Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wandelaars van start in Nacht van de Vluchteling

Wandelaars van start in Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - De wandelaars zijn begonnen aan de Nacht van de Vluchteling. Minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) en Tineke Ceelen, directeur van Stichting Vluchteling, gaven bij de Grote Kerk in Den Haag om middernacht het officiële startschot.

"Waar we door de coronacrisis een aantal jaar hebben moeten wachten om de Nacht zo groots op te zetten, konden vluchtelingen vaak niet wachten. De afgelopen jaren is het aantal vluchtelingen wereldwijd gestegen tot 100 miljoen. Vandaag zetten we vele duizenden extra stappen voor al die mannen, vrouwen en kinderen in grote nood", zei Ceelen tijdens de start.

Ook in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen en Tilburg zijn de in totaal 4000 deelnemers begonnen aan een tocht van 40 kilometer. Ze zamelen geld in voor acute noodhulp voor vluchtelingen in Syrië, Afghanistan, Mali, Bosnië en Herzegovina, Polen en Somalië. De deelnemers konden zaterdag in het begin van de avond in Utrecht, Nijmegen, Rotterdam en Amsterdam ook kiezen voor een wandeling van 20 kilometer.

Vanwege de warme nacht heeft de organisatie maatregelen genomen. Zo zijn er extra waterposten en zijn zout en suikers voor de lopers ingeslagen. Ook bij de bemande EHBO-posten hebben de organisatoren vanwege de warmte aanpassingen gedaan.

De lopers van de 40 kilometer worden zondagochtend tussen 07.00 en 12.00 uur aan de finish verwacht. Voor het begin van de Nacht van Vluchteling hebben de deelnemers ruim 1,1 miljoen euro opgehaald. De eindstand wordt zondagochtend bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Nederland en Noorwegen willen samen Noordzee beter bewaken

MIDDELBURG (ANP) - Nederland en Noorwegen gaan nauwer samenwerken om de Noordzee beter te beschermen. Ze "verdiepen hun samenwerking" onder meer bij het toezicht op zee en het gebruik van satellietgegevens, hebben premier Rob Jetten en zijn Noorse collega Jonas Gahr Støre afgesproken. Jetten ontving Støre maandag in Zeeland.

12 minuten geleden
Advocaat: Promes voor het eerst uitgebreid verklaard in cokezaak

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes heeft afgelopen zomer voor het eerst uitgebreid verklaard over zijn rol bij drugssmokkel. Dat zei zijn advocaat maandag tijdens een zitting in hoger beroep.

1 uur geleden
Zo'n 30 getroffenen willen spreken in Tarwekampzaak

DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig gedupeerden en nabestaanden willen in november gebruikmaken van hun spreekrecht tijdens de behandeling van de strafzaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag. Daarbij kwamen op 7 december 2024 zes mensen om het leven, vijf raakten gewond.

2 uur geleden
Politie gaat deze week verder met zoekacties in en om Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie is maandag opnieuw bezig met zoekacties in en om Overasselt en verwacht dat dat ook de komende dagen nog zo zal zijn. Met specialistische teams wordt gezocht naar voorwerpen en ander bewijsmateriaal. De Mobiele Eenheid ondersteunt daarbij, laat de politie maandagochtend weten.

3 uur geleden
NPO verzoekt minister licentie Ongehoord Nederland in te trekken

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep heeft maandag bij mediaminister Rianne Letschert officieel een verzoek neergelegd om de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Volgens de NPO is daar inmiddels voldoende juridische grondslag voor.

4 uur geleden
Nederlandse grimeur Arjen Tuiten wint Emmy voor The Pitt

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.

8 uur geleden
Snapchat opnieuw aangeklaagd door Nederlandse claimstichting

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.

8 uur geleden