Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walt Disney keldert op Wall Street, ondanks winst streamingtak

Walt Disney keldert op Wall Street, ondanks winst streamingtak

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Walt Disney is dinsdag onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf presenteerde zijn kwartaalresultaten waaruit naar voren kwam dat de streamingtak, waar Disney+ en Hulu onder vallen, voor het eerst winstgevend is. Beleggers leken daarentegen minder enthousiast over de vooruitzichten van het bedrijf. Het aandeel verloor 9,5 procent.

"We zijn blij met de vooruitgang op het gebied van streaming, maar, zoals we al eerder zeiden, gaat de weg naar winstgevendheid niet in een rechte lijn omhoog", zei financieel topman Hugh Johnston in een toelichting op de resultaten. Ook voor attractieparken van Disney verwachtte Johnston weinig groei, ook al stegen de inkomsten uit dit segment het vorige kwartaal met 10 procent.

De stemming op Wall Street was verder terughoudend. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 38.884,26 punten. De brede S&P 500 klom ook 0,1 procent tot 5187,70 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent en eindigde op 16.332,55 punten.

Koersdaling Tesla

Apple steeg 0,4 procent. Het techconcern uit Cupertino heeft dinsdag nieuwe iPads onthuld, evenals de M4-chip. Deze chip wordt verwerkt in de iPad Pro, waardoor de tablet volgens Apple betere prestaties kan leveren. De goedkoopste iPad Pro krijgt een vanafprijs van 1219 euro, de duurste komt op de markt voor een prijs van 1819 euro. Naast de Pro, onthulde Apple ook nog twee tablets van het type Air. De prijs van deze apparaten varieert tussen de 719 euro en de 1139 euro.

Tesla zakte 3,8 procent. De Chinese autobrancheorganisatie heeft bekendgemaakt dat de verschepingen van elektrische auto's vanuit de grote Tesla-fabriek in Shanghai in april met 18 procent op jaarbasis zijn gedaald. Daarnaast meldde de Duitse zakenkrant Handelsblatt dinsdag dat de productie in de fabriek nabij Berlijn vier dagen wordt stilgelegd. Die fabriek produceert jaarlijks 300.000 auto's.

Dollar- en oliekoersen

DoorDash verloor 1,7 procent. De populaire bezorgapp in de Verenigde Staten krijgt concurrentie van boodschappenbezorger Instacart, die een samenwerking aangaat met Uber. Gebruikers van de Instacart-app kunnen binnenkort eten bestellen bij restaurants dat koeriers van Uber vervolgens bezorgen. Uber, dat woensdag met cijfers komt, daalde 1,5 procent.

De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0775 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vast Amerikaanse olie werd een fractie duurder en kostte 78,49 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 83,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

19 minuten geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

31 minuten geleden
Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

52 minuten geleden
Maker Delfts blauw neemt kaasschaafproducent Boska over

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.

53 minuten geleden
AEX-index daalt na aanhoudende tech-uitverkoop op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.

1 uur geleden
Tijdelijk Noodfonds Energie wil snelle heropening door kou

ROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.

1 uur geleden
DNB: richt defensie-uitgaven op chips in plaats van tanks

AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.

2 uur geleden