Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wandelaars van start in Nacht van de Vluchteling

Wandelaars van start in Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - De wandelaars zijn begonnen aan de Nacht van de Vluchteling. Minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) en Tineke Ceelen, directeur van Stichting Vluchteling, gaven bij de Grote Kerk in Den Haag om middernacht het officiële startschot.

"Waar we door de coronacrisis een aantal jaar hebben moeten wachten om de Nacht zo groots op te zetten, konden vluchtelingen vaak niet wachten. De afgelopen jaren is het aantal vluchtelingen wereldwijd gestegen tot 100 miljoen. Vandaag zetten we vele duizenden extra stappen voor al die mannen, vrouwen en kinderen in grote nood", zei Ceelen tijdens de start.

Ook in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen en Tilburg zijn de in totaal 4000 deelnemers begonnen aan een tocht van 40 kilometer. Ze zamelen geld in voor acute noodhulp voor vluchtelingen in Syrië, Afghanistan, Mali, Bosnië en Herzegovina, Polen en Somalië. De deelnemers konden zaterdag in het begin van de avond in Utrecht, Nijmegen, Rotterdam en Amsterdam ook kiezen voor een wandeling van 20 kilometer.

Vanwege de warme nacht heeft de organisatie maatregelen genomen. Zo zijn er extra waterposten en zijn zout en suikers voor de lopers ingeslagen. Ook bij de bemande EHBO-posten hebben de organisatoren vanwege de warmte aanpassingen gedaan.

De lopers van de 40 kilometer worden zondagochtend tussen 07.00 en 12.00 uur aan de finish verwacht. Voor het begin van de Nacht van Vluchteling hebben de deelnemers ruim 1,1 miljoen euro opgehaald. De eindstand wordt zondagochtend bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Verkeer om de beurt door Westerscheldetunnel tijdens werk in 2027

MIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.

9 minuten geleden
Amsterdam wil bezoekers naar musea lokken

AMSTERDAM (ANP) - Een speciale campagne moet toeristen in Amsterdam verleiden een museum te bezoeken. De hele maand maart zijn er posters en banners op sociale media te zien van kunstwerken uit tien musea in de hoofdstad, met de tekst 'Catch me at the museum'.

11 minuten geleden
Boete van 20 miljoen euro dreigt voor Chemours om broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.

1 uur geleden
Schoonmaak voormalige drugsafvalput bij Halsteren stopt

HALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).

1 uur geleden
Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

1 uur geleden
Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

3 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

4 uur geleden