Walt Disney en Beyond Meat onderuit op Wall Street, Tesla stijgt
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag wisselend geopend, na de verliezen in de voorgaande dagen. Media- en entertainmentconcern Walt Disney en de maker van vleesvervangers Beyond Meat gingen fors onderuit op Wall Street na tegenvallende kwartaalberichten. Tesla was juist een winnaar nadat topman Elon Musk voor 5 miljard dollar aandelen in de fabrikant van elektrische auto's verkocht. Branchegenoot Rivian stond ook in de plus, na de scherpe koerssprong een dag eerder toen het bedrijf zijn beursdebuut maakte.
Walt Disney verloor 7,3 procent. Het bedrijf maakte bekend dat de groei van zijn streamingdienst Disney + aan het vertragen is. Ook vielen de resultaten zwakker uit dan analisten hadden verwacht. Beyond Meat kelderde haast 16 procent. Het kwartaalverlies was groter dan gedacht en de vooruitzichten stelden beleggers teleur.
Tesla won 1,7 procent aan waarde. Musk vroeg zijn volgers op Twitter afgelopen weekend of hij aandelen Tesla moest verkopen en een meerderheid vond dat hij dat moest doen. Het was de eerste keer sinds 2016 dat Musk, de rijkste man op aarde, Tesla-aandelen verkocht. Eerder deze week ging de koers van Tesla juist nog hard omlaag, waardoor tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verdampten.
Rivian
Rivian steeg een kleine 12 procent. De maker van elektrische pick-ups en bestelbusjes bereikte een dag eerder met een koerssprong van bijna 30 procent een marktwaarde van ruim 100 miljard dollar. Het bedrijf dat wordt gezien als een mogelijke rivaal voor Tesla werd in één klap meer waard dan traditionele automakers als Ford en General Motors. Bij de beursgang haalde Rivian 11,9 miljard dollar op, waarmee het de grootste in New York was van dit jaar.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,2 procent op 36.006 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,2 procent tot 4654 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 15.716 punten.
Andere bedrijven met resultaten waren bijvoorbeeld datingapp Bumble (min 17 procent) en cosmeticaverkoper The Honest Company, opgericht door actrice Jessica Alba, die bijna 8 procent steeg. Modebedrijf Tapestry, bekend van de Coach-handtassen, werd ruim 7 procent hoger gezet vanwege een verhoging van de omzetverwachting.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
2 minuten geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
2 uur geleden