Wandellegioen trekt op warme dag verder, over de Zevenheuvelen
NIJMEGEN (ANP) - Voor de ruim 43.000 wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is de derde dag van het evenement een 'bergetappe', met de Zevenheuvelenweg bij Groesbeek op de route. Het is daar altijd zo druk, dat de weg sinds maandagavond is afgesloten om mensen die een plekje willen claimen te weren.
Net als eerdere jaren wordt de weg wel even geopend voor kampeerders. Sinds woensdagavond 20.00 uur mogen mensen met een camper een plaats langs de kant opzoeken. Ze hebben daar tot donderdagochtend 09.00 uur de tijd voor. Daarna gaat de weg weer dicht, zodat de wandelaars de ruimte hebben. Traditiegetrouw staan er op de Zevenheuvelenweg veel toeschouwers om de wandelaars die de heuvels op en af moeten aan te moedigen.
Marsleider Henny Sackers noemt de derde dag een "feestelijke dag die zich eigenlijk makkelijk laat ontrollen". Opstoppingen worden er op deze 'Dag van Groesbeek' niet verwacht. Op de tweede dag waren er rond Wijchen opstoppingen en kwamen wandelaars stil te staan.
Op de derde dag vallen over het algemeen minder mensen uit dan op de tweede dag. Het belooft wel een warme dag te worden, met volgens Weeronline in de middag een temperatuur van zo'n 26 graden.
Vrijdag is de laatste dag van de Vierdaagse. De wandelaars steken dan op de 'Dag van Cuijk' onder meer de Maas over via een tijdelijke brug van Defensie. Die wordt donderdag en vrijdag geplaatst. Uiteindelijk komen de wandelaars dan weer in Nijmegen en wandelen ze over de kilometerslange Via Gladiola richting het Vierdaagsekruisje.
Meer uit Binnenland
HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
57 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
13 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
16 uur geleden