Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walt Disney en Beyond Meat onderuit op Wall Street, Tesla stijgt

Walt Disney en Beyond Meat onderuit op Wall Street, Tesla stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag wisselend geopend, na de verliezen in de voorgaande dagen. Media- en entertainmentconcern Walt Disney en de maker van vleesvervangers Beyond Meat gingen fors onderuit op Wall Street na tegenvallende kwartaalberichten. Tesla was juist een winnaar nadat topman Elon Musk voor 5 miljard dollar aandelen in de fabrikant van elektrische auto's verkocht. Branchegenoot Rivian stond ook in de plus, na de scherpe koerssprong een dag eerder toen het bedrijf zijn beursdebuut maakte.

Walt Disney verloor 7,3 procent. Het bedrijf maakte bekend dat de groei van zijn streamingdienst Disney + aan het vertragen is. Ook vielen de resultaten zwakker uit dan analisten hadden verwacht. Beyond Meat kelderde haast 16 procent. Het kwartaalverlies was groter dan gedacht en de vooruitzichten stelden beleggers teleur.

Tesla won 1,7 procent aan waarde. Musk vroeg zijn volgers op Twitter afgelopen weekend of hij aandelen Tesla moest verkopen en een meerderheid vond dat hij dat moest doen. Het was de eerste keer sinds 2016 dat Musk, de rijkste man op aarde, Tesla-aandelen verkocht. Eerder deze week ging de koers van Tesla juist nog hard omlaag, waardoor tientallen miljarden dollars aan beurswaarde verdampten.

Rivian

Rivian steeg een kleine 12 procent. De maker van elektrische pick-ups en bestelbusjes bereikte een dag eerder met een koerssprong van bijna 30 procent een marktwaarde van ruim 100 miljard dollar. Het bedrijf dat wordt gezien als een mogelijke rivaal voor Tesla werd in één klap meer waard dan traditionele automakers als Ford en General Motors. Bij de beursgang haalde Rivian 11,9 miljard dollar op, waarmee het de grootste in New York was van dit jaar.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,2 procent op 36.006 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,2 procent tot 4654 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 15.716 punten.

Andere bedrijven met resultaten waren bijvoorbeeld datingapp Bumble (min 17 procent) en cosmeticaverkoper The Honest Company, opgericht door actrice Jessica Alba, die bijna 8 procent steeg. Modebedrijf Tapestry, bekend van de Coach-handtassen, werd ruim 7 procent hoger gezet vanwege een verhoging van de omzetverwachting.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

7 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

9 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

12 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

13 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden