Wandelaars Vierdaagse snappen inkorten route, balen wel
NIJMEGEN (ANP) - Begrijpelijk, maar jammer. Zo zien veel wandelaars aan de Vierdaagse de maatregel die de organisatie donderdag nam vanwege de hitte. De routes op de laatste wandeldag zijn ingekort, alle afstanden zijn vrijdag 10 kilometer korter. De temperatuur kan vrijdag in Nijmegen oplopen tot 30 graden.
"Het kruisje voelt toch anders, als net niet", zei Sandra van den Brink (57) uit Vlaardingen vlak nadat ze rond 11.15 uur over de finish was gekomen op de Wedren. "Je hebt toch het gevoel dat je hem niet helemaal uitgelopen hebt." Ze snapt dat de organisatie maatregelen heeft genomen, maar vindt het wel jammer dat ze niet alle dagen de 40 kilometer heeft kunnen lopen. "Ik ben zelf goed getraind en ik vond de warmte tot nu toe meevallen. Maar het is een heel eind, voor sommige mensen kan die warmte dan wel te veel worden." Desondanks vond ze het een mooie ervaring en doet ze volgend jaar waarschijnlijk weer mee. "Voor de elfde keer."
Voor Karen Marks (57) en Jos Mulder (60) uit Ouderkerk aan de Amstel heeft het kruisje niet minder waarde, ook al liepen ze vrijdag 30 kilometer in plaats van 40. Wel vonden ze het langs de route en op de Via Gladiola vanwege het vroege tijdstip nog erg rustig. "Dat vind ik wel jammer. Die sfeer en het gefeest langs de kanten was er nog niet", zegt Karen, die dit jaar voor de vierde keer meedeed. "Dat draagt wel bij aan het bijzondere van dit evenement." Ook in de dorpen waar ze doorheen liepen, werden de wandelaars minder aangemoedigd dan anders.
Watertappunten
Beiden hebben begrip voor de aanpassing van de routes. Zelf zag Karen donderdag een reanimatie. "Dat is heftig. Dat wil je als organisatie niet op je geweten hebben. Maar soms denk ik dat het een beetje doorslaat met de voorzichtigheid." Last van de hitte hebben ze niet gehad. "Het was heel goed te doen."
Dat vond ook Pim van Helsland (16) uit Burgh-Haamstede, die voor de eerste keer meeliep. "Het was warm maar het ging goed. Ik ben wel blij dat de zon niet echt is doorgebroken." Ondanks de verwachte hitte is hij niet eerder vertrokken vanmorgen. Net als voorgaande dagen stond hij om 05.00 uur aan de finish. "Dat het 10 kilometer minder is vandaag vind ik niet erg, ik heb het gewoon gehaald. Tussendoor heb ik die andere 10 wel ergens gelopen."
Afgezien van de verkorte routes is er vanwege de warmte ook een medische verzorgingspost op de route van de 20 kilometer en zijn er extra watertappunten.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
3 uur geleden