Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walt Disney en Beyond Meat onderuit op Wall Street, Tesla stijgt

Walt Disney en Beyond Meat onderuit op Wall Street, Tesla stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag wisselend geopend, na de verliezen in de voorgaande dagen. Media- en entertainmentconcern Walt Disney en de maker van vleesvervangers Beyond Meat gingen fors onderuit op Wall Street na tegenvallende kwartaalberichten. Tesla was juist een winnaar nadat topman Elon Musk voor 5 miljard dollar aandelen in de fabrikant van elektrische auto's verkocht. Branchegenoot Rivian stond ook in de plus, na de scherpe koerssprong een dag eerder toen het bedrijf zijn beursdebuut maakte.

Walt Disney verloor 7,3 procent. Het bedrijf maakte bekend dat de groei van zijn streamingdienst Disney + aan het vertragen is. Ook vielen de resultaten zwakker uit dan analisten hadden verwacht. Beyond Meat kelderde haast 16 procent. Het kwartaalverlies was groter dan gedacht en de vooruitzichten stelden beleggers teleur.

Tesla won 1,7 procent aan waarde. Musk vroeg zijn volgers op Twitter afgelopen weekend of hij aandelen Tesla moest verkopen en een meerderheid vond dat hij dat moest doen. Het was de eerste keer sinds 2016 dat Musk, de rijkste man op aarde, Tesla-aandelen verkocht. Eerder deze week ging de koers van Tesla juist nog hard omlaag, waardoor tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verdampten.

Rivian

Rivian steeg een kleine 12 procent. De maker van elektrische pick-ups en bestelbusjes bereikte een dag eerder met een koerssprong van bijna 30 procent een marktwaarde van ruim 100 miljard dollar. Het bedrijf dat wordt gezien als een mogelijke rivaal voor Tesla werd in één klap meer waard dan traditionele automakers als Ford en General Motors. Bij de beursgang haalde Rivian 11,9 miljard dollar op, waarmee het de grootste in New York was van dit jaar.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,2 procent op 36.006 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,2 procent tot 4654 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 15.716 punten.

Andere bedrijven met resultaten waren bijvoorbeeld datingapp Bumble (min 17 procent) en cosmeticaverkoper The Honest Company, opgericht door actrice Jessica Alba, die bijna 8 procent steeg. Modebedrijf Tapestry, bekend van de Coach-handtassen, werd ruim 7 procent hoger gezet vanwege een verhoging van de omzetverwachting.

Meer uit Financieel

Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

1 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

8 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

13 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

13 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

14 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

14 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

14 uur geleden