Wandellegioen trekt op warme dag verder, over de Zevenheuvelen
NIJMEGEN (ANP) - Voor de ruim 43.000 wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is de derde dag van het evenement een 'bergetappe', met de Zevenheuvelenweg bij Groesbeek op de route. Het is daar altijd zo druk, dat de weg sinds maandagavond is afgesloten om mensen die een plekje willen claimen te weren.
Net als eerdere jaren wordt de weg wel even geopend voor kampeerders. Sinds woensdagavond 20.00 uur mogen mensen met een camper een plaats langs de kant opzoeken. Ze hebben daar tot donderdagochtend 09.00 uur de tijd voor. Daarna gaat de weg weer dicht, zodat de wandelaars de ruimte hebben. Traditiegetrouw staan er op de Zevenheuvelenweg veel toeschouwers om de wandelaars die de heuvels op en af moeten aan te moedigen.
Marsleider Henny Sackers noemt de derde dag een "feestelijke dag die zich eigenlijk makkelijk laat ontrollen". Opstoppingen worden er op deze 'Dag van Groesbeek' niet verwacht. Op de tweede dag waren er rond Wijchen opstoppingen en kwamen wandelaars stil te staan.
Op de derde dag vallen over het algemeen minder mensen uit dan op de tweede dag. Het belooft wel een warme dag te worden, met volgens Weeronline in de middag een temperatuur van zo'n 26 graden.
Vrijdag is de laatste dag van de Vierdaagse. De wandelaars steken dan op de 'Dag van Cuijk' onder meer de Maas over via een tijdelijke brug van Defensie. Die wordt donderdag en vrijdag geplaatst. Uiteindelijk komen de wandelaars dan weer in Nijmegen en wandelen ze over de kilometerslange Via Gladiola richting het Vierdaagsekruisje.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
7 uur geleden