Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

GRONINGEN (ANP) - Wandelaars van het Pieterpad kunnen in Groningen voorlopig niet de gebruikelijke route lopen doordat een brug over het Reitdiep is beschadigd door een aanvaring. De etappe tussen Winsum en Groningen loopt nu via de oostkant van het Reitdiep. Wandelaars hoeven het water bij Wierumerschouw nu niet meer over te steken. Deze route is ongeveer even lang.

Het schip ramde de brug zondagmiddag, naar verluidt met flinke snelheid. Naast betonschade is een steunbalk ingedeukt, meldt de provincie Groningen. De brug is niet meer te bedienen. Het brugdek wordt deze week voor reparatie van zijn plek gehaald. Wanneer de brug weer in gebruik kan worden genomen is nog onduidelijk.

Borden wijzen auto's en fietsers op een omleidingsroute. Kleine schepen kunnen via het Aduarderdiep varen. Grotere schepen moeten via het Van Starkenborghkanaal, Friesland of het Eemskanaal varen. Zodra de brug is verwijderd, kan het scheepvaartverkeer weer langs Wierumerschouw varen.

Toen het schip de brug ramde, fietsten twee Groningers op de brug, meldt RTV Noord. Een van hen viel door de klap tegen de reling en raakte lichtgewond, vertelden ze tegen de regionale omroep. Omstanders schoten te hulp en ook de politie was er snel. De slagbomen waren niet dicht omdat de schipper dacht dat hij wel onder de brug kon varen.

Meer uit Binnenland

HEMA waarschuwt mensen met allergieën voor roomboter kaasstengels

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.

9 minuten geleden
Directeur van marathon Rotterdam vertrekt in december

ROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.

36 minuten geleden
Burgemeester Terneuzen stapt op om onenigheid over azc-vergunning

TERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.

2 uur geleden
Havenbedrijf North Sea Port scherpt beveiliging aan na dronezwerm

DEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.

2 uur geleden
Ook andere twee locaties van de Pizzabakkers mogen weer open

AMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.

2 uur geleden
Verdachte valse bommelding trein Hilversum vrijdag voor rechter

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.

3 uur geleden
Noord-Holland vreest 70 miljoen euro faunaschade in 2026

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland verwacht volgend jaar opnieuw veel meer geld te moeten uitgeven om schade te vergoeden die vooral ganzen en houtduiven aanrichten aan landbouwgewassen. Gedeputeerde Esther Rommel (financiën) denkt er in 2026 70 miljoen euro voor nodig te hebben, 25 miljoen meer dan eerder verwacht. Dit jaar wordt vooralsnog rekening gehouden met ruim 42 miljoen euro, terwijl het in 2024 ging om 29 miljoen.

3 uur geleden