Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres
BIRMINGHAM (ANP) - De Britse Conservatieve Partij houdt vanaf zondag in Birmingham een vierdaags partijcongres. De partij keldert momenteel bijna in de opiniepeilingen en heeft net een nieuwe leider en premier, Liz Truss. Zij sluit het congres woensdag met een toespraak af. De eerste prominente spreker is de minister van Financiën Kwasi Kwarteng, maandagnamiddag.
Recente belastingmaatregelen van Kwarteng leidden vanaf 23 september tot een abrupte val van de koers van het pond en grote onrust in heel het land. Het is een land waar plekken worden ingericht voor de winter voor mensen die thuis de verwarming niet meer betalen kunnen. De vele crises ondermijnen het vertrouwen in de partij die sinds 2010 de eerste minister heeft geleverd.
De belangrijkste oppositiepartij Labour ziet in een recente peiling 54 procent van de ondervraagden achter zich en de Conservatieven zijn er naar 21 procent afgezakt. Labour is in peilingen niet zo populair geweest sinds eind jaren 90.
Truss werd de opvolgster van de omstreden Conservatieve leider Boris Johnson, twee dagen voor de dood van koningin Elizabeth. Ze is de vijftiende premier die de 8 september overleden Elizabeth heeft geïnstalleerd. In Groot-Brittannië betekent de politieke val van een premier, zoals die van Johnson, niet automatisch nieuwe verkiezingen maar kan de regeringspartij verder met een andere eerste minister.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee medewerkers van het Louvre gearresteerd vanwege fraude met tickets. Volgens het wereldberoemde museum was er sprake van een grootschalig netwerk voor kaartjesfraude. Volgens krant Le Parisien zijn in totaal negen mensen gearresteerd, onder wie de twee medewerkers en twee gidsen.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bescherming van het luchtruim is topprioriteit voor Oekraïne, zei defensieminister Mychajlo Fedorov donderdag in Brussel. Zijn land heeft daarom dringend behoefte aan raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De rechtszaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de BBC heeft aangespannen, gaat in februari 2027 van start. Dat schrijft onder meer de BBC zelf. Trump heeft de Britse omroep aangeklaagd om de wijze waarop een documentaire was gemonteerd.
17 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen met noodhulp zijn vanuit Mexico aangekomen in Cuba. Het Caribische eiland kampt met grote brandstoftekorten, onder meer omdat de VS dreigen iedereen die in olie handelt met Cuba hoge importheffingen op te leggen. Onduidelijk is waar de noodhulp uit bestaat. Volgens persbureau AFP gaat het om zeker 800 ton aan goederen.
38 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.
2 uur geleden