens veertig mensen omkwamen, voornamelijk sjiitische moslims.

Pakistan is een overwegend soennitisch land, maar in het grensgebied met Afghanistan wonen veel sjiieten. In de regio heersen al decennialang spanningen. De laatste tijd waren er weer vaker confrontaties tussen militante groepen.

Meer uit Buitenland

Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

26 minuten geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

1 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

3 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

3 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

3 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

5 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

5 uur geleden