Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse Conservatieve Partij houdt vanaf zondag in Birmingham een vierdaags partijcongres. De partij keldert momenteel bijna in de opiniepeilingen en heeft net een nieuwe leider en premier, Liz Truss. Zij sluit het congres woensdag met een toespraak af. De eerste prominente spreker is de minister van Financiën Kwasi Kwarteng, maandagnamiddag.

Recente belastingmaatregelen van Kwarteng leidden vanaf 23 september tot een abrupte val van de koers van het pond en grote onrust in heel het land. Het is een land waar plekken worden ingericht voor de winter voor mensen die thuis de verwarming niet meer betalen kunnen. De vele crises ondermijnen het vertrouwen in de partij die sinds 2010 de eerste minister heeft geleverd.

De belangrijkste oppositiepartij Labour ziet in een recente peiling 54 procent van de ondervraagden achter zich en de Conservatieven zijn er naar 21 procent afgezakt. Labour is in peilingen niet zo populair geweest sinds eind jaren 90.

Truss werd de opvolgster van de omstreden Conservatieve leider Boris Johnson, twee dagen voor de dood van koningin Elizabeth. Ze is de vijftiende premier die de 8 september overleden Elizabeth heeft geïnstalleerd. In Groot-Brittannië betekent de politieke val van een premier, zoals die van Johnson, niet automatisch nieuwe verkiezingen maar kan de regeringspartij verder met een andere eerste minister.

Meer uit Buitenland

Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

10 minuten geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

11 minuten geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

1 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

1 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

2 uur geleden
Syrië meldt doden na Israëlische aanval op dorp in het zuiden

DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.

3 uur geleden
De Wever: lening Oekraïne uit bevroren tegoeden fundamenteel fout

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

3 uur geleden