Walvisactivist Paul Watson opgepakt in Groenland
NUUK (AFP/ANP) - De politie in Groenland heeft de Canadese walvisactivist Paul Watson gearresteerd nadat Japan een internationaal aanhoudingsbevel tegen hem had uitgevaardigd. De activist, die bekend staat om zijn acties tegen de walvisvaart, was met zijn schip aangemeerd in Nuuk, de grootste stad van Groenland.
Watson werd door de politie in handboeien van zijn schip John Paul DeJoria geleid, is te zien op beelden die zijn stichting Captain Paul Watson Foundation (CPWF) deelde. Volgens de politie moet de activist in een lokale rechtbank verschijnen. Later wordt een beslissing genomen of Watson aan Japan zal worden uitgeleverd.
Watson was onderweg naar de Kangei Maru, een groot Japans schip in het noorden van de Stille Oceaan dat walvissen verwerkt die door kleinere schepen worden gevangen. Hij zou daar actie voeren omdat Japan met de walvisvangst een internationaal verdrag naast zich neerlegt. In Groenland wilde hij bijtanken, om vervolgens de reis voort te zetten.
Internationaal verbod
CPWF denkt dat het aanhoudingsbevel te maken heeft met eerdere activiteiten van Watson in Antarctica. Volgens de stichting komt de aanhouding als een verrassing, omdat ze ervan uitgingen dat het aanhoudingsbevel was ingetrokken.
Watson is bekend als oprichter van de actiegroep Sea Shepherd en als medeoprichter van Greenpeace. Met de documentairereeks "Whale Wars", die de acties van Watson volgt, raakte de activist bekend bij het grote publiek.
Ondanks een internationaal verbod zijn er drie landen die op walvissen blijven jagen: Japan, Noorwegen en IJsland.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
9 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
3 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
4 uur geleden