Wanbetaling dreigt bij Russisch staalconcern Severstal
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische staalconcern Severstal blijft woensdag mogelijk in gebreke met een aflossing aan zijn schuldeisers. Het concern heeft tot en met woensdag de tijd om een lening van 12,6 miljoen dollar af te lossen. Zo niet dan zal het bedrijf te boek staan als wanbetaler en hebben beleggers het recht om juridische stappen te ondernemen om bedragen terug te vorderen.
Een bron dicht bij het staalbedrijf zei dat het geld vorige week was overgemaakt, maar nog moest worden verwerkt en doorgegeven door zijn betalingsagent Citibank. Nu de deadline van woensdag snel nadert, zei Severstal dat het voortdurend in gesprek was over de problemen, en dat het een aanvraag voor speciale "vergunningen" bekeek die nodig zouden kunnen zijn om de betaling te verrichten.
Voorheen werden betalingen zoals die van Severstal verwerkt door internationale clearinginstellingen zoals Clearstream of Euroclear. Zowel Euroclear, dat eigendom is van een groep wereldwijde beurzen en banken, als Clearstream, dat deel uitmaakt van Deutsche Börse, hebben verklaard dat zij als gevolg van de sancties van de EU zullen stoppen met de afwikkeling van transacties in Russische effecten. Daar kampen meer Russische bedrijven mee.
Severstal is zover bekend het eerste bedrijf dat openlijk worstelt met de financiële gevolgen van de sancties. Het concern is in handen van de steenrijke Rus Aleksej Mordasjov, die ook een derde van de aandelen van reisconcern TUI in handen heeft. Hij vergaarde zijn fortuin doordat hij begin jaren 90, als twintiger, de controle kreeg over het staalbedrijf dat in de Sovjettijd nog een staatsbedrijf was.
Eind vorige maand legde de EU strafmaatregelen op aan tal van rijke zakenlieden die ervan werden beschuldigd de Russische president Vladimir Poetin te steunen met de oorlog in Oekraïne. Mordasjov staat ook op die sanctielijst.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
15 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
18 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
1 dag geleden