Walt Disney keldert op Wall Street, ondanks winst streamingtak
NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Walt Disney is dinsdag onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf presenteerde zijn kwartaalresultaten waaruit naar voren kwam dat de streamingtak, waar Disney+ en Hulu onder vallen, voor het eerst winstgevend is. Beleggers leken daarentegen minder enthousiast over de vooruitzichten van het bedrijf. Het aandeel verloor 9,5 procent.
"We zijn blij met de vooruitgang op het gebied van streaming, maar, zoals we al eerder zeiden, gaat de weg naar winstgevendheid niet in een rechte lijn omhoog", zei financieel topman Hugh Johnston in een toelichting op de resultaten. Ook voor attractieparken van Disney verwachtte Johnston weinig groei, ook al stegen de inkomsten uit dit segment het vorige kwartaal met 10 procent.
De stemming op Wall Street was verder terughoudend. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 38.884,26 punten. De brede S&P 500 klom ook 0,1 procent tot 5187,70 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent en eindigde op 16.332,55 punten.
Koersdaling Tesla
Apple steeg 0,4 procent. Het techconcern uit Cupertino heeft dinsdag nieuwe iPads onthuld, evenals de M4-chip. Deze chip wordt verwerkt in de iPad Pro, waardoor de tablet volgens Apple betere prestaties kan leveren. De goedkoopste iPad Pro krijgt een vanafprijs van 1219 euro, de duurste komt op de markt voor een prijs van 1819 euro. Naast de Pro, onthulde Apple ook nog twee tablets van het type Air. De prijs van deze apparaten varieert tussen de 719 euro en de 1139 euro.
Tesla zakte 3,8 procent. De Chinese autobrancheorganisatie heeft bekendgemaakt dat de verschepingen van elektrische auto's vanuit de grote Tesla-fabriek in Shanghai in april met 18 procent op jaarbasis zijn gedaald. Daarnaast meldde de Duitse zakenkrant Handelsblatt dinsdag dat de productie in de fabriek nabij Berlijn vier dagen wordt stilgelegd. Die fabriek produceert jaarlijks 300.000 auto's.
Dollar- en oliekoersen
DoorDash verloor 1,7 procent. De populaire bezorgapp in de Verenigde Staten krijgt concurrentie van boodschappenbezorger Instacart, die een samenwerking aangaat met Uber. Gebruikers van de Instacart-app kunnen binnenkort eten bestellen bij restaurants dat koeriers van Uber vervolgens bezorgen. Uber, dat woensdag met cijfers komt, daalde 1,5 procent.
De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0775 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vast Amerikaanse olie werd een fractie duurder en kostte 78,49 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 83,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
1 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
1 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
5 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
18 uur geleden