Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wankelende cryptobank Silvergate heft zichzelf op

Wankelende cryptobank Silvergate heft zichzelf op

LA JOLLA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Silvergate, die veel diensten aanbood met cryptomunten, heft zichzelf op. Die beslissing volgt op maanden van financiële problemen. Klanten krijgen hun bij de bank aangehouden tegoeden volledig terugbetaald, belooft de financieel dienstverlener.

"Gezien de recente ontwikkelingen in de sector en op het vlak van regelgeving, vindt Silvergate dat een ordelijke sluiting van de bankactiviteiten de beste keuze is voor de toekomst", verklaarde het bedrijf.

De val van Silvergate volgt op toenemende druk van toezichthouders en een strafrechtelijk onderzoek naar de zaken die het bedrijf deed met cryptobeurs FTX en handelshuis Alameda, allebei opgericht door Sam Bankman-Fried. Hij wordt nu verdacht van fraude met klanttegoeden.

Coinbase

Het in 1988 opgerichte Silvergate begon als kredietverstrekker voor klanten uit de industrie, maar begon vanaf 2013 klanten te werven die handelden in cryptomunten zoals de bitcoin. Daarmee trok de bank grote tegoeden aan, die konden worden gebruikt voor traditionelere beleggingen.

Maar na het omvallen van FTX haalden veel klanten hun cryptotegoeden weg bij Silvergate. Daarmee werd Silvergate gedwongen om veel van de eigen beleggingen tegen forse verliezen te verkopen, wat de financiële positie uitholde.

Door die problemen raakte Silvergate ook verder geïsoleerd. Coinbase, een van 's werelds grootste platformen voor handel in cryptomunten, verklaarde eerder deze maand geen betalen van of naar Silvergate meer te accepteren. De opheffing van Silvergate heeft geen gevolgen voor de tegoeden van klanten bij Coinbase, meldt dit bedrijf nu.

Meer uit Financieel

Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

10 minuten geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

56 minuten geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

1 uur geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

1 uur geleden
Branche cryptobedrijven: Nederlandse impact Binance-hack is klein

DEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."

1 uur geleden
Winst Brits olie- en gasconcern BP naar hoogste niveau in 18 jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.

2 uur geleden
Industrie helpt Nederlandse economie verder vooruit

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.

2 uur geleden