Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wankelende cryptobank Silvergate heft zichzelf op

Wankelende cryptobank Silvergate heft zichzelf op

LA JOLLA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Silvergate, die veel diensten aanbood met cryptomunten, heft zichzelf op. Die beslissing volgt op maanden van financiële problemen. Klanten krijgen hun bij de bank aangehouden tegoeden volledig terugbetaald, belooft de financieel dienstverlener.

"Gezien de recente ontwikkelingen in de sector en op het vlak van regelgeving, vindt Silvergate dat een ordelijke sluiting van de bankactiviteiten de beste keuze is voor de toekomst", verklaarde het bedrijf.

De val van Silvergate volgt op toenemende druk van toezichthouders en een strafrechtelijk onderzoek naar de zaken die het bedrijf deed met cryptobeurs FTX en handelshuis Alameda, allebei opgericht door Sam Bankman-Fried. Hij wordt nu verdacht van fraude met klanttegoeden.

Coinbase

Het in 1988 opgerichte Silvergate begon als kredietverstrekker voor klanten uit de industrie, maar begon vanaf 2013 klanten te werven die handelden in cryptomunten zoals de bitcoin. Daarmee trok de bank grote tegoeden aan, die konden worden gebruikt voor traditionelere beleggingen.

Maar na het omvallen van FTX haalden veel klanten hun cryptotegoeden weg bij Silvergate. Daarmee werd Silvergate gedwongen om veel van de eigen beleggingen tegen forse verliezen te verkopen, wat de financiële positie uitholde.

Door die problemen raakte Silvergate ook verder geïsoleerd. Coinbase, een van 's werelds grootste platformen voor handel in cryptomunten, verklaarde eerder deze maand geen betalen van of naar Silvergate meer te accepteren. De opheffing van Silvergate heeft geen gevolgen voor de tegoeden van klanten bij Coinbase, meldt dit bedrijf nu.

Meer uit Financieel

Franse autoriteiten doorzoeken kantoor X in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.

16 minuten geleden
Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

1 uur geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

1 uur geleden
Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

1 uur geleden
Rotterdamse haven scherpt toezicht op drones aan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.

1 uur geleden
ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

2 uur geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

2 uur geleden