
Walz teleurgesteld maar niet verbaasd over spannende verkiezingen
WASHINGTON (ANP) - De Democratische vicepresidentskandidaat Tim Walz is "teleurgesteld, maar niet verbaasd" dat de verkiezingsrace zo spannend is. Hij verscheen aan de vooravond van de verkiezingsdag in de populaire latenightshow van Stephen Colbert en zei dat hij de kiezers wilde laten zien dat het verschil tussen de kandidaten groot is.
"Het land is erg verdeeld", zei Walz in het programma. De gouverneur van Minnesota wilde benadrukken dat Donald Trump een beledigende en haatdragende campagne zou hebben gevoerd, terwijl Kamala Harris juist een president voor alle Amerikanen zou zijn.
Walz was maandag nog op campagne in Wisconsin, een van de cruciale swingstates. Hij schetste daar een mooie toekomst met Harris, maar vooral zonder Trump. "Stel je voor hoe fantastisch het wordt. We gaan winnen en als dat is gelukt, hoeven we die man nooit meer op tv te zien en naar hem te luisteren."
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De NAVO blijft voorlopig leunen op haar 'traditionele' luchtmacht en ruilt niet al haar gevechtsvliegtuigen in voor drones, denkt de baas van de Duitse luchtmacht. Zeker sinds de oorlog in Oekraïne voorspellen sommige experts een spoedig einde voor het bemande gevechtsvliegtuig.
22 minuten geledenHAMBURG (ANP/AFP) - De verdachte van een aanval vorige week in een hogesnelheidstrein in Duitsland is naar een psychiatrische kliniek gebracht. De 20-jarige Syriër wordt ervan beschuldigd passagiers te hebben aangevallen met een bijl en hamer. Er vielen vier gewonden.
29 minuten geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oekraïne heeft twee Chinese burgers opgepakt op verdenking van spionage. Ze probeerden volgens de autoriteiten informatie te bemachtigen over kruisraketten van het type Neptune.
49 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen en Finland willen tegen mensen gerichte landmijnen gaan maken om zich tegen Rusland te beschermen. De productie kan beginnen zodra de beide NAVO-landen de opzegging van het verdrag hebben afgerond dat de mijnen verbiedt, zeggen bestuurders en andere betrokkenen.
54 minuten geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft het Vaticaan opnieuw aangeboden als locatie voor onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. Dat deed hij tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.
2 uur geleden