Wapens en munitie gevonden na aanslag bij Moskou
MOSKOU (ANP/DPA) - Onderzoekers hebben wapens en munitie gevonden in het muziekcomplex bij Moskou waar vrijdag een terreuraanslag plaatsvond. Dat blijkt uit een korte video die zaterdagochtend is vrijgegeven door de Russische commissie die de aanslag onderzoekt. Op de video zijn een machinegeweer van het type kalasjnikov en patroonmagazijnen te zien.
De slachtoffers van de aanslag zijn zaterdag allemaal uit het muziekcomplex gehaald, meldt het Russische persbureau TASS. Brandweerlieden bestreden urenlang een brand in het enorme gebouw, die woedde op een oppervlakte van bijna 13.000 vierkante meter. Nadat aanvankelijk werd gezegd dat de brand onder controle was, laaide het vuur in de ochtend toch weer op. Uiteindelijk wist de brandweer het vuur definitief te blussen, meldt TASS.
Helikopters die aanvankelijk waren ingezet voor het bestrijden van de brand werden daarop teruggetrokken. Bij de aanslag die door Islamitische Staat (IS) werd opgeëist, kwamen meer dan zestig mensen om het leven en raakten honderden mensen gewond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
24 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.
2 uur geledenMEITAR (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De defensieman van de Europese Commissie gaat langs bij Europese raketfabrieken om de productie van het schaarse wapentuig op te voeren. Eurocommissaris Andrius Kubilius hoopt het succes van een eerdere 'munitietoer' te herhalen.
3 uur geleden