Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapens en munitie gevonden na aanslag bij Moskou

Wapens en munitie gevonden na aanslag bij Moskou

MOSKOU (ANP/DPA) - Onderzoekers hebben wapens en munitie gevonden in het muziekcomplex bij Moskou waar vrijdag een terreuraanslag plaatsvond. Dat blijkt uit een korte video die zaterdagochtend is vrijgegeven door de Russische commissie die de aanslag onderzoekt. Op de video zijn een machinegeweer van het type kalasjnikov en patroonmagazijnen te zien.

De slachtoffers van de aanslag zijn zaterdag allemaal uit het muziekcomplex gehaald, meldt het Russische persbureau TASS. Brandweerlieden bestreden urenlang een brand in het enorme gebouw, die woedde op een oppervlakte van bijna 13.000 vierkante meter. Nadat aanvankelijk werd gezegd dat de brand onder controle was, laaide het vuur in de ochtend toch weer op. Uiteindelijk wist de brandweer het vuur definitief te blussen, meldt TASS.

Helikopters die aanvankelijk waren ingezet voor het bestrijden van de brand werden daarop teruggetrokken. Bij de aanslag die door Islamitische Staat (IS) werd opgeëist, kwamen meer dan zestig mensen om het leven en raakten honderden mensen gewond.

Meer uit Buitenland

Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

39 minuten geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

40 minuten geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

1 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

1 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

2 uur geleden
Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

4 uur geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

6 uur geleden