Wapendeal VS met Verenigde Arabische Emiraten kan toch doorgaan
WASHINGTON (ANP) - Een wapendeal tussen de Verenigde Staten en de Verenigde Arabische Emiraten die is gesloten door de regering-Trump, kan ondanks protest van meerdere Amerikaanse parlementariërs doorgaan. Een motie om een resolutie waarin geprotesteerd werd tegen de verkoop van drones in stemming te brengen, kreeg geen meerderheid in de Senaat.
Van de senatoren wilden er 46 dat er over de resolutie zou worden gestemd, 50 senatoren zagen dat echter niet zitten. De verkoop van de zogeheten Reaper drones aan de VAE kan zodoende doorgaan. De Senaat besliste hetzelfde over de verkoop van vijftig F-35 toestellen, oftewel Joint Strike Fighters.
Begin deze maand maakten ook tal van non-gouvernementele organisaties (ngo's) bezwaar tegen de wapendeal. "De geplande wapenverkoop aan de VAE, een partij in de conflicten in Jemen en Libië, zou nog meer leed onder burgers veroorzaken en deze humanitaire crisissen verergeren", schreven de ngo's aan het Congres en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
President Trump dreigde woensdag al dat hij een eventuele parlementaire resolutie tegen de wapendeal met een veto zou torpederen. Trumps wapendeal met de VAE is goed voor 23 miljard dollar.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."
11 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.
17 minuten geledenVILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
1 uur geledenMALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
4 uur geleden