Wandelaars Vierdaagse snappen inkorten route, balen wel
NIJMEGEN (ANP) - Begrijpelijk, maar jammer. Zo zien veel wandelaars aan de Vierdaagse de maatregel die de organisatie donderdag nam vanwege de hitte. De routes op de laatste wandeldag zijn ingekort, alle afstanden zijn vrijdag 10 kilometer korter. De temperatuur kan vrijdag in Nijmegen oplopen tot 30 graden.
"Het kruisje voelt toch anders, als net niet", zei Sandra van den Brink (57) uit Vlaardingen vlak nadat ze rond 11.15 uur over de finish was gekomen op de Wedren. "Je hebt toch het gevoel dat je hem niet helemaal uitgelopen hebt." Ze snapt dat de organisatie maatregelen heeft genomen, maar vindt het wel jammer dat ze niet alle dagen de 40 kilometer heeft kunnen lopen. "Ik ben zelf goed getraind en ik vond de warmte tot nu toe meevallen. Maar het is een heel eind, voor sommige mensen kan die warmte dan wel te veel worden." Desondanks vond ze het een mooie ervaring en doet ze volgend jaar waarschijnlijk weer mee. "Voor de elfde keer."
Voor Karen Marks (57) en Jos Mulder (60) uit Ouderkerk aan de Amstel heeft het kruisje niet minder waarde, ook al liepen ze vrijdag 30 kilometer in plaats van 40. Wel vonden ze het langs de route en op de Via Gladiola vanwege het vroege tijdstip nog erg rustig. "Dat vind ik wel jammer. Die sfeer en het gefeest langs de kanten was er nog niet", zegt Karen, die dit jaar voor de vierde keer meedeed. "Dat draagt wel bij aan het bijzondere van dit evenement." Ook in de dorpen waar ze doorheen liepen, werden de wandelaars minder aangemoedigd dan anders.
Watertappunten
Beiden hebben begrip voor de aanpassing van de routes. Zelf zag Karen donderdag een reanimatie. "Dat is heftig. Dat wil je als organisatie niet op je geweten hebben. Maar soms denk ik dat het een beetje doorslaat met de voorzichtigheid." Last van de hitte hebben ze niet gehad. "Het was heel goed te doen."
Dat vond ook Pim van Helsland (16) uit Burgh-Haamstede, die voor de eerste keer meeliep. "Het was warm maar het ging goed. Ik ben wel blij dat de zon niet echt is doorgebroken." Ondanks de verwachte hitte is hij niet eerder vertrokken vanmorgen. Net als voorgaande dagen stond hij om 05.00 uur aan de finish. "Dat het 10 kilometer minder is vandaag vind ik niet erg, ik heb het gewoon gehaald. Tussendoor heb ik die andere 10 wel ergens gelopen."
Afgezien van de verkorte routes is er vanwege de warmte ook een medische verzorgingspost op de route van de 20 kilometer en zijn er extra watertappunten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden