Wapenstilstand bereikt in Pakistan na dodelijk sektarisch geweld
PESHAWAR (ANP/RTR/AFP) - Een team bemiddelaars van de Pakistaanse regering is erin geslaagd een staakt-het-vuren van zeven dagen te bewerkstelligen tussen rivaliserende sektarische groepen, meldt een van de bemiddelaars. Daarmee kwam er een einde aan dagen van gevechten in het noordwesten van Pakistan. Daardoor kwamen volgens een lokale overheidsvertegenwoordiger in drie dagen tijd zeker 82 mensen om en raakten 156 anderen gewond.
Regeringswoordvoerder Muhammad Ali Saif zei tegen persbureau Reuters dat zowel sjiitische als soennitische leiders hebben ingestemd met het stoppen van aanvallen over en weer. De vijandelijkheden zouden zijn begonnen toen gewapende mannen donderdag konvooien van burgervoertuigen aanvielen, waarbij minstens veertig mensen omkwamen, voornamelijk sjiitische moslims.
Pakistan is een overwegend soennitisch land, maar in het grensgebied met Afghanistan wonen veel sjiieten. In de regio heersen al decennialang spanningen. De laatste tijd waren er weer vaker confrontaties tussen militante groepen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
46 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
9 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
10 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
10 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
11 uur geleden