Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse Conservatieve Partij houdt vanaf zondag in Birmingham een vierdaags partijcongres. De partij keldert momenteel bijna in de opiniepeilingen en heeft net een nieuwe leider en premier, Liz Truss. Zij sluit het congres woensdag met een toespraak af. De eerste prominente spreker is de minister van Financiën Kwasi Kwarteng, maandagnamiddag.

Recente belastingmaatregelen van Kwarteng leidden vanaf 23 september tot een abrupte val van de koers van het pond en grote onrust in heel het land. Het is een land waar plekken worden ingericht voor de winter voor mensen die thuis de verwarming niet meer betalen kunnen. De vele crises ondermijnen het vertrouwen in de partij die sinds 2010 de eerste minister heeft geleverd.

De belangrijkste oppositiepartij Labour ziet in een recente peiling 54 procent van de ondervraagden achter zich en de Conservatieven zijn er naar 21 procent afgezakt. Labour is in peilingen niet zo populair geweest sinds eind jaren 90.

Truss werd de opvolgster van de omstreden Conservatieve leider Boris Johnson, twee dagen voor de dood van koningin Elizabeth. Ze is de vijftiende premier die de 8 september overleden Elizabeth heeft geïnstalleerd. In Groot-Brittannië betekent de politieke val van een premier, zoals die van Johnson, niet automatisch nieuwe verkiezingen maar kan de regeringspartij verder met een andere eerste minister.

Meer uit Buitenland

Londen kondigt einde proef met migrantendeal met Frankrijk aan

LONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.

11 minuten geleden
Gezant Vaticaan bezoekt Oekraïense krijgsgevangenen

MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.

1 uur geleden
Franse minister ziet meer protest en geweld bij scholierenacties

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.

1 uur geleden
Netanyahu ontvangt passagiers flydubai-vlucht op Ben Gurion

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Brussel presenteert volgende week herziening voor EU-uitbreiding

TIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.

2 uur geleden
Code rood in Frankrijk om wateroverlast en overstromingen

MONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.

2 uur geleden
Burnham: vermoeden dat Iran rol speelde bij incident vliegbasis

LONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.

3 uur geleden