Walt Disney keldert op Wall Street, ondanks winst streamingtak
NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Walt Disney is dinsdag onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf presenteerde zijn kwartaalresultaten waaruit naar voren kwam dat de streamingtak, waar Disney+ en Hulu onder vallen, voor het eerst winstgevend is. Beleggers leken daarentegen minder enthousiast over de vooruitzichten van het bedrijf. Het aandeel verloor 9,5 procent.
"We zijn blij met de vooruitgang op het gebied van streaming, maar, zoals we al eerder zeiden, gaat de weg naar winstgevendheid niet in een rechte lijn omhoog", zei financieel topman Hugh Johnston in een toelichting op de resultaten. Ook voor attractieparken van Disney verwachtte Johnston weinig groei, ook al stegen de inkomsten uit dit segment het vorige kwartaal met 10 procent.
De stemming op Wall Street was verder terughoudend. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 38.884,26 punten. De brede S&P 500 klom ook 0,1 procent tot 5187,70 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent en eindigde op 16.332,55 punten.
Koersdaling Tesla
Apple steeg 0,4 procent. Het techconcern uit Cupertino heeft dinsdag nieuwe iPads onthuld, evenals de M4-chip. Deze chip wordt verwerkt in de iPad Pro, waardoor de tablet volgens Apple betere prestaties kan leveren. De goedkoopste iPad Pro krijgt een vanafprijs van 1219 euro, de duurste komt op de markt voor een prijs van 1819 euro. Naast de Pro, onthulde Apple ook nog twee tablets van het type Air. De prijs van deze apparaten varieert tussen de 719 euro en de 1139 euro.
Tesla zakte 3,8 procent. De Chinese autobrancheorganisatie heeft bekendgemaakt dat de verschepingen van elektrische auto's vanuit de grote Tesla-fabriek in Shanghai in april met 18 procent op jaarbasis zijn gedaald. Daarnaast meldde de Duitse zakenkrant Handelsblatt dinsdag dat de productie in de fabriek nabij Berlijn vier dagen wordt stilgelegd. Die fabriek produceert jaarlijks 300.000 auto's.
Dollar- en oliekoersen
DoorDash verloor 1,7 procent. De populaire bezorgapp in de Verenigde Staten krijgt concurrentie van boodschappenbezorger Instacart, die een samenwerking aangaat met Uber. Gebruikers van de Instacart-app kunnen binnenkort eten bestellen bij restaurants dat koeriers van Uber vervolgens bezorgen. Uber, dat woensdag met cijfers komt, daalde 1,5 procent.
De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0775 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vast Amerikaanse olie werd een fractie duurder en kostte 78,49 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 83,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
12 uur geleden