Wandelaars Pieterpad moeten omlopen na aanvaring Groningse brug
GRONINGEN (ANP) - Wandelaars van het Pieterpad kunnen in Groningen voorlopig niet de gebruikelijke route lopen doordat een brug over het Reitdiep is beschadigd door een aanvaring. De etappe tussen Winsum en Groningen loopt nu via de oostkant van het Reitdiep. Wandelaars hoeven het water bij Wierumerschouw nu niet meer over te steken. Deze route is ongeveer even lang.
Het schip ramde de brug zondagmiddag, naar verluidt met flinke snelheid. Naast betonschade is een steunbalk ingedeukt, meldt de provincie Groningen. De brug is niet meer te bedienen. Het brugdek wordt deze week voor reparatie van zijn plek gehaald. Wanneer de brug weer in gebruik kan worden genomen is nog onduidelijk.
Borden wijzen auto's en fietsers op een omleidingsroute. Kleine schepen kunnen via het Aduarderdiep varen. Grotere schepen moeten via het Van Starkenborghkanaal, Friesland of het Eemskanaal varen. Zodra de brug is verwijderd, kan het scheepvaartverkeer weer langs Wierumerschouw varen.
Toen het schip de brug ramde, fietsten twee Groningers op de brug, meldt RTV Noord. Een van hen viel door de klap tegen de reling en raakte lichtgewond, vertelden ze tegen de regionale omroep. Omstanders schoten te hulp en ook de politie was er snel. De slagbomen waren niet dicht omdat de schipper dacht dat hij wel onder de brug kon varen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
3 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
2 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
6 uur geleden