Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug

GRONINGEN (ANP) - Wandelaars van het Pieterpad kunnen in Groningen voorlopig niet de gebruikelijke route lopen doordat een brug over het Reitdiep is beschadigd door een aanvaring. De etappe tussen Winsum en Groningen loopt nu via de oostkant van het Reitdiep. Wandelaars hoeven het water bij Wierumerschouw nu niet meer over te steken. Deze route is ongeveer even lang.

Het schip ramde de brug zondagmiddag, naar verluidt met flinke snelheid. Naast betonschade is een steunbalk ingedeukt, meldt de provincie Groningen. De brug is niet meer te bedienen. Het brugdek wordt deze week voor reparatie van zijn plek gehaald. Wanneer de brug weer in gebruik kan worden genomen is nog onduidelijk.

Borden wijzen auto's en fietsers op een omleidingsroute. Kleine schepen kunnen via het Aduarderdiep varen. Grotere schepen moeten via het Van Starkenborghkanaal, Friesland of het Eemskanaal varen. Zodra de brug is verwijderd, kan het scheepvaartverkeer weer langs Wierumerschouw varen.

Toen het schip de brug ramde, fietsten twee Groningers op de brug, meldt RTV Noord. Een van hen viel door de klap tegen de reling en raakte lichtgewond, vertelden ze tegen de regionale omroep. Omstanders schoten te hulp en ook de politie was er snel. De slagbomen waren niet dicht omdat de schipper dacht dat hij wel onder de brug kon varen.

Meer uit Binnenland

Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

5 minuten geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

1 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

2 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

2 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

2 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

3 uur geleden
Advocaten Saïd R. boos omdat gesprekken in EBI hoorbaar waren

VUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.

3 uur geleden