Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wankelende cryptobank Silvergate heft zichzelf op

Wankelende cryptobank Silvergate heft zichzelf op

LA JOLLA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Silvergate, die veel diensten aanbood met cryptomunten, heft zichzelf op. Die beslissing volgt op maanden van financiële problemen. Klanten krijgen hun bij de bank aangehouden tegoeden volledig terugbetaald, belooft de financieel dienstverlener.

"Gezien de recente ontwikkelingen in de sector en op het vlak van regelgeving, vindt Silvergate dat een ordelijke sluiting van de bankactiviteiten de beste keuze is voor de toekomst", verklaarde het bedrijf.

De val van Silvergate volgt op toenemende druk van toezichthouders en een strafrechtelijk onderzoek naar de zaken die het bedrijf deed met cryptobeurs FTX en handelshuis Alameda, allebei opgericht door Sam Bankman-Fried. Hij wordt nu verdacht van fraude met klanttegoeden.

Coinbase

Het in 1988 opgerichte Silvergate begon als kredietverstrekker voor klanten uit de industrie, maar begon vanaf 2013 klanten te werven die handelden in cryptomunten zoals de bitcoin. Daarmee trok de bank grote tegoeden aan, die konden worden gebruikt voor traditionelere beleggingen.

Maar na het omvallen van FTX haalden veel klanten hun cryptotegoeden weg bij Silvergate. Daarmee werd Silvergate gedwongen om veel van de eigen beleggingen tegen forse verliezen te verkopen, wat de financiële positie uitholde.

Door die problemen raakte Silvergate ook verder geïsoleerd. Coinbase, een van 's werelds grootste platformen voor handel in cryptomunten, verklaarde eerder deze maand geen betalen van of naar Silvergate meer te accepteren. De opheffing van Silvergate heeft geen gevolgen voor de tegoeden van klanten bij Coinbase, meldt dit bedrijf nu.

Meer uit Financieel

Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

3 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

4 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

5 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

20 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

1 dag geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

1 dag geleden