Wapenstilstand bereikt in Pakistan na dodelijk sektarisch geweld
PESHAWAR (ANP/RTR/AFP) - Een team bemiddelaars van de Pakistaanse regering is erin geslaagd een staakt-het-vuren van zeven dagen te bewerkstelligen tussen rivaliserende sektarische groepen, meldt een van de bemiddelaars. Daarmee kwam er een einde aan dagen van gevechten in het noordwesten van Pakistan. Daardoor kwamen volgens een lokale overheidsvertegenwoordiger in drie dagen tijd zeker 82 mensen om en raakten 156 anderen gewond.
Regeringswoordvoerder Muhammad Ali Saif zei tegen persbureau Reuters dat zowel sjiitische als soennitische leiders hebben ingestemd met het stoppen van aanvallen over en weer. De vijandelijkheden zouden zijn begonnen toen gewapende mannen donderdag konvooien van burgervoertuigen aanvielen, waarbij minstens veertig mensen omkwamen, voornamelijk sjiitische moslims.
Pakistan is een overwegend soennitisch land, maar in het grensgebied met Afghanistan wonen veel sjiieten. In de regio heersen al decennialang spanningen. De laatste tijd waren er weer vaker confrontaties tussen militante groepen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geleden