Wapenstilstand bereikt in Pakistan na dodelijk sektarisch geweld
PESHAWAR (ANP/RTR/AFP) - Een team bemiddelaars van de Pakistaanse regering is erin geslaagd een staakt-het-vuren van zeven dagen te bewerkstelligen tussen rivaliserende sektarische groepen, meldt een van de bemiddelaars. Daarmee kwam er een einde aan dagen van gevechten in het noordwesten van Pakistan. Daardoor kwamen volgens een lokale overheidsvertegenwoordiger in drie dagen tijd zeker 82 mensen om en raakten 156 anderen gewond.
Regeringswoordvoerder Muhammad Ali Saif zei tegen persbureau Reuters dat zowel sjiitische als soennitische leiders hebben ingestemd met het stoppen van aanvallen over en weer. De vijandelijkheden zouden zijn begonnen toen gewapende mannen donderdag konvooien van burgervoertuigen aanvielen, waarbij minstens veertig mensen omkwamen, voornamelijk sjiitische moslims.
Pakistan is een overwegend soennitisch land, maar in het grensgebied met Afghanistan wonen veel sjiieten. In de regio heersen al decennialang spanningen. De laatste tijd waren er weer vaker confrontaties tussen militante groepen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
26 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
28 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
33 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
57 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
2 uur geleden