Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse Conservatieve Partij houdt vanaf zondag in Birmingham een vierdaags partijcongres. De partij keldert momenteel bijna in de opiniepeilingen en heeft net een nieuwe leider en premier, Liz Truss. Zij sluit het congres woensdag met een toespraak af. De eerste prominente spreker is de minister van Financiën Kwasi Kwarteng, maandagnamiddag.

Recente belastingmaatregelen van Kwarteng leidden vanaf 23 september tot een abrupte val van de koers van het pond en grote onrust in heel het land. Het is een land waar plekken worden ingericht voor de winter voor mensen die thuis de verwarming niet meer betalen kunnen. De vele crises ondermijnen het vertrouwen in de partij die sinds 2010 de eerste minister heeft geleverd.

De belangrijkste oppositiepartij Labour ziet in een recente peiling 54 procent van de ondervraagden achter zich en de Conservatieven zijn er naar 21 procent afgezakt. Labour is in peilingen niet zo populair geweest sinds eind jaren 90.

Truss werd de opvolgster van de omstreden Conservatieve leider Boris Johnson, twee dagen voor de dood van koningin Elizabeth. Ze is de vijftiende premier die de 8 september overleden Elizabeth heeft geïnstalleerd. In Groot-Brittannië betekent de politieke val van een premier, zoals die van Johnson, niet automatisch nieuwe verkiezingen maar kan de regeringspartij verder met een andere eerste minister.

Meer uit Buitenland

Rusland laat Amerikaanse gevangene vrij na verzoek Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bekendgemaakt dat zijn land de Amerikaanse gevangene Stephen Hubbard vrijuit laat gaan, melden Russische media. De stap volgt op een verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump.

45 minuten geleden
Aangereden Australische parlementariër is beide benen kwijt

MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.

3 uur geleden
Militair toestel neergestort in Noord-Frankrijk

PONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.

4 uur geleden
Rubio: VS wisten niet van problemen met SpaceX in Oekraïne

MUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.

5 uur geleden
VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

NAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.

5 uur geleden
Bolsonaro verzoekt einde kandidatuur Lula om WhatsApp-propaganda

BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.

8 uur geleden
Pakistan arresteert man die postdienst VS zou hebben opgelicht

LAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.

8 uur geleden