Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapen van hackers uit de lucht gehaald

Wapen van hackers uit de lucht gehaald

HAARLEM (ANP) - Een gevaarlijk wapen van hackers is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale politieactie in meerdere landen, waaronder Nederland.

Acht gebouwen in Nederland zijn deze week doorzocht. Een onbekend aantal mensen wordt verdacht, maar nog niemand is gearresteerd. De verdachten zijn 20 tot 36 jaar oud. Bij de huiszoekingen heeft de politie twaalf laptops, zeventien mobiele telefoons, negen tablets en tientallen USB-sticks, harde schijven en geheugenkaarten in beslag genomen.

Het cyberwapen heet IM-RAT. Dat is gemaakt door mensen in Australië en België. Ze verkochten het voor zeker 25 dollar per stuk aan meer dan 14.500 mensen. Die konden het wapen gebruiken om de computer van nietsvermoedende mensen over te nemen. Zo konden ze bijvoorbeeld wachtwoorden, creditcardgegevens en paspoortkopieën stelen. Anderen moesten losgeld betalen om privéfoto's en -filmpjes terug te krijgen. Waarschijnlijk zijn vele tienduizenden mensen hier slachtoffer van geworden.

Meer uit Binnenland

Ook 500 inwoners Nijmegen mogen halfjaar gratis met de trein

NIJMEGEN (ANP) - Vijfhonderd inwoners van Nijmegen mogen vanaf 1 september een halfjaar gratis met de trein reizen, zowel in de spits als daarbuiten. De gemeente doet mee aan een proef van de NS. Die is bedoeld om "mobiliteitsongelijkheid tegen te gaan en beter inzicht te krijgen in de reisbehoefte van mensen voor wie reiskosten een drempel zijn".

1 uur geleden
Kamerleden: noem misbruikchatgroepen georganiseerde misdaad

DEN HAAG (ANP) - Deelnemers van besloten chatgroepen waarin beelden van seksueel misbruik worden uitgewisseld, moeten harder worden aangepakt, vinden Kamerleden van links tot rechts. Tijdens het wekelijkse vragenuur klonk meermaals de roep om deelname aan zo'n groep aan te merken als georganiseerde misdaad. Justitieminister David van Weel is bereid deze optie te onderzoeken en is net als Kamerleden geschokt door de zedenzaak die vorige week aan het licht kwam.

2 uur geleden
Eis 4 jaar tegen ex-politieman voor verkrachting 17-jarig meisje

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel geëist tegen twee mannen voor de verkrachting van een 17-jarig meisje in Nieuwegein, in de nacht van 18 op 19 oktober vorig jaar. Een van hen, Walco B. (45), werkte destijds als politieman bij het korps Midden-Nederland. Hij is inmiddels ontslagen.

3 uur geleden
Zeven overleden jongeren herdacht bij presentatie ZIKOS-rapport

DEN HAAG (ANP) - Bij de presentatie van het nieuwe rapport van Jason Bhugwandass worden de zeven jongeren herdacht die overleden zijn nadat zij op een ZIKOS-afdeling hebben gezeten. In Nieuwspoort presenteert Bhugwandass, zelf ervaringsdeskundige, het rapport 'Eenzaam gestorven', twee jaar nadat hij met een rapport de misstanden in de gesloten jeugdzorg aan het licht bracht.

3 uur geleden
Verdachten van aanslag bij Rotterdamse synagoge hebben bekend

ROTTERDAM (ANP) - Vier verdachten die een aanslag zouden hebben gepleegd bij een synagoge in Rotterdam op 13 maart hebben bekend. Dat werd dinsdag duidelijk tijdens een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. De verdachten ontkennen dat zij wisten dat het om een synagoge ging. Twee andere verdachten zwijgen tot op heden. Zij speelden volgens justitie een "faciliterende en coördinerende rol".

3 uur geleden
Koning benadrukt belang van intensievere band met Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander vindt dat Nederland en Duitsland hun vriendschap moeten intensiveren om samen sterker te staan in een tijd van internationale onzekerheid. Dat zei hij dinsdag in een persverklaring aan het begin van het staatsbezoek van de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier aan Nederland.

4 uur geleden
Verwerking cocaïne binnen EU vindt vooral in Nederland plaats

BRUSSEL (ANP) - De illegale verwerking van cocaïne vindt binnen de EU vooral in Nederland plaats. Dat concludeert het Drugsagentschap van de Europese Unie (EUDA) in zijn jaarlijkse rapport, gebaseerd op cijfers van 2024. Van de 42 ontmantelde locaties waar cocaïne werd verwerkt, stonden er 24 in Nederland, aldus het agentschap.

6 uur geleden