Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

GRONINGEN (ANP) - Wandelaars van het Pieterpad kunnen in Groningen voorlopig niet de gebruikelijke route lopen doordat een brug over het Reitdiep is beschadigd door een aanvaring. De etappe tussen Winsum en Groningen loopt nu via de oostkant van het Reitdiep. Wandelaars hoeven het water bij Wierumerschouw nu niet meer over te steken. Deze route is ongeveer even lang.

Het schip ramde de brug zondagmiddag, naar verluidt met flinke snelheid. Naast betonschade is een steunbalk ingedeukt, meldt de provincie Groningen. De brug is niet meer te bedienen. Het brugdek wordt deze week voor reparatie van zijn plek gehaald. Wanneer de brug weer in gebruik kan worden genomen is nog onduidelijk.

Borden wijzen auto's en fietsers op een omleidingsroute. Kleine schepen kunnen via het Aduarderdiep varen. Grotere schepen moeten via het Van Starkenborghkanaal, Friesland of het Eemskanaal varen. Zodra de brug is verwijderd, kan het scheepvaartverkeer weer langs Wierumerschouw varen.

Toen het schip de brug ramde, fietsten twee Groningers op de brug, meldt RTV Noord. Een van hen viel door de klap tegen de reling en raakte lichtgewond, vertelden ze tegen de regionale omroep. Omstanders schoten te hulp en ook de politie was er snel. De slagbomen waren niet dicht omdat de schipper dacht dat hij wel onder de brug kon varen.

Meer uit Binnenland

Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.

2 uur geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

7 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

7 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

8 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

9 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

10 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

10 uur geleden