Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

Wankelende Britse Conservatieven houden vierdaags congres

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse Conservatieve Partij houdt vanaf zondag in Birmingham een vierdaags partijcongres. De partij keldert momenteel bijna in de opiniepeilingen en heeft net een nieuwe leider en premier, Liz Truss. Zij sluit het congres woensdag met een toespraak af. De eerste prominente spreker is de minister van Financiën Kwasi Kwarteng, maandagnamiddag.

Recente belastingmaatregelen van Kwarteng leidden vanaf 23 september tot een abrupte val van de koers van het pond en grote onrust in heel het land. Het is een land waar plekken worden ingericht voor de winter voor mensen die thuis de verwarming niet meer betalen kunnen. De vele crises ondermijnen het vertrouwen in de partij die sinds 2010 de eerste minister heeft geleverd.

De belangrijkste oppositiepartij Labour ziet in een recente peiling 54 procent van de ondervraagden achter zich en de Conservatieven zijn er naar 21 procent afgezakt. Labour is in peilingen niet zo populair geweest sinds eind jaren 90.

Truss werd de opvolgster van de omstreden Conservatieve leider Boris Johnson, twee dagen voor de dood van koningin Elizabeth. Ze is de vijftiende premier die de 8 september overleden Elizabeth heeft geïnstalleerd. In Groot-Brittannië betekent de politieke val van een premier, zoals die van Johnson, niet automatisch nieuwe verkiezingen maar kan de regeringspartij verder met een andere eerste minister.

Meer uit Buitenland

WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.

22 minuten geleden
Kremlin sluit gesprekken met Oekraïne en VS in oktober niet uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag. Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.

27 minuten geleden
Dodental veerbootongeval Indonesië opgelopen

JAKARTA (ANP/DPA) - Het dodental bij het ongeval met de veerboot in Indonesië is verder opgelopen. Zeker zes mensen zijn overleden en meer dan 120 opvarenden worden vermist, melden reddingsdiensten. Meer dan honderd mensen werden tot dusver gered.

1 uur geleden
Macron naar Frans eiland dat Trump inkleurde met Amerikaanse vlag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat komende week naar de overzeese gemeenschap Saint-Pierre en Miquelon. De Canadese premier Mark Carney sluit ook aan. De leiders willen onder meer aandacht voor de "soevereiniteit van landen", meldt het Élysée, Macrons paleis. Eerder deze week had de Amerikaanse president Donald Trump gesuggereerd dat hij Saint-Pierre en Miquelon samen met Canada en nog veel meer gebieden die bij andere landen horen bij de VS wil trekken.

2 uur geleden
Turkse politie doet invallen bij woningen en bars van lhbtqi'ers

ANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Turkse politie heeft een reeks invallen gedaan bij horecagelegenheden en woningen van lhbtqi'ers. Volgens de minister van Justitie was dat onderdeel van president Recep Tayyip Erdoğans zogenoemde Decennium van het Gezin, gericht op het "beschermen van onze kinderen, de institutie van het gezin en de maatschappelijke orde".

2 uur geleden
Oekraïne: Rusland heeft aanval uitgevoerd bij grens met Polen

KYIV (ANP) - Rusland heeft volgens Oekraïne een aanval uitgevoerd nabij de Oekraïens-Poolse grens. Minister Andri Sybiha van Buitenlandse Zaken spreekt op X van "barbaarse aanvallen" die niet alleen op zijn land gericht zijn, maar ook op de Europese Unie en de NAVO. Hij grijpt het voorval aan om om meer steun te vragen. De spoorbeheerder meldde volgens Oekraïense media ook een aanval op een passagierstrein, op zo'n 2 kilometer van de Poolse grens.

3 uur geleden
CSU-leider steunt Merz als leider van christendemocratisch blok

BERLIJN (ANP) - De invloedrijke Duitse christendemocraat Markus Söder steunt bondskanselier Friedrich Merz. Hij zegt in een interview met de krant Bild dat hij vindt dat zijn partijgenoten achter hem moeten staan. Söder is de leider van CSU, de Beierse zusterpartij van Merz' CDU.

5 uur geleden