Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walvisactivist Paul Watson opgepakt in Groenland

Walvisactivist Paul Watson opgepakt in Groenland

NUUK (AFP/ANP) - De politie in Groenland heeft de Canadese walvisactivist Paul Watson gearresteerd nadat Japan een internationaal aanhoudingsbevel tegen hem had uitgevaardigd. De activist, die bekend staat om zijn acties tegen de walvisvaart, was met zijn schip aangemeerd in Nuuk, de grootste stad van Groenland.

Watson werd door de politie in handboeien van zijn schip John Paul DeJoria geleid, is te zien op beelden die zijn stichting Captain Paul Watson Foundation (CPWF) deelde. Volgens de politie moet de activist in een lokale rechtbank verschijnen. Later wordt een beslissing genomen of Watson aan Japan zal worden uitgeleverd.

Watson was onderweg naar de Kangei Maru, een groot Japans schip in het noorden van de Stille Oceaan dat walvissen verwerkt die door kleinere schepen worden gevangen. Hij zou daar actie voeren omdat Japan met de walvisvangst een internationaal verdrag naast zich neerlegt. In Groenland wilde hij bijtanken, om vervolgens de reis voort te zetten.

Internationaal verbod

CPWF denkt dat het aanhoudingsbevel te maken heeft met eerdere activiteiten van Watson in Antarctica. Volgens de stichting komt de aanhouding als een verrassing, omdat ze ervan uitgingen dat het aanhoudingsbevel was ingetrokken.

Watson is bekend als oprichter van de actiegroep Sea Shepherd en als medeoprichter van Greenpeace. Met de documentairereeks "Whale Wars", die de acties van Watson volgt, raakte de activist bekend bij het grote publiek.

Ondanks een internationaal verbod zijn er drie landen die op walvissen blijven jagen: Japan, Noorwegen en IJsland.

Meer uit Buitenland

Dochter accepteert Vredesprijs namens oppositiekopstuk Venezuela

OSLO (ANP) - De dochter van de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft namens haar moeder de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst genomen. Ana Corina Sosa Machado droeg in Oslo een speech voor die door haar moeder was voorbereid. Daarin waarschuwde ze hoe fragiel democratie kan zijn.

18 minuten geleden
Von der Leyen: strijd opvoeren tegen migrantensmokkelaars

BRUSSEL (ANP) - De gezamenlijke strijd tegen smokkelaars van migranten moet worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Smokkelaars moet het werk onmogelijk worden gemaakt, waarmee de levens van duizenden mensen worden gered. Woensdag wordt in Brussel een blauwdruk bekrachtigd om smokkelaars de pas af te snijden. Belangrijk onderdeel van de aanpak is het voorkomen dat migranten veel geld moeten betalen aan smokkelaars, om vervolgens een levensgevaarlijke tocht over zee of land te maken, zei Von der Leyen.

35 minuten geleden
Leiders van Oekraïne-bondgenoten bespreken jongste vredesplannen

PARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: organisatie staat in overlevingsstand

GENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.

1 uur geleden
Deense veiligheidsdienst bezorgd om begerige blik VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.

2 uur geleden
Nobelinstituut: Machado komt toch naar Oslo, niet voor uitreiking

OSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.

2 uur geleden
UNESCO erkent Italiaanse keuken als immaterieel erfgoed

NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.

3 uur geleden