Wapendeal VS met Verenigde Arabische Emiraten kan toch doorgaan
WASHINGTON (ANP) - Een wapendeal tussen de Verenigde Staten en de Verenigde Arabische Emiraten die is gesloten door de regering-Trump, kan ondanks protest van meerdere Amerikaanse parlementariërs doorgaan. Een motie om een resolutie waarin geprotesteerd werd tegen de verkoop van drones in stemming te brengen, kreeg geen meerderheid in de Senaat.
Van de senatoren wilden er 46 dat er over de resolutie zou worden gestemd, 50 senatoren zagen dat echter niet zitten. De verkoop van de zogeheten Reaper drones aan de VAE kan zodoende doorgaan. De Senaat besliste hetzelfde over de verkoop van vijftig F-35 toestellen, oftewel Joint Strike Fighters.
Begin deze maand maakten ook tal van non-gouvernementele organisaties (ngo's) bezwaar tegen de wapendeal. "De geplande wapenverkoop aan de VAE, een partij in de conflicten in Jemen en Libië, zou nog meer leed onder burgers veroorzaken en deze humanitaire crisissen verergeren", schreven de ngo's aan het Congres en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
President Trump dreigde woensdag al dat hij een eventuele parlementaire resolutie tegen de wapendeal met een veto zou torpederen. Trumps wapendeal met de VAE is goed voor 23 miljard dollar.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
5 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
7 uur geleden