Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

GRONINGEN (ANP) - Wandelaars van het Pieterpad kunnen in Groningen voorlopig niet de gebruikelijke route lopen doordat een brug over het Reitdiep is beschadigd door een aanvaring. De etappe tussen Winsum en Groningen loopt nu via de oostkant van het Reitdiep. Wandelaars hoeven het water bij Wierumerschouw nu niet meer over te steken. Deze route is ongeveer even lang.

Het schip ramde de brug zondagmiddag, naar verluidt met flinke snelheid. Naast betonschade is een steunbalk ingedeukt, meldt de provincie Groningen. De brug is niet meer te bedienen. Het brugdek wordt deze week voor reparatie van zijn plek gehaald. Wanneer de brug weer in gebruik kan worden genomen is nog onduidelijk.

Borden wijzen auto's en fietsers op een omleidingsroute. Kleine schepen kunnen via het Aduarderdiep varen. Grotere schepen moeten via het Van Starkenborghkanaal, Friesland of het Eemskanaal varen. Zodra de brug is verwijderd, kan het scheepvaartverkeer weer langs Wierumerschouw varen.

Toen het schip de brug ramde, fietsten twee Groningers op de brug, meldt RTV Noord. Een van hen viel door de klap tegen de reling en raakte lichtgewond, vertelden ze tegen de regionale omroep. Omstanders schoten te hulp en ook de politie was er snel. De slagbomen waren niet dicht omdat de schipper dacht dat hij wel onder de brug kon varen.

Meer uit Binnenland

WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

1 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

1 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

2 uur geleden
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Festival in Amsterdam op laatste moment geannuleerd

AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.

3 uur geleden
Nederlandse toerist (21) met mazelen opgenomen in Panama

PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden
Tenerife treft voorbereidingen voor ontvangst Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

4 uur geleden